Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Son Dakika İddia: Tosuncuk Mehmet Aydın Kiev'de mi?

    Kurduğu Çiftlik Bank şirketi ile 132 bin 222 kişiden topladığı 1 milyar 139 milyon 972 bin 622 lira yurt dışına kaçan 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın Ukrayna'nın başkenti Kiev'de görüldüğü iddia edildi.

    'KIZ ARKADAŞINDA' İDDİASI

    Firari Mehmet Aydın'ın Kiev'de kız arkadaşının yanında olduğu söylentisi üzerine alacaklılar harekete geçti. Mehmet Aydın'ın Ukraynalı emniyet yetkililerine rüşvet verdiği ve bu sayede rahat hareket edebildiği iddia edildi.

    Çiftlik Bank mağdurları ise bastırdıkları afişi kentin çeşitli noktalarına astı. Afişte firari Aydın'ın bulunmasını sağlayacaklara 350 bin dolar ödül vaat edildi.

    INTERPOL ARAŞTIRIYOR

    Mehmet Aydın, INTERPOL'ün en çok arananlar listesinde de yer alıyor. INTERPOL'ünTürkiye yetkilileri, ihbarın yapıldığını araştırmanın sürdüğünü bildirdi.

    ÇİFTLİK BANK İDDİANAMESİ

    İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Çiftlik Bank'a yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede firari sanık Mehmet Aydın'ın da aralarında bulunduğu 18 örgüt yöneticisi hakkında bir kez "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek", 3.762 kez "Bilişim sistemlerini kullanarak nitelikli dolandırıcılık", 3762 kez "Ticari şirket faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık" ve 1 kez de "Suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama suçlarından 22 bin 580'er yıldan 75 bin 260'ar yıl hapis cezası isteniyor.

    11'i TUTUKLU 7 SANIK FİRARİ

    30 şüpheli hakkında da, "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak", "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte yardım etmek" ve "Suçtan kaynaklanan malvarlığını arttırma suçlarından 5'er yıldan 13'er yıla kadar hapis cezası isteniyor. Dava kapsamında 11 sanık tutuklu bulunuyor. Mehmet Aydın'ın da aralarında bulunduğu 7 şüpheli ise firari.

    Nerede olduğuna dair çeşitli iddialar ortaya atılan Mehmet Aydın için Uruguay'ın da aralarında bulunduğu pek çok ülke zikredilmişti. Tosuncuk, fotoğraftaki yat sefasını ise Türkiye'de olduğu günlerde Antalya'da yapmıştı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ