Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
İHA

Sirkeci’de boğazından bıçaklanarak öldürülen Eski Milli Savunma Bakanı Ercan Vuralhan bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Eski Milli Savunma Bakanı Ercan Vuralhan, Sirkeci Garı’nın hemen karşısında meydana gelen olayda Yüksel K. tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü. İddialara göre Ercan Vuralhan ile Yüksel K., aralarındaki alacak verecek meselesini konuşmak için buluşmuş ve buluşma sırasında çıkan tartışmada K., Eski Milli Savunma Bakanı Ercan Vuralhan’ı boğazından bıçaklayarak öldürmüştü.

 

Olay yerinde hayatını kaybeden Ercan Vuralhan için Levent Camii’inde cuma namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine eşi Bengü Vuralhan ve yakınları katıldı. Eski Milli Savunma Bakanı Ercan Vuralhan’ın naaşı kılınan cenaze namazının ardından Nakkaştepe Mezarlığı’na defnedildi.

"TEHDİTLERDEN BANA HİÇ BAHSETMEDİ"

Cenaze katılan Eski Milli Savunma Bakanı Ercan Vuralhan’ın uzun yıllar avukatlığını yapmış olan Hıdır Delipınar da, cinayet sonrası basında çıkan haberleri yalanladı. Ercan Vuralhan’ı öldüren Yüksel K.’nın ismini ilk kez duyduğunu belirten avukat Delipınar, “Eşi ve akrabaları burada. Biz hastanedeydik, ben de oradaydım. Eşi devamlı oradaydı. Çok iyi bir insandı, temiz kalpli iyi bir arkadaştı. Tehditlerden bana hiç bahsetmedi. Bana danışmanlık yaptığını söyledi” dedi.