Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Çaykur Rizespor Hikmet Karaman: "Paniğe kapılmayacağız" - Çaykur Rizespor Haberleri

    ÇaykurRizespor teknik direktörü Hikmet Karaman, son 4 haftada küme düşme hattından 5 puan önde olmanın büyük avantaj olduğunu belirtti, "Paniğe kapılmadan kalan maçlarımızı soğukkanlı biçimde oynayacağız" dedi.

    Hikmet Karaman, yaptığı özel açıklamada ligin 2'nci yarısında sakatlık ve cezalı oyuncuların çokluğuyla karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Yaşadıkları haksızlıklar olduğunu da vurgulayan Hikmet Karaman, buna rağmen hiçbir mazeretin arkasına sığınmayacaklarını ifade etti. Hikmet Karaman, son haftalara girildiğini hatırlatırken de şunları söyledi:

    "Sportif ve puansal anlamda ligin 2'nci yarısındaki eleştiriler doğrudur. Ancak her şeye rağmen son 4 haftaya girdiğimizde 5 puan öndeyiz. Gerimizde 3 takım var. 5 puan öndeysek kalan 4 maçı da bu önderlikle devam ettirmeliyiz."

    "5 PUAN BÜYÜK AVANTAJ"

    Ligin ikinci yarısında şansızlıklar da yaşadıklarını vurgulayan Hikmet Karaman, sözlerini şöyle sürdürdü:"Kweuke ve Eren gibi önemli 2 oyuncumuz sakatlıkları nedeniyle yok. Bunlara yeni sakat oyuncular ve bazı haftalar cezalı oyuncularda eklendi. Geçen hafta Sercan ve Makiadi kart cezalısıydı. Robin Yalçın antrenmanda sakatlandı ve sezonu kapattı. Buna rağmen son 4 haftada 5 puan önde olmak büyük bir avantaj. Paniğe girmeden soğukkanlılıkla kalan maçları oynayacağız. 4 maçın 2'sini sahamızda oynayacağız. Rakiplerimizin de kendi aralarında maçları var. Soğukkanlı olup kendimize ve oyunculara olan güvenimizi kaybetmeyeceğiz. Hatalarımızı kabul ediyoruz ama ikinci yarı sonuca etki eden haksızlıklarla da karşı karşıya kaldık. Bunlara bir bütün olarak baktığımızda kalan 4 maçta 5 puan öndeysek artık ligi hayırlı bir şekilde bitirmemiz lazım."

    Hikmet Karaman, son olarak Mersin İdmanyurdu maçının kendileri için büyük önem taşıdığını ve bu maçtan başka bir şey düşünmediklerini söyledi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ