Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem DİKKAT! YKS tercihleri başladı mı ve saat kaçta başlayacak? ÖSYM YKS kılavuzu ile üniversite tercihleri ne zaman başlayacak ve hangi gün bitecek? YKS üniversite tercihi nasıl ve nereden yapılır?
    1

    YKS tercih işlemleri için geri sayım başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yayımladığı kılavuz ile YKS tercihlerinin başlangıç ve bitiş tarihini paylaştı. Peki, "YKS tercihleri ne zaman başlıyor ve nasıl yapılır?" ve "YKS tercihleri son gün ne zaman?" İşte YKS tercihleri hakkında detaylı bilgiler...

    2

    YKS KILAVUZU YAYIMLANDI!

    ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre YKS tercih kılavuzu yayımlandı.

    ÖSYM "2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 19 Temmuz 2022 tarihinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlandı.

    3

    Adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir." açıklamasında bulundu.

    YKS KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

    4

    YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

    ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün tarafından yapılan açıklamaya göre 2022-YKS tercih işlemleri 27 Temmuz 2022 tarihinde başlayacaktır.

    Adaylarımız tercihlerini 27 Temmuz - 5 Ağustos tarihleri arasında http://osym.gov.tr adresinden yapacaklardır.

    5

    İşte ÖSYM Başkanı Aygün'ün Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama:

    18-19 Haziran 2022 tarihlerinde üç oturumda gerçekleştirdiğimiz Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2022-YKS) sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr internet sayfamızdan açıkladık. Sonuçların tüm adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını dilerim.