Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Zor bir maça çıkacaklarını söyleyen Pereira, "Kesinlikle çok zor bir maç olacak, şüphem yok. Bu maça bitmiş gibi bakamayız ve yarın da bu maça bu anlayışla çıkacağız. Moskova da yarın geri dönüş isteyecektir. Zor bir takımla karşılaşacağız, kendi sahalarında ve taraftarlarıyla oynayacaklar. Yarınki zorluklara hazır olacağız. Bizim de UEFA Kupası'nda isteklerimiz, hırslarımız var. Yarın hem duygusal hem de taktiksel anlamda takımımdan olgun bir görüntü çizmesini istiyorum. Bir sonraki UEFA kura çekiminde yer almak istiyoruz, zorlu bir maç olacak ancak biz buraya kesinlikle beraberliğe gelmedik, kazanmaya geldik" ifadelerini kullandı.

GOL ATAN OYUNCU TAYYİP ERDOĞAN TİŞÖRTÜ İLE SEVİNECEK Mİ?
"Oyuncularınız Recep Tayyip Erdoğan tişörtüyle gol sevinci yapar mı?" sorusuna Pereira, "Ben bir futbol hocasıyım.  Siyaset, siyasetçilerin işi. Futbolla alakalı soruların sorun ve bu tarz soruları cevap verebilecek kişilere sorun. Biz buraya iyi futbol oynamaya geldik, bu sorunun benimle bir ilgisinin olduğunu düşünmüyorum" diye konuştu.

"BİZİM DE ZAAFLARIMIZ VAR, ONLARIN DA ZAAFLARI VAR"
Moskova'nın eksikleri olduğunu beliten Portekizli hoca, "Moskova'nın bireysel anlamda çok kaliteli oyuncuları var, her takımın aynı şekilde. Önemli olan artıları ve eksileri iyi belirleyebilmek, ilk maçta bunu en iyi şekilde yaptığımızı düşünüyorum. Bizim de zaaflarımız var, onların da. Burada önemli olan takım olarak gösterdiğiniz reaksiyon. İnsanların futbolu takip etmesinin de en büyük sebebi, zaafları kaliteli yönler ile kapatmak oluyor. Biz dersimize iyi çalıştık" cevabını verdi.

FERNANDAO MU, VAN PERSIE MU SORUSU KIZDIRDI
"Fernandao ve Van Persie arasında tercih yapmayı bir avantaj olarak mı yoksa bir zorluk olarak mı görüyorsunuz? sorusuna Pereira, "O zaman ben oynayayım" şeklinde cevap verdi. Pereira, "Yarın benim görmek istediğim takım kendi prensiplerini sahaya yansıtan bir takım olacak, ben yarın böyle takım görmek istiyorum. Moskova da bir geri dönüş yapmak isteyecek. Biz yarın yine topa sahip olmak istiyoruz. Garanti verebileceğim tek nokta var; kazanmak için sahada olacağız. Kim oynarsa oynasın, Fernandao oynasın, Van Persie oynasın, yarın sahada iyi bir takım olacak. Avrupa'ya damga vurmak istiyoruz, nasıl oynanması gerektiğini de yarın göstermek istiyoruz" yorumunu yaptı.

KJAER: "BURSASPOR MAÇINA TAKILARAK DEVAM EDEMEYİZ"
İlk olarak sözü alan Kjaer, "Zor hava şartlarının olduğu bir yer, bu hava şartlarına alışık değiliz. Burada tur için avantajlı skoru almak istiyoruz, elimizden geleni yapacağız. Lokomotiv Moskova'nun da son ana kadar tur için savaşacağını biliyorum. Maçtan sonra bir üzüntü yaşadık (Bursaspor) ancak ona takılarak hayatımıza devam edemeyiz. Hatalarımızı gördük ve önlemlerimizi aldık. Bursaspor karşısında aldığımız sonucun ya da oynadığımız oyunun Lokomotiv Moskova maçıyla herhangi bir ilgili yok." dedi.

(Sporx)