Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Röportajlar Ayşegül Aldinç: Aşk insanı güzelleştirir

    HABERTURK MAGAZİN

    ‘Sek’iz’ adını verdiği yeni albümüyle büyük beğeni toplayan Ayşegül Aldinç, HT Magazin’e çarpıcı ve samimi açıklamalar yaptı. Akıllı ve bilgili erkeğin kendisi için cazip olduğunu söyleyen Aldinç, hayatının her döneminde âşık olduğunu itiraf etti.

    Albümünüzün adı ‘Sek’iz’. Hikâyesi nedir?

    İşinde başarılı ve iz bırakmış, müziklerinden etkilendiğim, daha önce çalışmadığım arkadaşlarımla çalıştım. Piyasaya yaranmak durumunda hissetmeyen müzisyen dostlarla, enerjisi yüksek bir çalışma yaptık. Alışıldığı üzere 12 tane olsun diye diretmedik, 8’de karar kıldık.. Sonra bir baktım 8 aynı zamanda uğurlu rakamım.

    Batıl inancınız var mıdır?

    Yok ama tuhaf bir şekilde hayatımda 8, 18, 28, 80, 88 yani hep 8’li rakamlarda hoş gelişmeler olmuş. Bu yılın da 2 çarpı 8, 16 yani 2016 oluşunu sonradan fark ettik. (Gülüyor)

    Albümde hangi sanatçılarla çalıştınız?

    Kenan Doğulu, Gökhan Türkmen, Göksel, Harun Tekin, Eflatun, Yüksek Sadakat, Nada ve Mabel Matiz ile müzik ve gönül birliği yaptık.

    Mabel Matiz’in ‘Gel’ şarkısını kaçırdığınız doğru mu?

    Kaçırmak demeyelim. Zira 2 seçenek sundu bana ve ben ‘Bir Tek Gördüğüm’ü tercih ettim. Mabel’in kendine has bir büyüsü var. İyi ki ‘Gel’i o söylemiş. Ayrıca onda demo olarak benim sesimden kaydı var. “Arada dinliyorum bayılıyorum” diyor. (Gülüyor)

    Sezen Aksu da size ‘Keskin Bıçak’ı dinletmiş, onu tercih etmemişsiniz.

    Öyle birkaç tane daha var müzik hayatımda ıskaladıklarım. ‘Iskaladığım Şarkılar’ diye bir albüm mü yapsam acaba diyorum bazen?

    Sonrasında üzülüyor musunuz?

    Yok üzülmüyorum. Çok geçmişe odaklı yaşamıyorum. Yeniyi düşünmek, yeniliklere açık olmak gerek. Ben de bu doğrultuda yaşıyorum.

    Sezen Aksu, konser vermeyeceğini açıkladı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

    Sezen, bu ülkenin çok önemli bir değeri. Sahnesinin muhteşem olduğu tartışma götürmez. Bizi mahrum bırakmasını kabul etmek istemem. Umarım o an esmiş söylemiştir.

    ALBÜMÜN ZAMANI GELMİŞTİ

    Bu dönemde albüm çıkarmak çok riskli görünüyor. Nasıl cesaret ettiniz?

    Artık zamanı gelmişti. Sadece single yapmak sürekli bir tutum olmamalı sanki. Kaliteli müzik dinlemek isteyenlere karşı mahcup olmayacağımız bir çalışma yaptığımızı düşünüyorum.

    Klibinizde de birçok ünlü isim oynadı. Nasıl ikna ettiniz?

    İkna müessesesine hiç gerek olmadı açıkçası. Gökhan Türkmen’in şarkısı ‘Durum Leyla’ klibini çekmeye karar verdiğimiz günlerde Ece Uslu hatırımı sormak için aradı. “Klip çekiyoruz” dedim. “O klipte ben niye yokum” dedi. “Hadi o zaman” dedim. ‘Pis Yedili’den bana armağan, küçük kankim Eda Ece, ‘Benzemez Kimse Sana’da beni taklit eden sevgili Gamze Topuz, “Sizin olduğunuz her yerde olmak isterim” dedi zarafetle. Sağ olsunlar büyük değer kattılar.

    "İlişkilerimi göz önünde yaşamadım"

    Ne zamandır âşık olmadınız?

    Nereden biliyorsun âşık olmadığımı. Ben hep âşığım. Aşk insanı güzelleştirir.

    Hayatınızda âşık olmadığınız bir dönem olmadı mı?

    Hiç olmadı. (Kahkahalar)

    Çok uzun yıllardır sizi biriyle görmedik. Göz önünde olmayı mı sevmiyorsunuz?

    İlişkilerimi hiç göz önünde yaşamayı tercih etmedim. Bu şekli tercih edenlerin birlikteliklerinin de uzun ömürlü olmadığını görüyorum. Kurallarını kendi belirleyen çiftler de var. Misal, Pınar Altuğ’un evliliğini koruyuş biçimini takdir ederim. Her türlü zorluğa göğüs gererek düzenini kurdu.

    ‘Bedenimin dışı kadar içini de önemsiyorum’

    Türkiye’nin en seksi kadınları arasında gösteriliyorsunuz. Bu size kendinizi nasıl hissettiriyor?

    Beğenildiğimi biliyorum. Bu beni mutlu ediyor kuşkusuz. Dikkatli olmak durumundayım. Yaşam biçimime, formuma, kendimi her konuda geliştirmeye özen gösteriyorum. Ama benim de abur cubur yeme merakım var tabii. Tembellik yapmayı birçok kişi gibi ben de seviyorum.

    Sporla aranız nasıl?

    Yüzerim, yürürüm. Genel anlamda hızlı ve hareketliyimdir. Genetiğin de çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ailem Boşnak, Boşnak kadınları ince, uzun olur. Bedenimin dışı kadar içini de önemsiyorum.

    Saat kaçta yemek yemeyi kesiyorsunuz?

    Ben ona çok inanmıyorum. Geç yatıyorsan akşam yemeği ile uyku arasında uzun bir mesafe söz konusu oluyor, acıkman doğal bu durumda. Kendini bu anlamda eğitmiş insanlara hayranlık duymamak mümkün değil. (Gülüyor) Benim de ufak tefek şeyler yediğim oluyor

    ‘Yalanı ve aldatılmayı affetmem’

    Aşık olduğunuzda nasıl olursunuz?

    Hafif ‘Leyla’ oluyorum.. Manalı, manasız yüzümde aptal bir gülümseme beliriyor. O karında kelebekler uçuşması filan hikâye değil, oluyor. (Gülüyor)

    Bir erkekte sizi ne cezbeder?

    Bir işi çok iyi yapabiliyor olması. Yetenek ve sağduyu. Mizah duygusu. Birlikte gülebilmek ne kadar değerli. Ona hayran olmam lazım.

    İlişkide neyi affetmezsiniz?

    Yalanı ve aldatılmayı affetmem.

    ‘Cem’e kızlar kuyruğa girecek demiştim’

    Türkiye’nin en seksi erkeği kim?

    Akıllı ve bilgili adam benim için caziptir.

    En cazip erkek kim?

    Okan Bayülgen’i çok sever ve beğenirim. Çok da güzel bir dostluğumuz var. Cem Yılmaz’a da bayılıyorum. Onunla hoş bir anımız var.

    Anlatır mısınız?

    Leman Kültür’de ilk sahneye çıktığı gün izlemiştim. “Ne komiksin, bayıldım.” dedim. “Kızlar da böyle, kimse ne kadar yakışıklısın demiyor. Hep komiksin diyorlar” dedi. Ben de “Sen öyle bir noktaya geleceksin ki kızlar kuyruğa girecek demiştim. Öyle de oldu. (Gülüyor)

    "Hiç bir konuda keşkem yok"

    Keşkeleriniz var mı? “Keşke çocuğum olsaydı” diyor musunuz?

    Galiba hiçbir konuda yok. Şükür ki, annem sağ. Onunla olabildiğince uzun zaman geçirmek isterim. Annemin yaşına gelirsem, neler hissedeceğimi şimdiden kestiremiyorum tabii.

    Bir kardeşiniz olsaydı...

    İyi olurdu. Tek başınalık barışık olduğum bir durum. İlişki sırasında bile o alanı korumak gerek. Yalnızlık insanı şarj eder. Yalnız olmayı seçmek ve yalnız kalmak aynı şeyler değil.

    KONSER TARİHLERİ

    28 Şubat BKM lansman konseri

    5 Mart İstanbul DorockXL

    12 Mart Ankara Bis

    18 Mart Bursa Hayal Kahvesi

    22 Nisan İzmir Container Hall

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ