Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

100 bin imza ile cumhurbaşkanı adayı olmak için başvuru yapan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 110 bin 030 imza toplamıştı.

Topladığı yeterli imza ile seçime giden Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek aldığı oy ile şaşırttı.

110 bin 030 imza toplayan Perinçek, cumhurbaşkanlığı seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre, 95 bin 648 oy aldı. Buna göre sandıktan Perinçek'e topladığı imzadan 14 bin 382 oy az çıktı.

Perinçek'in oy dağılımı ise şöyle:

Adana4.5454.449%982.273%0,18
Adıyaman1.4451.445%100532%0,16
Afyonkarahisar1.8071.802%100920%0,21
Ağrı1.1071.100%99256%0,11
Aksaray891891%100316%0,14
Amasya943942%100374%0,17
Ankara11.32811.307%1007.096%0,21
Antalya5.0084.971%992.981%0,21
Ardahan336336%100148%0,26
Artvin633633%100305%0,27
Aydın2.5622.559%1002.191%0,31
Balıkesir3.2193.216%1002.182%0,26
Bartın556556%100448%0,37
Batman1.1251.110%99275%0,10
Bayburt285282%9961%0,13
Bilecik641641%100334%0,24
Bingöl657649%99238%0,17
Bitlis780777%100224%0,14
Bolu978978%100460%0,24
Burdur700700%100557%0,33
Bursa6.3016.295%1003.926%0,21
Çanakkale1.5011.498%1001.005%0,28
Çankırı684680%99206%0,18
Çorum1.6901.690%100634%0,18
Denizli2.3462.345%1001.726%0,26
Diyarbakır3.3113.256%98982%0,12
Düzce914914%100594%0,25
Edirne1.0031.003%100717%0,27
Elazığ1.5511.551%100393%0,12
Erzincan943932%99211%0,15
Erzurum2.1882.155%98501%0,12
Eskişehir2.0742.072%1001.290%0,23
Gaziantep3.7123.712%1001.957%0,19
Giresun1.3041.304%100645%0,23
Gümrük Kapıları4.1452.353%57249%0,27
Gümüşhane575575%100108%0,14
Hakkari511486%95115%0,09
Hatay3.1253.123%1001.348%0,15
Iğdır408400%98131%0,15
Isparta1.0431.043%100692%0,26
İstanbul28.82528.777%10016.922%0,19
İzmir9.3629.351%1008.067%0,29
Kahramanmaraş2.3912.390%100922%0,14
Karabük711711%100431%0,29
Karaman627627%100368%0,24
Kars714696%97264%0,19
Kastamonu1.6261.626%100724%0,30
Kayseri2.9982.998%1001.257%0,15
Kırıkkale708708%100326%0,19
Kırklareli877874%100620%0,26
Kırşehir667667%100257%0,18
Kilis361361%100167%0,23
Kocaeli3.8773.876%1001.884%0,16
Konya4.7014.699%1002.023%0,15
Kütahya1.5951.588%100741%0,20
Malatya1.9771.977%100552%0,12
Manisa3.4363.434%1002.244%0,24
Mardin1.6341.629%100240%0,06
Mersin3.8753.870%1002.091%0,19
Muğla2.2312.214%992.021%0,32
Muş788684%87176%0,11
Nevşehir713713%100376%0,20
Niğde778778%100570%0,28
Ordu2.0152.013%1001.173%0,25
Osmaniye1.1001.100%100615%0,21
Rize975975%100373%0,17
Sakarya2.2392.238%1001.011%0,16
Samsun3.2473.246%1001.641%0,20
Siirt614606%99151%0,10
Sinop765764%100533%0,40
Sivas2.2862.276%100538%0,14
Şanlıurfa3.6513.566%98977%0,12
Şırnak854852%100152%0,07
Tekirdağ2.1742.173%1001.341%0,21
Tokat1.6641.663%100628%0,17
Trabzon2.0862.059%99966%0,20
Tunceli434415%9679%0,15
Türkiye Oyları180.556179.660%10095.648%0,19
Uşak895895%100557%0,24
Van2.0491.911%93518%0,11
Yalova515515%100256%0,17
Yozgat1.2831.283%100368%0,15
Yurtdışı3.3791.239%37810%0,20
Yurtdışı Oyları7.5243.592%481.059%0,21
Zonguldak1.5081.484%981.176%0,32