Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi İş-Yaşam Vakko Holding Yargıcı'yı bünyesine katıyor - İş-Yaşam Haberleri
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Vakko Holding, Yargıcı’yı, holding bünyesine katmaya hazırlanıyor.

    Firmadan yapılan açıklamaya göre, Vakko Weeding, Vakkorama, W Collection, V2K designers, Vakko Patisserie, Christofle, Pronovias markalarıyla müşterilerine farklı alanlarda özel deneyimler sunmayı sürdüren Vakko Holding, markaları arasına Yargıcı’yı da ekleyerek kendi kategorisinde büyümeyi sürdürmeyi hedefliyor.

    Kadın modası ve ev dekorasyonu alanında faaliyet gösteren Yargıcı'nın 62 mağazası bulunuyor.

    TEMELLERİ 43 YIL ÖNCE ATILDI

    Yargıcı'nın temelleri 1978 yılında, Emir Yargıcı ve kardeşinin Osmanbey’de erkek gömleği üzerine açtıkları ilk mağaza ile atıldı. 1988 yılında Yargıcı mağazalarında ilk kez kadın koleksiyonu sunmaya başladı. 2001 yılından itibaren sadece kadın koleksiyonu tasarlamaya başlayan Yargıcı, aynı dönemde “Waterworks” adı altında ilk kozmetik koleksiyonunu müşterilerine sundu. 2015 yılında açılan Yargıcı Homeworks mağazası ile tüm mobilya ve ev aksesuar ürünleri tek bir çatı altında müşteriye sunmaya başladı.

    REKLAM

    2346 ÇALIŞANI BULUNUYOR

    Geçtiğimiz yıl 1.3 milyar liralık satış geliri elde eden Vakko 16.1 milyon lira net kâr açıkladı. Firmanın Vakko, Vakkorama, V2K Designers, Vakko Boutique, W Collection, Vakko Wedding ve Vakko Home markalı mağazaları bulunuyor. 2020 sonu itibariyle çalışan sayısı ise 2.346 olarak açıklandı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ