Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Seksenli yılları anlatan aile dizisi Seksenler, 214. bölümüyle bu akşam seyircisiyle buluşacak. Dizinin bu haftaki yeni bölümünde Butik Ali, sonunda Dilek ile muradına eriyor. İşte Seksenler 214. yeni bölüm fragmanı ve bölüm özeti...

SEKSENLER 214. YENİ BÖLÜM FRAGMANI VE ÖZETİ

Uzun bir süredir Nurten’in kızı Dilek’e aşık olan Butik Ali sonunda muradına erer. Dilek’le evlenmesinin önündeki iki engeli de aşan, büyük çabaları sonucu Nurten’i ve Seyfi’yi bu evliliğe ikna eden Butik Ali, Dilek’i istemeye gidecektir. Butik Ali’nin bu heyecanlı gününde bir birinden komik anlar yaşanır.

Rukiye’nin yemeklerinden vazgeçemeyen Ahmet, Gülden’in yemeklerini yemekte zorlanınca Gülden’in tek bir çaresi kalır! Gülden, Rukiye’nin gözü gibi koruduğu ve kimselere vermediği yemek tarifi defterini gizlice alır. Yıllardır tüm tariflerini yazdığı bu defterin kayıp olması Rukiye’ye büyük bir panik yaşatır.

Defter, Gülden’in evinde de kaybolunca ortalık karışır. Çınaraltı Mahallesinin Şimbil bakkalının vefat etmesi başta Fehmi olmak üzere tüm mahalleliye büyük bir üzüntü yaşatır.

Şimbil Bakkalın oğlu veresiye defterindeki alacaklarını toplamaya başlayınca ve bakkalı satacağını söyleyince, Fehmi tüm mahalleliyi de arkasına alarak bu olaya kendi yöntemleriyle güzel bir çözüm bulur.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA NELER YAŞANMIŞTI?

Sevgililer gününün ne demek olduğunun herkes tarafından bilinmediği ve yeni yeni kutlanmaya başlandığı o yıllarda Şahin Almanya’da öğrendiği bu günün önemini ailesi ve sözlüsü Elvan’la paylaşır. Rukiye ve Fehmi’nin, Sami ve Şükriye’nin de sevgililer gününü kutlaması gerektiğini söyleyen Şahin, özellikle Fehmi ve Sami’den sert bir tepki görür.
                      
Şahin sevgililer günü için Taksim’de bir plan yapar. Onlara Çağatay ve Funda da eşlik edecektir. Çağatay, Funda’ya doğum günü hediyesi olarak Japon balığı alınca birbirinden komik anlar yaşanır.
                      
Nurten ve Dilek tavuktan zehirlenince hastanelik olurlar. Dilek’in durumu ciddi olunca Butik Ali ve Seyfi oldukça üzülür. Öte yandan Butik Ali’yi büyük bir sürpiz beklemektedir. Gülden, yastıkları değiştirdiği için Ahmet’in boynu tutulur. Ahmet’in yardımına Rukiye yetişir.
                      
Sinan’ın borçları yüzünden gelen hacizler kasap dükkanını da etkiler. Bahtiyar kasap dükkanını kapatır ve dükkanı kiraya verir. Suat ve başka bir emlakçı kasap dükkanı için mücadeleye girer.
                      
Uzun bir süredir hastanede tedavi gören Şimbil Bakkal’dan kötü haber gelir... Tüm mahalle Şimbil Bakkal Mehmet’in cenazesinde bir araya gelir, duygu dolu anlar yaşanır.