Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Teknoloji Cirosu 100 milyon lirayı aştı, hedef 4 kat daha büyümek - Teknoloji Haberleri

    Mobil ticarette teslimat yapan uygulama Getir, bin farklı ürünü ortalama 10 dakikada kullanıcısına ulaştırarak 2017 yılında 5 kat büyüdü.

    Getir Kurucusu Nazım Salur, zamanla yarışan 560 bin İstanbullu’nun bugüne kadar 3 milyon kez sipariş verdiği Getir’in yıllık cirosunun 100 milyon TL’yi aştığını belirtti. Şu an bünyesinde 1000 kişi istihdam eden Getir, 2018’de 4 kat daha büyüyerek 4 bin kişiye iş imkanı sağlamayı hedefliyor.

    Salur, şöyle konuştu:

    "Getir ile daha önce yapılmamış bir sistemi hayata geçirdik. Dünyada siparişinizi 10 dakikada teslim alabileceğiniz başka bir mobil uygulama yok. Kurduğumuz sistemin hızı sayesinde moto kuryelerimizin hızlı olmasına gerek kalmadan kullanıcıya ortalama 10 dakika içinde ulaşabiliyoruz. Getir’in yüzde 100 yerli bir uygulama olması bizi gururlandırıyor, gençlerle birlikte Türkiye’den de teknoloji alanında büyük girişimler çıkacağına inancımız tam” dedi.

    REKLAM

    Getir, çalışanlarına iş sahibi olma şansı veriyor

    Toplamda 62’ye ulaşan dağıtım merkezi sayısı ile bayilik sistemini hayata geçiren Getir, bayilik anlaşmalarında şirket çalışanlarına öncelik verdi. Bu sayede kadrolu çalışanlar kendi işinin patronu oldu. 400’ü aşkın motosiklet ve 200’ü aşkın araç filosuyla İstanbul nüfusunun yüzde 93’ü Getir’in hizmet alanı içine girdi.

    Hangi semt hangi ürünü 'getirti'

    Beşiktaş-Ortaköy : Dergi & Kitap

    Kadıköy-Moda : Evcil hayvan ürünleri

    Beylikdüzü : Bebek bakım ürünleri

    Şişli-Bomonti : Cinsel sağlık ürünleri

    Hangi ürün hangi miktarda sipariş edildi?

    6 milyon litre su

    1.6 milyon paket dondurma

    760 bin adet kahvaltılık ürün

    680 bin adet çikolata

    135 bin adet evcil hayvan ürünü

    43 bin adet bebek bakım ürünü

    REKLAM

    Getir kullanıcıları gece 00.00 ve sabah 06.00 arasında en çok su ve çiğ köfte siparişi verirken kadınlar Getir’i erkeklerden daha fazla kullandı. Kadınlarda uygulamayı ağırlıklı kullanma yaşı 25-35 arası iken erkeklerde ağırlıklı kullanım yaşı 35-45 arası oldu.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ