Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem COVİD-TESİS| Son dakika: Uludağ'daki skandal parti sonrası FLAŞ karar

    Türkiye, salgın nedeniyle hafta sonunu evde geçirirken Uludağ'daki bir tesisteki parti görüntüleri pes dedirtti. Habertürk yazarı Sevilay Yılman, tepkilere neden olan o tesis ile ilgili son dakika gelişmesini aktardı:

    Toplumda adeta infiale neden olan ve benim de kaleme aldığım Uludağ’daki 'korona partisi' fütursuzluğu ile ilgili harika bir gelişme var.

    İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan aldığım bilgiye göre tesis kapatılıyor.

    O tesisin adı Kervansaray Otel.

    Biliyorsunuz ki…

    Sosyal medyaya yansıyan görüntüler toplumda adeta infiale neden olmuştu.

    Yalnız yazıyı yazdıktan sonra şunu da öğrendim ki…

    REKLAM

    Bu utanmazca yapılan partiler sadece Uludağ’daki tesiste değil.

    Erzurum, Kartalkaya başta olmak üzere diğer kayak merkezlerinde de benzer partileme olaylarının olduğu bilgisini alıyoruz.

    Buradan o tesisleri işletenlere sesleniyorum…

    Uludağ olayı kendilerine örnek olsun.

    Haberleri olsun o tesisler sadece kayak sporu yapılması için açık tutuluyor. Bunun dışında gerçekleşen herhangi bir eylem mümkün değil.

    BURSA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

    Bursa Valiliği, konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti:

     Uludağ'da korona parti!
    Uludağ'da korona parti! Haberi Görüntüle

    1. İlgili otelin çalışma ruhsatının bulunmadığı, Osmangazi Belediye Başkanlığı tarafından çalışma ruhsatı bulunmaması nedeniyle kapatma işlemi kararı alındığı ancak ilgili şirketin idare mahkemesine başvurarak yürütmeyi durdurma kararı aldığı, kapatma işlemi ile ilgili yargı sürecinin beklenildiği,

    2. Mevcut otel inşaatının son (2) katının kaçak olarak inşa edildiği,

    3. Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğünün bilgisi ve izni haricinde bir alt taşeron şirkete usulsüz bir şekilde kiralama işlemini yapıldığı, bu nedenle Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğünce izninin iptal edildiği,

    4. 15.01.2021 tarihinde yine aynı otelde yüksek ses müzik yayını yapıldığı ve pandemi kurallarına uyulmadığı tespit edildiğinden işletmeye ve (10) kişiye 1593 sayılı Hıfzıssıhha Kanununun 282. md. gereğince (76.380 TL.) idari para cezası uygulandığı,

    5. 25.01.2021 tarihinde sosyal medya çıkan görüntüler ile ilgili yapılan çalışma sonucunda çıkan görüntülerin bu otele ait olduğu yüksek sesle müzik yayını yapıldığı ve pandemi kurallarına uyulmadığı, yapılan teknik incelemede tespit yapılmasın diye delil karartma (kamera görüntülerinin silinmesi) girişiminin bulunduğu tespit edilmiştir.

    Bunun üzerine 26.01.2021 tarih ve (03) sayılı Osmangazi Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile adı geçen otelin (10) gün faaliyetinin durdurulmasına karar verilmiştir.

    Ayrıca ilgili şirket ve tespit edilen kişiler hakkında idari para cezası uygulanmaktadır.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ