Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Onu tanıdınız mı? Azra Akın küçüklük fotoğrafını paylaştı - Magazin haberleri
    1

    2002 Miss World Dünya Güzeli Azra Akın, 4 yıldır birlikte olduğu erkek arkadaşı Atakan Koru ile geçtiğimiz yıl nikah masasına oturmuştu.

    2

    Çiftin bebekleri Demir ise geçtiğimiz sene dünyaya gelmişti.

    3

    Akın, sosyal medyayı aktif kullanan isimler arasında yer alıyor.

    4

    Eşi ve oğlu ile pozlarını yayınlayan Akın, sosyal medya sayfasında zaman zaman çocukluk fotoğraflarına da yer veriyor.

    5

    KÜÇÜKLÜK HALİNİ PAYLAŞTI

    Bir süredir ekranlardan uzak olan Akın, çocukluk fotoğrafını takipçileriyle paylaştı. Tescilli güzelin bu paylaşımı kısa sürede 21 binin üzerinde beğeni aldı.

    İşte Akın'ın çocukluk halleri...

    6

    AZRA AKIN KİMDİR?

    8 Aralık 1981 yılında Hollanda'da doğdu. Babası aslen Uşak'ın Karahallı ilçesinden bir zamanlar Eskişehirspor'da futbol oynamış Yıldız Teknik Üniversitesi'nden mezun ve şimdi tercümanlık yapan Nazım Akın'dır.

    7

    Annesi ise Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinden Hollanda'da öğretmenlik yapan Ayda Akın'dır.

    8

    Aile 1971 yılında Hollanda'ya yerleşmiştir. Akın'ın kendisinden iki yaş küçük Doruk adlı bir kız kardeşi vardır.

    9

    1998 yılında Elite Model yarışması Türkiye ayağında birincilik kazanmıştır. Daha sonra 2002 yılında Türkiye güzellik yarışmasında birinci olmuştur. Bu yarışma sonucu Miss World yarışmasına katılmaya hak kazanmıştır.

    10

    Yarışma sonucunda Miss World ünvanını 1932'de Keriman Halis'in ardından Türkiye'ye Istanbul'a ikinci defa getiren kişi olmuştur.

    11

    Manken-modellik yapmaya devam eden Azra Akın, aynı zamanda reklamlarda ve TV dizilerinde oyunculuk da yapmaktadır.

    12

    2004'de baş rolü Tamer Karadağlı ile paylaştığı Yağmur Zamanı adlı dizide Eylül karakterini canlandırmıştır. 2009'da Sadri Alışık Tiyatrosu'nda Kemal Başar'ın yönetmenliğinde, 72. Koğuş adlı oyunda rol almıştır.

    13

    Yok Böyle Dans yarışmasında yarışmacı olarak bulunmuştur. 2011 yılında Geniş Aile dizisinde rol almıştır. 2012'de M.U.C.K. dizisinde müzik öğretmeni olan Elif Hoca karakterini canlandırmıştır.

    14

    2014 yılında Galip Derviş dizisinde konuk oyuncu olarak Gülten rolünü canlandırdı. Son olarak 2014 yılında konuk olarak Arkadaşım Hoşgeldin'e katılmıştır.

    15

    Eylül 2014'de vizyona giren Çilek isimli filmde başrol olarak oynamıştır. 2015'de başrollerini İlker Kaleli ve Burçin Terzioğlu'nun paylaştığı Poyraz Karayel adlı diziye, Çiğdem karakteriyle katıldı.