Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Televizyon Stranger Things 5. sezon ne zaman yayınlanacak? Netflix ile Stranger Things ne zaman bitecek ve final yapacak? Stranger Things 5. sezon ne zaman, hangi tarihte çıkacak? Stranger Things final tarihi belli oldu mu?
    1

    Stranger Things 4. sezonuyla totalde 83 ülkede ilk sıraya yerleşerek tüm zamanların en çok izlenen ingilizce dizisi ünvanını kazandı. Başarılı dizinin ne zaman final yapacağı merak edilirken "Stranger Things bitti mi, devam edecek mi?" sorularının yanıtları araştırılıyor. Yönetmenliği, senaristliği ve yönetici yapımcılığını Duffer Kardeşler'in üstlendiği dizi Shawn Levy ve Dan Cohen tarafından üretilmiştir. İşte detaylar...

    2

    STRANGER THİNGS 5. SEZON NE ZAMAN?

    Stanger Things'in yaratıcıları Matt ve Ross Duffer, daha önce dizinin 5. sezonunu doğrulamıştı. Duffer Kardeşler, açıklamalarında dizinin hikayesinin 7 sene önce planlandığını ve o dönemde dizinin 4 veya 5 sezon olacağını tahmin ettiklerini belirtti.

    Ayrıca 5. sezonla birlikte dizinin ekranlara veda edeceğini de açıkladılar. Fakat Stranger Things, 5. sezon çekimlerinin ne zaman başlayacağı ve yeni sezonun yayın tarihi hakkında net bir bilgi henüz paylaşılmadı.

    3

    STRANGER THINGS KONUSU NE?

    Stranger Things, 1980'lerin başında kurgusal kırsal kasaba olan Hawkins, Indiana'da geçmektedir. Hawkins Ulusal Laboratuvarı görünüşte Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı için bilimsel araştırma yapmaktadır ancak gizlice paranormal ve doğaüstü alanlarda insanların üzerinde deney yapmaktadır.

    Yanlışlıkla, "Baş aşağı" olarak adlandırılan alternatif bir evrene açılan bir portal yaratırlar. Bunun sonucunda, Hawkins'in bu olaydan habersiz sakinleri olumsuz bir şekilde etkilenmeye başlar.

    4

    İlk sezon Kasım 1983'te Will Byers'ın Baş aşağı'ndan gelen bir yaratık tarafından kaçırıldığı tarihte başlar. Annesi Joyce ve kasabanın polis şefi Jim Hopper, Will'i aramaya başlar. Aynı zamanda, Eleven adlı psikokinetik yeteneklere sahip genç bir kız laboratuvardan kaçar ve Will'i bulmak için yaptıkları aramalarda Will'in arkadaşları Mike, Dustin ve Lucas'a yardım eder.

    5

    İkinci sezon Ekim 1984'ten itibaren başlar. Will kurtarılır ancak olayların ayrıntılarını çok az kimse bilmektedir. Will'in arkadaşları ve ailesi, Will'in Baş aşağı'ndaki varlıklardan hâlâ etkilendiğini öğrendiklerinde, Baş aşağı'nın kasaba ve insanlık için daha büyük bir tehlike olduğunu fark ederler.

    6

    STRANGER THINGS OYUNCULARI KİMLER?

    Winona Ryder

    David Harbour

    Finn Wolfhard

    Millie Bobby Brown

    Gaten Matarazzo

    Caleb McLaughlin

    Natalia Dyer

    Charlie Heaton

    Cara Buono