Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Son Dakika HABERİ: Şişli'de 4 bina boşaltıldı!
    .png
    .png

    Kartal'da çöken Yeşilyurt Apartmanı 21 kişiye mezar olurken Şişli'de olası bir faciadan dönülmüştü. İstanbul Şişli'de kolonlarında çatlak oluşması nedeniyle geçen perşembe günü boşaltılan 4 binadaki eşyalar da tahliye ediliyor. 60 daire ve 4 dükkanın bulunduğu binaların akıbeti ise Şişli Belediyesi Statik Büro'nun toplantısının ardından netleşecek.

    Habertürk muhabiri Öznur Karslı'nın haberine göre Şişli Halide Edip Adıvar Mahallesi'nde Çifte Cevizler ve Darülaceze caddelerinin kesiştiği noktada bulunan Melek Apartmanı'nın kolonunda 24 Şubat'ta çatlak oluştu.

    REKLAM

    Uzunluğu yaklaşık 1.5 metreyi bulan çatlağı fark eden otopark görevlisi, apartman sakinlerine haber verdi. Kat malikleri de Şişli Belediyesi'ne başvurdu. Belediye ekipleri, yaptıkları incelemenin ardından bina için tahliye kararı verdi. 1968 yılında yapılan Melek Apartmanı'nda yaşayanlar tahliye edilip çevredeki otellere ve misafirhanelere yerleştirildi.

    Ancak kolonu çatlayan bina ile aynı parsel üzerinde ve aynı tarihte yapılan yandaki Kanarya, Billur ve Engin apartmanlarında da risk olduğu değerlendirildi. Bunun üzerine 7 Mart'ta bu üç bina da tahliye edilmeye başlandı.

    Toplam 60 daire, 4 dükkan ve 1 otoparkın boşaltılmasının ardından 4 binada bugün de eşyaların tahliyesine başlandı.

    Öte yandan yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgede bulunan binaların çevresine daha önce güvenlik şeridi çeken Şişli Belediyesi zabıta ekipleri, bugün saclarla önlem aldı.

    Boşaltılan binalar için yıkım mı güçlendirme kararı mı alınacağı ise Şişli Belediyesi Statik Büro'nun yapacağı toplantıyla belirlenecek. Kat maliklerine de görüşleri sorulacak. Yıkım ya da güçlendirme kararı verilecek

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ