Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Demir Grup Sivasspor Mecnun Otyakmaz: Yekta memnun değilse gider - Demir Grup Sivasspor Haberleri

    Sivas'ta yayın yapan Kanal 58'in programına bağlanan Başkanı Mecnun Otyakmaz, bir soru üzerine sezon başında transfer edilen Yekta Kurtuluş'un sosyal medya hesabında yer alan fotoğraflara taraftarlarının sert tepkisi konusunda şöyle konuştu:

    "Bu durum, futbolcunun yeterince profesyonel olmadığını gösteriyor. Ayrıldığı camianın etkisinde kalıp yeni camiasına hizmet veremeyecekse, bu camiaya saygı duymayacaksa bu transferi, gerçekleştirmemesi lazımdı. Biz de onu büyük ümitlerle hiçbir pazarlık yapmadan ihtiyacımız olduğumuzu düşünerek transfer ettik. Ama ilk yarı itibariyle kendisinden gerekli verimi alamadık. Futbolcunun düşüş dönemleri olur ama bunu tekrar ayağa kaldırmak teknik heyetin ve yönetimin işidir. Ama bu tip şeyler taraftar arasında da, kulüp camiası arasında da büyük problemlere yol açar. Ben yine taraftarlarımızın vasıtasıyla geçtiğimiz günlerde bu konudan haberdar oldum. Cuma günü Sivas'a dönecçeğim ve kendisi ile bir görüşme yapacağım. Bu böyle olmaz. Bu camiaya karşıda sorumlulukları var. Gerekli şeyleri yapması lazım ve bu camiadan da memnun değilse de otururuz, konuşuruz ayrılır gider. Bu hal ve hareketlerinden memnun olmadığımızı söyleyeceğim. Eğer buradan memnun değilse, ayrılabilir, gidebilir ve istediği kulüple de kendisini dışlamış olan kulüple de tekrar çalışmaya bir şekilde devam edebilir. Taraftarlarımız da haklı. Kendi formasını giydiği futbolcudan en azından saygı bekler. Bu saygısızca bir hareket, hiçe saymaktır bu ve en basit itibariyle ayıptır."

    'HAYAT MEMAT MESELESİ OLAN MAÇLAR OYNAYACAĞIZ'

    Ligin 2'nci yarısının kendileri için önemli olduğunu, buna göre transferler yaptıklarını vurgulayan Başkan Otyakmaz, şunları söyledi:

    "Santrforda boşluk olunca 2 veya 3 tane transfer yapmamız gerekiyordu. Geçtiğimiz yıllarda da takıma davet ettiğimiz fakat bir türlü anlaşamadığımız hemşehrimiz Hasan Kabze'yle anlaştık. Hasan'ın tecrübesinden ve enerjisinden faydalanmak istiyoruz. İkinci yarı gerçekten çok önemli karşılaşmalar oynayacağız. Bizim için hayat memat meselesi olan karşılaşmalar oynayacağız. Uzun zamandır da santrafor arayışımız devam ediyordu, verilen rapor doğrultusunda David Texeira ile de anlaşma imzaladık. Etzaz Hussain de daha önceden kendisini takip ettiğimiz ve sürekli izlediğimiz bir oyuncuydu. Sözleşme imzaladık. Eksik antrenmanı vardı ve bu haftada antrenmanlara başladı ve geçen maçta da gayet güzel oynadı. Ben Hussain'in çok faydalı olabileceğini düşünüyorum. Bir transfer daha yapmamız gerekiyordu. Bu yapacağımız transferinde yine hocamızın tavsiyesi ile Joan Oumari ile de sözleşme imzaladık. Burada tabii ki bir uyum süreci söz konusu var. Transferlerimizin takıma katkısı olacağından en ufak bir şüphemiz yok. İnşallah bu yeni transferlerimizin bahtları açık olur ve takımımıza gerekli katkıyı sunarlar."

    'ÖZÜR DİLİYORLAR AMA AYNI HATAYI YAPIYORLAR'

    Ligde hakemlerden canlarının yandığını vurgulayan Mecnun Otyakmaz, bu konuda da şunları söyledi:

    "Sezon başında aleyhimize pek hata yapılmadı ama ilk yarının sonlarından itibaren artık tahammül sınırlarımızı aşacak hatalar yapılıyor. Geçtiğimiz dönemlerde de bu tür üst düzey hakemler hata yaptıklarında, (Bize genç hakemler verin bunu sineye çekmek daha kolay oluyor) diyorduk ama bu sene maalesef hem Mete Kalkavan'dan, hem Alper Ulusoy'dan, hem Ali Palabıyık'tan, sonuca etki edecek hakem hatalarıyla karşı karşıya kaldık. Tecrübeli hakemlerden de özellikle büyük maçlarda, özellikle deplasmanlarda inanılmaz derecede oyunun kaderine etki edecek hatalar söz konusu oluyor. Bu hatalar öyle hatalar oluyor ki insanın kalbine kurt düşüyor. İstanbul takımlarıyla oynayacağımız bütün karşılaşmalara önce de sıfır yazıyoruz. Puan almamız mümkün değil. Galatasaray karşılaşması da bizim sıfır yazdığımız maçlardan bir tanesi. Hakemlerin tribün etkilerine kanmamaları gerekiyor. Bunlar artık hata olmaktan uzak kasıta doğru gidiyor. Hakemlerle uçaklarda karşılaşıyoruz. Hepsi geliyorlar, özür diliyorlar ama yine diğer maçta aynı hatalar yapılıyor."

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ