Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray Kulübü'nün basketbol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Can Topsakal, Galatasaray Odeabank'ın ULEB Avrupa Kupası şampiyonluğunu elde etmesinin çok önemli bir başarı olduğunu söyledi.

Can Topsakal, yaptığı açıklamada, yaşadığı mutluluğu dile getirerek, "ULEB Avrupa Kupası'nda en başından şampiyonluk hedefiyle yola çıktık. Bütçemiz düşük olduğu gerekçesiyle çok laf söylediler ama biz doğru transferler ve iyi bir hesap yaptık. Düşük bir bütçe de olsa Ergin Ataman'la birlikte bu kupayı alacağımızı söylüyorduk. Sonunda da başardık. Bundan büyük mutluluk olamaz." dedi.

Kazanılan şampiyonluğun önemine dikkati çeken Topsakal, şunları söyledi:

"Çok büyük bir kupa kazandık. Bazı insanlar küçümseyebilirler ama önemli bir organizasyon. Bir daha ne zaman bir Türk takımı bu kupayı kazanabilir bilemiyorum. Biz bile zor alabiliriz. Çok zor bir kupa. Kazandığımız için müthiş mutluyuz. Önemli olan değerinde oyuncular almak. Aynı oyuncuyu 1 milyon dolara da 400 bin dolara da alabilirsiniz. Eğer siz iyi hesap kitap yapıyorsanız, oyuncunun değerini biliyorsanız, iyi bir takım kurabilirsiniz. Önce iyi araştıracaksınız. Ben iddia ediyorum, 12 milyon dolarlık bir takımla aramızda önemli bir fark yoktur. Sadece doğru oyuncu tercihleri vardır. 12 milyon dolara kötü bir takım da 6 milyon dolara çok iyi bir takım da kurabilirsiniz."

"AVRUPA LİGİ'NDE BAŞARILI OLACAK BİR TAKIM..."
Galatasaray Odeabank'ın ULEB Avrupa Kupası şampiyonu olarak, gelecek sezon THY Avrupa Ligi'nde yer alma hakkı kazandığını hatırlatan Topsakal, bu kulvara yaraşır bir kadro oluşturacaklarını aktardı. "Biz THY Avrupa Ligi için geçen sene İspanya'da görüşmeye gitmiştik. Bizi almak istemediler ve adamlarla çok büyük tartışmalar yaptık." ifadelerini kullanan sarı-kırmızılı yönetici, "Son kararı tabii onlar veriyor. Ergin Ataman'la konuştuk ve gelecek sezon oraya gireceğimizi söyledik. Sonunda da bu hakkı elde ettik. Bu hakikaten başarımıza daha büyük bir tat veriyor. THY Avrupa Ligi'nde başarılı olacak bir takım kuracağız." diye konuştu.

"BAŞKANIMIZIN SÖZÜ VAR"
Can Topsakal, gelecek sezonun bütçesini belirlemek için çalıştıklarını dile getirirken, kulüp başkanı Dursun Özbek'in kendilerine önemli bir söz verdiğini açıkladı.

Bütçelerini belirlemek için 15 Mayıs'a kadar vakitleri olduğunu anlatan Topsakal, "Öncesinde 4 Mayıs'ta kombinelerimizi satışa çıkaracağız. Fenerbahçe ne kadar kombine satıyorsa biz de o kadar satacağız. Başkanımızın bize sözü var. 'Kombineden ne kadar gelir elde edilirse o kadar da ben koyacağım' dedi. Taraftarımızın desteğiyle bütçemizi maksimuma çıkaracağız. Bizim 10 milyon dolarlık bütçemiz, Fenerbahçe'nin 25 milyon dolarlık bütçesinden de daha iyi olacaktır. Bunu söyleyebilirim." şeklinde konuştu.

Avrupa Ligi Başkanı Jordi Bartomeu'nun da final maçını izlediğini ve Galatasaray taraftarını gördüğünü aktaran sarı-kırmızılı yönetici, "Bartomeu'ya hep bunu anlattık. Galatasaray'ın takımını THY Avrupa Ligi'ne almamazlık edemezsin. Galatasaray, Avrupa'da en fazla taraftarı olan takımdır. Final maçında da bunu ona gösterdik. Artık tahmin ederim anlamıştır." değerlendirmesinde bulundu.

"ERGİN ATAMAN'IN EN BÜYÜK BAŞARISI..."
Can Topsakal, ULEB Avrupa Kupası şampiyonluğunun, başantrenör Ergin Ataman'ın kariyerindeki en önemli başarı olduğunu savundu. "Ergin Ataman'ın en büyük başarısı, bu şampiyonluktur." diyen Topsakal, "Çünkü bu kadar küçük bir bütçeyle Ergin Ataman dışında kimse bu kupayı alamaz. Ergin hoca, bu işi iyi bilen biri. Oyuncuları inandıran, onlardan saygı gören biri. Bu da çok önemli bir şeydir. Bu işi bildiğini anlıyorlar ve arkasından gidiyorlar." şeklinde konuştu. Topsakal, Ataman'ın gelecek sezon da takımın başında yer alacağını ve başka bir ekibe gideceği yönündeki haberlerin ciddiye alınmaması gerektiğini sözlerine ekledi.