Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

SHOW TV’nin cumartesi akşamlarına eğlence getiren dizisi ‘Yeni Gelin’de canlandırdığı Kağan Bozok adlı karakterle dikkatleri üzerine çeken Dağhan Külegeç’le Adana’da bir araya gelip projeyi konuştuk.

Yaklaşık 1.5 yıl aradan sonra ‘Yeni Gelin’ dizisiyle ekranlara döndünüz. Canlandırdığınız Kağan Bozok karakteri nasıl biri? Dizimizin başrolünde yer alan Tolga Mendi’nin abisi, Mustafa Avkıran’ın oğlu olarak seyircilerin karşısına çıkıyorum. Kağan Bozok, Bozoklar’ın en büyük vârisi, kardeşinin gölgesini yırtmaya çalışan büyük abi olarak dikkat çekiyor. Aşiretin tüm şirketleri ve işleri onun üzerinde. Kağan hiçbir zaman Hazar gibi isteklerinin ve tutkularının peşinden gidecek gücü kendinde bulamamış.


Dağhan Külegeç, setteki en büyük zevklerinden birinin şömine karşısında edilen sohbetler olduğunu söylüyor.
Kardeşiniz Hazar Bozok’u kıskanıyorsunuz biraz sanki!

Biraz mı? İçten içe kardeşi Hazar’ı hep kıskanıyor. Hazar, Kağan’ın hiçbir zaman yaşayamadığı türden bir hayat yaşıyor. Kağan görücü usulüyle evlendirilmiş ama o yabancı gelin alabiliyor. Bu, farkı yeterince anlatıyor sanırım. Tabii şöyle de bir şey var, Hazar’ı yerden yere vursa da başı derde girdiğinde yardımına ilk koşan Kağan olacak. Kağan’ın sert görünümünün ardında yufka gibi bir yüreği var!

Bu rol size teklif edildiğinde neler hissettiniz?

Öncelikle, ‘Allah’ım bir işim olacak’ nidası attım. Çünkü ‘Kiraz Mevsimi’ bittikten sonra hiçbir projede yer almadım. Gelen pek çok teklif söz konusuydu ama hiçbiri içime sinmiyordu. Güneyli bir karakteri canlandıracağım için teklifi hemen kabul ettim.


Dağhan Külegeç, setteki en büyük zevklerinden birinin şömine karşısında edilen sohbetler olduğunu söylüyor.

Dizinin yayınlanan ilk bölümü reytinglerde üst sıralarda yer alarak dikkat çekti. Bunun hakkında neler söyleyeceksiniz?

İlk bölümden bu başarıyı yakalamamızı dizinin her yaştan seyirciye hitap etmesine yoruyorum. ‘Yeni Gelin’, belli bir yaş grubuna hitap etmiyor. Hikâyemizde çocuklar da kendilerine ait bir an buluyor babaannelerimiz de. 7’den 70’e herkese kucak açıyoruz. Hem aile hem de aşiret içerisinde yaşananlar ister istemez herkeste merak uyandırır.

Ekibi nasıl buluyorsunuz?

Usta oyuncuların yanı sıra seyircilerin yüzlerini ekranda görmeye alışık olmadığı Jessica May ve Tolga Mendi gibi gençlerin bir araya gelmesinin sette denge kurması bakımından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Şirin karakterini canlandıran Feride Hilal Akın ve Ferhat karakterini canlandıran Onur Baytan’ı da çok başarılı buluyorum. Ekip birbiriyle sürekli iletişim halinde. Kimse kimseye tepeden bakmıyor. ‘Yeni Gelin’in yalnızca Türkiye’de değil Ortadoğu hatta Avrupa’nın bazı bölgelerinde bile ekrana geleceğini düşünüyorum. Aldığım enerji bu yönde! ‘Yeni Gelin’, herkesin empati kurabileceği bir iş.

‘Yeni Gelin’de, Bella âşık olduğu Hazar uğruna ailesine rest çekip Türkiye’ye geliyor. Sizce dizide olduğu gibi günlük hayatta da aşk her şeyin önüne geçer mi?

Aşk her şeyin önüne geçer! Geçmesi gerekiyorsa geçer, aile gerçekten aşkı görürse sonradan bir şekilde ikna edilir. Dizide bunu görüyoruz.

'İKİSİ DE BİÇİLMİŞ KAFTAN'

‘Yeni Gelin’in başrolünde yer alan Jessica May ve Tolga Mendi hakkında neler söylersiniz?

Tolga, Adana’da doğup büyüyor ama oyunculuk eğitimi almak için iki yıl önce İstanbul’a geliyor. Gel zaman git zaman kendini geliştiriyor ve yeniden doğduğu topraklara başrol oyuncusu olarak dönüyor. Bu büyük motivasyon kaynağı olsa gerek. Keza Jessica da azmiyle ve çalışkanlığıyla bu rolü aldı. Sadece işine konsantre olarak dikkat çekiyor. Bu dizinin başrolü için biçilmiş kaftan her ikisi de. ‘Yeni Gelin’ için kusursuz bir puzzle tabirini kullanabilirim. Dilerim insanlar bu puzzle’ı evlerinin duvarlarına en iyi şekilde asarlar.

HT MAGAZİN / Arif HÜR

BAKMADAN GEÇME