Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Bilgi Yaşam Efna isminin anlamı nedir? Efna ne demek, Kuran'da geçiyor mu? Efna isminin analizi

    Çeşitli güzel anlamlara gelen Efna adı, ülkemizde çok sık rastlamadığımız bir isim olsa da oldukça sevilir. Rengi pembe, uğurlu sayısı 8 olan bu rengin Arapça kökeninden geldiği bilinmektedir. Peki Efna ne demek? İşte cevabı…

    EFNA İSMİNİN ANLAMI

    Efna isminin anlamı üzerine birçok kaynak bulunur ve bu kaynaklara göre söz konusu adın “güzel gözlü kız” anlamına geldiği söylenebilir. Efna adının içerdiği bir diğer anlam ise “türler ve çeşitler” olarak öne çıkar. Dünya çapında yer alan farklı çeşit ve türlerin tek bir çatı altında toplanması, Efna adının karşılığını da içerir. Efna adı, bu olumlu anlamıyla ve özgün okunuşuyla çok uzun yıllardır ülkemizde favori isimler arasına girmiştir.

    Bilhassa sosyal medyada son dönemlerin en popüler isimleri arasına giren Efna adı, ülkemizde büyük beğeni toplayan ve diğer isimlerle bir arada kullanılan favorilerdendir. Bu ismi taşıyan insanların çoğunlukla sakin ve naif kişilikte olduğu göze çarpar. Efna isimli insanların kötülük sevmeyen yönü, onların sosyal ortamlarda bir adım öne gelmesini destekler. Arapça kökenli Efna adının yanına yakışan bazı isimler aşağıda verilmiştir;

    • Buse
    • Elif
    • Esin
    • Eftelya

    EFNA KUR’AN’DA GEÇİYOR MU?

    Caiz isimler listesinde olan Efna adının Kur’an’da geçip geçmediği de merak konuları arasındadır. Alınan bilgilere göre, söz konusu ismin Kur’an’da geçmediği bilinmektedir. Son derece köklü ve eski bir isim olan Efna, daha çok özgün ve güzel anlamlı arayan aileler tarafından sevilir. Üstelik bu ismin kötü ve İslam dinine aykırı gelen bir anlamı yoktur. Bu nedenle çocuğunuz için hayırlı ve güzel anlama sahip bir isim arıyorsanız bu noktada Efna adını tercih edebilirsiniz.

    EFNA İSMİNİN ANALİZİ NEDİR?

    Peki Efna isminin analizi nedir? Şayet harf analizi konusuna ve harflerin isimlere getirdiği psikolojik etkilere inanıyorsanız bu noktada Efna adının analizini inceleyebilirsiniz. Söz konusu analiz aşağıdadır;

    • E: Bir ismin başı E harfi ile başlıyorsa bu, söz konusu kişinin güvenilir bir dost olduğunu ifade eder. Bu kişiler, sevildikleri için çevrelerinden sürekli olarak destek görürler. Ayrıca arkadaş ortamının aranan kişileridir.
    • F: Diğer insanların çok da ilgilenmediği farklı şeyler yapmayı severler. Risk almak onlar için kaçınılacak bir şey değildir. Yüksek cesaretleriyle çeşitli girişimlere hızlıca atılabilirler.
    • N: Kalpleri temiz ve karakterleri kötülükten uzaktır. Ayrıca N harfi, bu insanlara sabır özelliği de vermiştir. Dolayısıyla insan ilişkilerinde çoğunlukla dört ayak üstüne düşerler.
    • A: Bir ismin sonunda yer alan a harfi, o kişinin sakin kişiliğine parmak basar. Ayrıca bu insanlarda çözüm üretme vasfı da vardır. A harfi, kararlı bir kişiliğin de sembolüdür.

    EFNA ADININ ÖZELLİKLERİ

    Efna ismine sahip olan insanlarda çalışmaya karşı yüksek bir aşk vardır. Bu anlamda bazı kişiler tarafından işkolik dahi bulunabilirler. Bu nedenle her ortama uyum sağlamakta zorluk çekebilirler. Onlar için daima hedefleri gelir. Arkadaşlarını ve sosyal çevrelerini sevmelerine rağmen işleri ve hedefleri daha öncelikli olabilir. Bu da onların hayatının meslekleriyle birleştiğini anlatır. Ayrıca güvenmeyi ve güven vermeyi öncelikli tutarlar.

    ÖNERİLEN VİDEO
    Haberi Hazırlayan: Rıza Gereniz
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ