Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Gaziantep FK_old Gaziantepspor da Trabzonspor'a destek verdi - Futbol Haberleri

    Kırmızı-siyahlı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, Türkiye'nin 2 güzide kulübü Galatasaray ve Trabzonspor arasında oynanan maçta yaşanan hakem hatalarının Türk ve dünya futbolunun gündemine oturduğu kaydedilerek, şu görüşlere yer verildi:

    "Yaşanan hakem hatalarının ülke futbolunda bir milat olmasını ve değişime öncülük etmesini temenni ederiz. Her sezon farklı zamanlarda yaşanan hakem hataları veya hakemlerin maçların gidişatlarına yaptıkları dokunuşlarla Türk futboluna katkı sağlamadıkları aşikar. Aksine, Türk futbolunun kötü günlere gideceği korkusu bizleri sarmaktadır. Hakemlerimizin de hata yapabileceğini, yapılan hataların olağan insan hatası olarak da değerlendirilmesi şeklindeki genel görüşe katılmakla birlikte hakemlerimize güvenmeli, iyi ve kötüyü ayırmalı, Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplerimiz ve spor camiasının önde gelen isimleriyle birlikte el ele vererek hakem hatalarını asgariye indirmek, dokunuşları ortadan kaldırmak için daha iyi bir sistem geliştirmeli ve hakemlerimizin eğitimine çok daha fazla önem vermeliyiz."

    Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta'nın düzenlediği basın toplantısına değinilen açıklamada, "Gecenin sonunda Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta’nın yaptığı açıklamaları çok önemli ve takdire şayan buluyoruz. Sayın Usta, yaşanan bu geceyi Türk futbolundaki değişim ve dönüşüm olarak değerlendirmiş, camiasını, taraftarlarını sükunete davet ederek büyük bir olgunluk göstermiş ve daha büyük olayların önüne geçerek, tüm camialara örnek olması gereken bir davranışta bulunmuştur" denildi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ