Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa SON DAKİKA: KAYIP! Kübra Ekin'den 2 haftadır haber yok! - Haberler
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Diyarbakır'da Bağcılar Mahallesi'nde annesi Rahime Özdemir ile birlikte yaşayan 22 yaşındaki Kübra Ekin, alışveriş için çıktığı evine, akşam dönmedi. Kübra Ekin, bir gün sonra annesini arayıp, geleceğini söyledi ancak bu saatten sonra Ekin´in cep telefonu kapandı.

    GENÇ KADININ TELEFONU KAPANDI

    DHA'da yer alan habere göre, kızına ulaşamayan Rahime Özdemir, polise başvurdu. Polis, Kübra Ekin'i bulmak için çalışma başlattı.

    REKLAM

    "ALIŞVERİŞE GİDİYORUM' DİYE ÇIKTI"

    Kızını birinin alıkoymuş olabileceğini söyleyen Rahime Özdemir, şöyle konuştu: Kızım, 14 gün önce evden 'alışverişe gidiyorum' diye çıktı. Sonra telefon açtı 'eve geliyorum' dedi ama gelmedi. Sonra telefonu kapandı. Kaç gün boyunca aradım, ne mesajı ne de interneti, hepsi kapalı. Hiç böyle bir şey yapmamıştı, ilk defa oluyor, beni habersiz bırakmıyordu. 'Üst almaya alışverişe gidiyorum' diyerek gitti bir daha gelmedi.

    Akşam, 'kız arkadaşımda kalıyorum' dedi, sabah aradı, 'öğlene doğru eve geliyorum' diyerek oğlumla konuştu. Sesini ben de duydum ama gelmedi.

    "BİR YERDE ALINIKONULUYOR OLABİLİR"

    Biz aradık, ulaşamadık ona, telefonu kapalı. Ona ne oldu bilmiyorum. Bence Kübra'yı bir yerde biri tutmuş ya da bir şey olmuş. Bu ikisini de Allah bana göstermesin ama bunları düşünüyorum. Kaç defa polise gittim bildirdim, akşam da polis bizi aradı eve gelecekler ama onlar da bulamamışlar, bilet de almamış bir yere gitmek için.

    REKLAM

    Polis, 'durmadan onu arıyoruz' diyor. Ben diyorum, kızımın başına bir şey gelmiş ya da biri onu alıkoymuş, ben bunu düşünüyorum. Kızımı istiyorum, eve gelsin.

    Nerdeyse, eğer beni duyuyorsa bir haber versin, eve gelsin ya da bana bir mesaj atsın 'ben buradayım' diye. Bir bilsem yaşıyor nerededir, o da bana yeter.

    SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

    Kübra Ekin, mayıs ayında Bağlar ilçesi Lezgin Avcı Caddesi'nde marketten ekmek alıp dönerken kimliği belirsiz kişinin saldırısına uğramıştı. Mahallelinin müdahalesi sonucu şüpheli kaçarken, iki dişi kırılan, sağ elinin bileği incinen Kübra Ekin, hastaneye kaldırılmış, tedavisinin ardından da taburcu edilmişti. Polis olayı soruştururken, faili ise halen bulunamadı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ