Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ordu'nun Altınordu ve Fatsa ilçelerinde etkili olan şiddetli fırtına, yaşamı olumsuz etkiledi. İl genelinde gece başlayan şiddetli fırtına, özellikle Altınordu ve Fatsa ilçelerinde etkili oldu. Şiddetli fırtına sonucu Altınordu'daki bazı evlerin çatıları uçtu, bazı ağaçlar da otomobillerin üzerine devrildi. 

Fatsa'da Dolunay Mahallesi'nde fırtına nedeniyle çatılar uçtu, ağaçlar da yerinden söküldü. Fırtına dolayısıyla kentin bir bölümünde elektrik kesintileri de yaşandı. Belediye ekipleri, fırtına nedeniyle hasar gören bölgelerde çalışma başlattı.

TÜM ORDU HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN!

FINDIK BAHÇELERİ ZARAR GÖRDÜ! 

Öte yandan, şiddetli fırtınanın fındık bahçelerini de etkilediği bildirildi. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan,  yaptığı açıklamada, şiddetli fırtınanın, özellikle sahil kesiminde daha fazla etkili olduğunu söyledi. 

Bu nedenle birçok fındık bahçesinde zarar oluştuğu belirten Soydan, fındık dallarında dökülmelerin yaşandığını anlattı. Soydan, "Hasarın boyutunu henüz bilemiyoruz ancak gelen ilk bilgilere göre fırtına fındığı da olumsuz etkiledi" dedi.

AA