Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türk pop müziğinin tanınmış isimlerinden biri olan Simge Sağın araştırılıyor. Miş Miş, Yankı, Öpücem gibi şarkılarla popüler olan Simge Sağın araştırılıyor. Simge Sağın kimdir? Simge Sağın kaç yaşında, nereli? İşte Simge Sağın hayatı ve şarkıları

SİMGE SAĞIN KİMDİR?

Simge Sağın 8 Ağustos 1981 tarihinde İstanbul'da doğdu. 2010'ların başında yayımladığı şarkılarla Türk pop müziği sahnesinde yer almaya başlasa da asıl çıkışını 2015'te radyo ve televizyonlarda çok çalınarak liste başı olan "Miş Miş" şarkısı ile gerçekleştirdi.

SİMGE SAĞIN BİYOGRAFİ

Şişli, İstanbul'da doğan Simge, liseden sonra müzik eğitimi almak isteyince babasının teşvikiyle İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'na kaydoldu ve müzik eğitimi aldı. Konservatuvarda öğrenciyken çeşitli pop şarkıcılarına geri vokallik yaptıktan sonra 2011'de Erdem Kınay'ın yapımcılığında Yeni Çıktı adlı bir EP ile çıkış yaptı.

İlk çalışması kendisine istediği tanınırlığı sağlayamadı ancak dört yıl sonra yayımladığı "Miş Miş" ile asıl çıkışını yaparak Türkiye'de MusicTopTR Resmî Listesi'nde dört hafta peş peşe bir numarada kaldı. Ardından "Yankı" ve "Ben Bazen" şarkıları aynı listede ilk üçe girerken "Öpücem" şarkısı ise bir numaraya yükseldi. Kendisinin ilk stüdyo albümü Ben Bazen, 2018'de yayımlandı ve içerdiği müzikal çeşitlilik ile müzik eleştirmenlerinden övgü topladı.

Sezen Aksu'dan etkilendiğini belirten Simge, genel anlamda dans-pop şarkıları seslendirdi. 2015 yılından itibaren Türkiye'de radyo ve televizyonlarda dönem dönem en çok çalınan şarkıcı oldu, 2018 yılında ise yılın en çok çalınan ikinci kadın şarkıcısı olarak kayıtlara geçti. Bugüne kadar iki Altın Kelebek Ödülü ve üç Radyo Boğaziçi Müzik Ödülü olmak birçok ödül aldı.

SİMGE SAĞIN ŞARKILARI

YENİ ÇIKTI ALBÜMÜ

No. Başlık Söz yazar(ları)ı Besteci(ler) Süre
1. "Başı Dertte" Gökhan Şahin Erdem Kınay 3:45
2. "Ödeme Vakti" Şahin Kınay 4:24
3. "Vicdanın Affetsin" Şahin Kınay 4:00
4. "Misafir" Şahin Kınay 3:23
5. "Issız Ada" Alper Narman Kınay 3:23
6. "Palavra" Şahin Kınay 3:42

BEN BAZEN ALBÜMÜ

No. Başlık Söz yazar(ları)ı Besteci(ler) Süre
1. "Ben Bazen" Ersay Üner Ersay Üner 3:38
2. "Pes Etme" Alper Narman Ersay Üner · Ozan Bayraşa · Simge Sağın 3:52
3. "Ram Ta Tam" Selim Siyami Sümer Selim Siyami Sümer 3:16
4. "Üzülmedin mi?" Ersay Üner Ersay Üner 5:03
5. "Hu" Alper Narman · Onurr Alper Narman · Onurr 4:33
6. "Ayrılık Yazması" Gökhan Şahin Simge Sağın 4:19
7. "Aşkın Olayım" Onurr Onurr 4:11
8. "İster İnan İster İnanma" Alper Narman · Onurr Alper Narman · Onurr 4:02
9. "Öpücem" Sezen Aksu · Sibel Algan Sezen Aksu 4:30
10. "Yalnız Başına" Çağrı Telkıvıran Çağrı Telkıvıran 3:10
11. "Kalp Kırmak" Alper Narman · Simge Sağın · Yasemin Özler Ozan Bayraşa · Simge Sağın · Yasemin Özler · Çağrı Telkıvıran 4:02
12. "Aşkın Olayım" (Onurr) Onurr Onurr 4:22
13. "Üzülmedin mi?" (Akustik) Ersay Üner Ersay Üner 4:25
14. "Gülümseyişinle Uyandım" Simge Sağın Simge Sağın 1:39