Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Hazır giyim markası DeFacto, küresel pazarda payını artırmak hedefiyle yurtdışında yeni mağaza yatırımlarına devam ediyor. Nisan ayı içinde Fas'ın Kazablanka kentinde yeni bir mağaza açan şirket,  bu ülkedeki mağaza sayısını 23’e yükselttiğini duyurdu.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan DeFacto Operasyon ve Genişlemeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serdar Ersoy, "Hazır giyim alanında Türkiye’den çıkmış uluslararası bir moda markası olmak istiyoruz. Halihazırda Türkiye ile birlikte 30 ülkede 500’den fazla mağazaya ulaştık. Türkiye dışında Balkanlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA), Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) ve Asya Pasifik’te faaliyet gösteriyoruz. Asya Pasifik bölgesindeki potansiyeli iyi değerlendirmek istiyoruz" dedi.

3 AYDA 18 MAĞAZA AÇTIK

2019 yılının ilk 3 ayında toplam 18 mağaza açtıklarının bilgisini paylaşan Ersoy, "Yılın ilk üç ayında açılışını yaptığımız 18 mağazanın 11 tanesi yurtdışında, Fas, Mısır, Gürcistan, Malezya, Kuzey Irak, Rusya ve Sırbistan ülkelerde oldu. Fas’ta dört yılda 23 mağazaya ulaştık. Bu mağazalarımızın bölgedeki büyüme performansımızı daha da hızlandıracağını düşünüyoruz" diye konuştu.

'YURTDIŞI MAĞAZALARI RİSKLERİ AZALTIYOR'

Ersoy, orta ve uzun vadedeki planları doğrultusunda yurtdışındaki mevcut operasyonlarını büyüteceklerini kaydederek,  "Yurtdışındaki mağaza sayımızı arttırmak, globalde karşılaşabileceğimiz riskleri dağıtmamızı sağlıyor. Şu anda bazı mağazalarımızda yaklaşık 900 metrekare olan satış alanını, ortalama bin 100 metrekareye, zamanla ise bin 500 metrekareye ulaştırmayı hedefliyoruz” ifadesini kullandı.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri