Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Milli Takım Fatih Terim: "Özür diliyorum" - Futbol Haberleri

    Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, İngiltere karşılaşmasının ardından şunları söyledi:

    "Çocukları tebrik etmek lazım. İngiltere ile her yerde zor ama, İngiltere'de oynamak daha zor. İnşallah bu mağlubiyeti burada bırakmalıyız. Elimize gelen fırsatları değerlendirip, kötü goller yememliyiz. Türkiye Ligi'nden çıkış şekilleri belli. Sakatlığı olan, az süre alan birçok arkadaşımıza rağmen, oyunu %50, %50'ye getiren bir direnç gösterdi oyuncularım. Dünyanın en pahalı liginden oyuncularla oyuncularımız, başa baş, dişe diş, zaman zaman topu göstermeyen bir oyun oynadı. İngiltere grupta 10 maçta 3 gol yedi, anlamı var bu kadar pozisyonun. Gol atmayı umursamıyorum ben, atarız. Ama kazanmayı çok istiyordum. Bu kazanma bizi 13. sıradan çok yukarılara taşırdı. Buradan kaybetmeden gitseydik, çok daha mutlu olurdum. Oyun, direnç, yürekli bir davranış biçimi sergiledi oyuncularım. İngiltere'den maç aldığımız için açıkcası çok mutluyum. 13 maç mağlup olmamış bir hoca, İngiltere'den maç almayabilirdi. Burada yenebileceğimizi düşündük. Açıkcası, bize buradan kenardan hoş geldi. Size nasıl geldi bilmiyorum ama, bravo müthiş vazifelerini yaptılar dedirtmişizdir."

    "DENİZ HOCA GÜZEL MAÇ YÖNETTİ AMA..."

    "Bana atılan mesajlar doğru ise, makus talihimiz devam ediyor herhalde. Güzel bir maç yönetti sevgili Deniz hoca ama, kimi ilk gol ofsayt diyor, penaltı diyen var, korner değil diyen var, bunları da kattığımız zaman her şeyiyle bizi tatmin eden bir maç olarak göreceğiz. Oyuncuların bir kısmı direkt Antalya'ya gidiyor. Grubumuzdaki takımlar aşağı, yukarı böyle. Onun için ciddi bir hazırlık maçı, ama bugün burada kazanamadığımız için özür diliyorum"

    "Deniz hocayı beğeniyorum, herhalde yan hakemler onu yanlış karara sürükledi. Demek ki, dünyanın her tarafında hakemler bu hataları yapıyorlar. Oyuna tesir edecek birçok hata olmasına rağmen kendisini tebrik ettik. Kaybetmemeye alışmış bir takımın yenilmesini ne olursa olsun kabullenemiyorum ama, her krizden bir fırsat çıkarmak parolasıyla, bu maçı ciddi şekilde analiz edip, bir daha hata yapmamaya, bunu nasıl kazanırıza bakacağız. Bize böyle bir getirisi olacak. Çok şükür bir sakatımız yok. Keşke kazansaydık, fırsatları da yakalamıştık. Yasin'i soktuktan sonra 2-3 pozisyona girdi Yasin. Teşekkür ediyorum hepsine. Burada İngiltere ile oynamak hiç kolay değil."

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ