Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Emirates'in Uzak Doğu ve Avustralya Ticari Faaliyetlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Salem Obaidalla, "Aldığımız yoğun talep sonucunda Emirates olarak Cakarta, Kuala Lumpur ve Manila uçuşlarımızın koltuk kapasitesini artırdık. Eklenen günlük uçuşlar, Cakarta ve Manila hatlarında kapasiteyi yüzde 50 yükseltecek. Yeni seferler, yolucularımıza Dubai'ye veya oradan aktarma yaparak sürekli genişleyen küresel ağımızda herhangi bir destinasyona giderken tercih edebilecekleri hareket saatleri konusunda daha fazla seçenek sunuyor. Ekstra kapasite, Malezya, Endonezya, Filipinler, BAE ve diğer bölgeler arasında turizm ve ticareti daha da canlandıracak." dedi.

Emirates olarak 1990 yılında Filipinler, 1992 yılında Endonezya ve 1996 yılında Kuala Lumpur seferlerini başlattıklarını aktaran Obaidalla, "Yolcularımıza, aralarında 1400'ün üzerinde isteğe bağlı eğlence kanalıyla gökyüzünün en geniş program seçkisine sahip, ödüllü uçak içi eğlence sistemi 'ice'ın da bulunduğu en iyi uçak içi ürünlerini sunmaya özen gösterdik." diye konuştu.

Manila hattına eklenen üçüncü günlük sefer, Emirates'in Boeing 777-300ER uçağı ile ve şu anki günlük seferlerde olduğu gibi Business Class'ta 42 adet tamamen yatırılabilir koltuk ve Economy Class'ta 386 koltukla iki class olarak gerçekleştirilirken EK368 sefer sayılı yeni Cakarta uçuşu ise 1 Mart'ta başlatılacak. Emirates, 3 Aralık'tan itibaren Dubai'den Kuala Lumpur'a pazartesi, salı, perşembe ve cuma günleri olmak üzere haftada dört sefer daha gerçekleştirecek. Bu hattaki çarşamba seferleri ise 6 Şubat 2013'te başlayacak. Yeni sefer sayesinde Dubai ile Kuala Lumpur arasında haftada 2 bin 370 koltuk daha fazla kapasite olacak. Cakarta ve Manila hatlarında kargo kapasitesinin her yön için haftada 161 ton ve Kuala Lumpur hattında da her iki yönde haftada 85 ton artırılmasıyla kargo hizmetlerinde de canlanma olacak.

Cihan