Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Beşiktaş Şenol Güneş: Ben çağırınca oyuncular koşarak gelmeli - Beşiktaş Haberleri

    Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Aytemiz Alanyaspor maçının ardındanşöyle konuştu:

    "Alanyaspor dönüşleri iyi yapan bir takımdı. Birçok maçta farklı geri düşmesine rağmen geri geldi. Bizim için zor maçtı. Hücum yapmak yerine geriye oynamamaız rakibe gol şansı vardı. 1-1'den sonra rakibin coşkusu oldu. İkinci yarıda oyuna hakimdik. Golü geç de olsa bulduk. Hakkımız olan bir galibiyetti, oyuncuları tebrik ediyorum."

    'MEDEL-LENS GİRMEK İSTEMEDİ' İDDİASINA CEVAP

    "Orta sahada oyuncu değişikliği yapmayı düşündüm. Değişiklik için isim söylemedim. Yavaş geliyorlardı kulübeye, 'Oyuna girmeyeceğim' gibi yürüyorlardı. Sonrasında Necip'i oyuna aldık. Kötü bir niyet yok. Ancak ben çağırdığım zaman oyuncular koşarak, heyecanla gelmeli."

    REKLAM

    BASIN TOPLANTISI

    Beşiktaş'ın çalıştırıcısı Şenol Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu. Maça bekledikleri gibi başladıklarını söyleyen ve Aytemiz Alanyaspor'un hücum özellikleri olan, iyi oyunculara sahip olduğunu belirten Güneş, "Rakip kapanıp iyi çıkmaya çalıştı. Biz de oyuna iyi başladık, iyi pasla erken gol bulduk. Golden sonra hem geriye dönük hem de oyunu rölantiye almamızdan dolayı golü yedik. Golden sonra biraz dağıldık ama toparladık. Oyunun tamamına baktığımız zaman daha üstündük ve kazanma arzumuz vardı. Golü geç bulduk ancak 3 puan aldık ve mutluyuz. Bütün oyuncularımı tebrik ediyorum" dedi.

    "YANLIŞ GÖRMÜŞSÜNÜZ"

    Bir gazetecinin, "Maç sırasında oyuna girecek oyuncular arasında bir karışıklık mı oldu, yoksa biz mi yanlış gördük?" sorusu üzerine Güneş, şunları söyledi:

    "Her zaman olduğu gibi yanlış görmüşsünüz. Beş tane oyuncumuz ısınıyordu. Hangi oyuncu gelecekse hızlı gelmesini istedim. İsmi söylenen oyuncu yavaş diğerleri hızlı gelir. Ben daha isim söylemedim. Orta sahaya bir oyuncu alacaktım. Tercih hakkım Necip'ti bu bir sorun mu? Bugün de sahada savaşan iyi bir takım vardı. Temaslı oynamaya çalıştılar. Temaslı oynamadık zaman zaman. Oyuncularım iyi niyetli, gayretli bugün de puan verebilirdik. Gençlerbirliği maçında 10 kişi kaldık. Zaman zaman 10 kişi kalabiliriz. Herhangi bir düşüncemi açıklamak istemiyorum. İşimize bakacağız. Monaco maçına döneceğiz."

    "GÜVENSİNLER"

    Bir gazetecinin uzun aradan sonra deplasmanda alınan galibiyet hakkında düşüncelerini sorması üzerine Şenol Güneş şu yanıtı verdi:

    "Hiçbir zaman taraftarların üzülmesini istemedik. Bugüne kadar üzdük. Deplasmanda puan kayıpları yaşadık. Bugün 3 puan aldık. Karabük'ü deplasmanda yenmiştik. Kayıp puanlarımızın çoğunu deplasmanda yaptık. Sabırlı olsunlar. Yönetime, oyuncularımıza güvensinler. Dışarıda oluşabilecek olumsuz havadan etkilenmesinler. Bu bir sabır işidir. Sabrı önemsiyorum. Çirkinlik yapmadan işimize odaklanacağız. Biz, bize yapılan haksızlığa sırtımızı dönüp işimizi yapacağız. Taraftar takımına sahip çıksın. Lig bir maraton. Türkiye'de maalesef diğer takımları yok sayıyorlar. Büyük takımların daha iyi futbol oynaması gerekir o tartışılır, eleştirilir ama onlara saygısızlık yapmayı gerektirmez. Ailesine, kişiliklerine olumsuz bir ortam oluşturup bunlar üzerinden nemalanmak doğru değil."

    NEGREDO SEVİNCİ

    Maçta gol atan Negredo'yu da değerlendiren Şenol Güneş, "Onun adına sevindim, gol atamadığı için morali bozuktu. Kenarda kalıyor. Çok çalışıp iyi niyetli olduğu zaman karşılığını bulur. Geç bulur erken bulur. Yeni gelen arkadaşlarımızın takım ruhunu yakalaması için zaman var gibi. Onu yakaladığımız zaman çok daha iyi olacağız" dedi.

    "TALİSCA ÜRETKEN DEĞİLDİ"

    Talisca'nın performansının sorulması üzerine ise Şenol Güneş, "Talisca çalışkan ve gayretliydi ama üretken değildi. Biraz geç aldım onu dışarı, şut atabilirdi. Hücum ediyorduk. Etkili katılımı vardı. Gayretli ama etkili değildi" dedi.

    "BENİM KONUM DEĞİL"

    Babel'in cezasını da değerlendiren Güneş, oyuncuya cezanın verilip azaltılmasının kendisi dışında geliştiğini, o oyuncu olmasa başka bir oyuncunun oynayacağını, bunun kendisinin konusu olmadığını söyledi. Şenol Güneş, aynı şekilde Caner'in de tartışılabileceğini ancak bunun da kendisinin konusu olmadığını kaydetti.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ