Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Belediye koronaya 'diss' attı!

    Aksaray Belediyesi, son günlerde ülke genelinde koronavirüs vaka sayısının artması üzerine farkındalık oluşturmak için proje geliştirdi. Proje kapsamında, sözleri ve seslendirmesi zabıta Muhammet Palalı'ya ait olan rap şarkısına klip çekildi ve dijital platformlarda yayınlanmaya başlandı.

    'MASKE TAKMAYI ÖZENDİRMEK İSTİYORUZ'

    DHA'nın haberine göre, maske takılmasına özen gösterilmesi için projeyi geliştirdiklerini belirten Aksaray Belediye Başkanı Dinçer, ''Ülkemizde son zamanlarda artan koronavirüs vakalarına dikkat çekmek ve maske takmaya özendirmek amacıyla bu şarkıyı hazırladık. Tamamen yerli ve milli bir şarkıdır.

    REKLAM

    Amacımız, ülkemizde maske takmayı biraz daha artırabilmek. Gençlerimize de maske takmayı özendirmek istiyoruz. İnşallah ülkemizde bu vaka sayıları her geçen gün azalır. Eski günlerimize bir an önce döneriz. Ben de maskemi takarak bu farkındalığa destek oluyorum" dedi.

    Başkan Dinçer, Aksaray'da maske üretimine aralıksız devam edildiğini, vatandaşa bu maskeleri ücretsiz dağıttıklarını vurguladı. Maske takılması konusunda sürekli uyarılar yaptıklarını belirten Dinçer, "Sosyal mesafe, temizlik ve hijyen koronavirüsle mücadele konusunda alınması gereken bireysel tedbirlerin başında geliyor.

    Maske bu kuralların en önemlileri arasında çünkü vatandaşlar arasındaki teması kesiyor. Biz belediye olarak maske üretimine ve dağıtımına devam ediyoruz. Maskelerimizi takalım. İhtiyaç olmadıkça sokaklara ve kalabalık mekanlara çıkmayalım. Kurallara uyalım" diye konuştu.

    KORONAVİRÜS SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ