Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem E okul giriş ekranı 2019 | VBS ile e okul sınav sonuçları, devamsızlık bilgisi öğrenme ekranı

    Milli Eğitim Bakanlığı, (MEB) E - okul veli bilgilendirme sistemi'ne (VBS) nasıl giriş yapılır? sorusu milyonlarca öğrenci tarafından araştırılıyor.2019 - 2020 eğitim öğretim yılınınilk dönem sınav sonuçları ve devamsızlık bilgileri e-okul sisteminde erişime açıldı. İşte, VBS e-okul devamsızlık ve not bilgisi sorgulama ekranı...

    E-OKUL VBS GİRİŞ SAYFASI 2019!

    e-Okul VBS sistemine giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "https://eokul.meb.gov.tr/" adresine giriş yapmak ve sağ tarafta "Veli Bilgilendirme Sistemi" başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekmektedir. Bu aşamada T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası ve güvenlik kodu istenmektedir. Bu bilgiler doğru girilirse ikinci aşamaya geçilir.

    REKLAM
    E OKUL'A GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

    İkinci aşamada da öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri sorulmaktadır. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe bilgisi, öğrencinin doğum tarihi, öğrencinin okuduğu şube ve öğrenci fotoğrafı istenmektedir. Bu bilgiler de doğru girildiği takdirde sistem açılır.

    Açılan ekranda sol menüde Devamsızlık Bilgisi, Not Bilgisi, Haftalık Ders Programı, SınavTarihleri, Aldığı Belgeler, Okuduğu Kitaplar, Davranış Notları, Diploma Puanı, Yıl Sonu Notları ve Nakil Durumu gibi seçenekler yer almaktadır.

    E OKUL ŞİFREMİ UNUTTUM

    Yukarıdaki linke tıklayarak şifre yenileme sayfasına erişebilirsiniz.. Şifrenizi tekrar belirlemek için aşağıda gereken bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Bilgiler doğru ise kullanıcınıza bağlı Cep Telefonunuza onay SMS gönderilecek ve yeni şifrenizi belirleyebileceğiniz bölüm açılacaktır.

    REKLAM
    ŞİFREMİ UNUTTUM

    Şifrenizin sadece numaralardan veya sadece harflerden oluşmamasına, harf, numara ve noktalama işaretlerini içermesine dikkat ediniz.

    E OKUL VBS NEDİR?

    Türkiye’de örgün Eğitimde bulunan tüm çocukların velilerinin kullandığı sistemdir. Veliler;

    • Sınav ve Proje Bilgileri,
    • Not Bilgileri,
    • Ders Programı,
    • Devamsızlık Bilgileri,
    • Nakil İşlemleri,
    • Yerleştirme ve Sınav Bilgileri,
    • Okul duyuruları,
    • Okuduğu kitaplar

    gibi bilgileri sistem sayesinde anlık olarak takip edebilmektedir.

    Haberi Hazırlayan: Fatih Berktaş
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ