Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Fazla kilo sorunumuz varsa, harcadığımız enerjiden daha az gıda almamız gerekiyor. Önerilen diyet programlarının temeli bu prensibe dayanıyor. Hangi doktora ya da beslenme uzmanına gidersek gidelim hemen hemen aynı şeyleri duyarız. “Ne yiyorsanız yarı yarıya azaltın, hareketinizi iki katına çıkartın”.
Diyet yapmak denince; tadı tuzu olmayan, zevki keyfi kalmayan yemekler akla gelebilir. Diyet yapmak, kalorisi hesaplanmış, her besin gurubundan dengeli ve sağlıklı mönülerle, keyifle yenen öğünlerden oluşmuş, ideal kiloya ulaşma çabaları olmalıdır aslında.

Türkiye’ de ilk kez OTA Tıp Merkezi/Güzellik Merkezleri’nin uyguladığı farklı bir pişirme tekniği ile hem sağlıklı hem de keyifli diyet yapmak çok kolay. OTA DOZ MÖNÜ içerisinde bulunan besinler, dünyada birçok ülkede kullanılan vakumlama tekniği ile kalorisi hesaplanarak, besin değerlerini kaybetmeden buhar ısısında pişiriliyor. Böylece kalorisi de düşük oluyor. Baharatlarla tatlandırılarak hem nefis hem de pratik olarak diyet yemeğiniz keyfe dönüşüyor, ayrıca ölçü de kaçırılmıyor.
 
Normal pişirme teknikleri olan, kavurma, kızartma ve ızgarada bile pişirme tekniğinden dolayı besin değerleri kayba uğramaktadır. Sous Vide tekniğinde ise tüm besin değerleri yemeğin içinde kalarak yemekler çok lezzetli olmaktadır. 

Özellikle Amerika’ da hem diyet yapanların hem de sağlıklı beslenmek isteyen çalışan kesimin çok fazla tercih ettikleri vakumlanmış, tazeliğini 1 ay koruyan hazır yemekleri, sadece 3 dakikada mikrodalga fırında ya da benmari usulü ısıtarak hazırlıyorsunuz.

Doz Mönü’ler sadece diyet yapanların değil, sağlıklı beslenmek isteyen ve “akşam yemeğinde ne yapacağım” diyen çalışanların da en büyük yardımcısı oluyor. Ota Güzellik Merkezleri’nin Beşiktaş, Etiler ve Bakırköy şubelerinden akşam eve giderken uğrayıp, çok da ucuza alabileceğiniz doz mönülerle sağlıklı beslenmek ve fit kalmak mümkün oluyor.

Ota Doz Menü’ler, Ota Güzellik merkezlerinin diyetisyenleri tarafından özenle hazırlanmış, kalorisi hesaplanmış, üzerinde doz sisteminin basitçe anlatıldığı 3 çeşit yemeğin bulunduğu kaplardan oluşuyor. Balıktan, dönere, fasulyeden, patlıcan dolmaya hatta tatlıya kadar nefis lezzetleri bir araya getiriyor.