Dolara savaş açan kurumlar...

04.12.2016 - 14:02 | Güncelleme:

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Dövizlerinizi bozdurun” çağrısıyla harekete geçen kurumlar...

 • 1 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  1 | 37

  Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE), Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı dolar bozdurma kampanyasına büyük bir katkıda bulundu.

 • 2 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  2 | 37

  Sabah.com.tr'ye konuşan MKE Genel Müdürü Ahmet Taşkın "Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyduk ve kurumun kamu bankalarındaki hesabında bulunan 40 milyon Doları dün itibarıyla TL'ye çevirdik. Ülkemizin her bir ferdinin adeta seferber olduğu bu kampanyaya biz de MKE olarak desteğimizi vermiş olduk" dedi.

 • 3 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  3 | 37

  KAPALIÇARŞI, ALIŞVERİŞ VE KİRA KONTRATINDA TL'YE GEÇTİ

  Kapalıçarşı Esnafları Derneği, Kapalıçarşı'da yapılacak alışverişlerin ve kira kontratlarının Türk lirası ile gerçekleştirileceğini duyurdu.

 • 4 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  4 | 37

  Kapalıçarşı Esnaflar Derneği tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

  "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı doğrultusunda, yönetim kurulumuzun aldığı 6 Aralık 2016 tarihli ve 138 sayılı karar gereğince, esnaflarımız ve mal sahipleri ile yaptığımız istişareler neticesinde, bundan böyle Kapalıçarşı'da yapılacak alışverişlerin ve kira kontratlarının Türk lirası ile gerçekleştirileceğini, ülkemizi ekonomik yönden çökertmek isteyen dış güçlere prim vermeyeceğimizi ve bunu büyük bir kararlılıkla sürdüreceğimizi ilan ederiz."  AA

 • 5 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  5 | 37

  İBB'DEN DÖVİZ BOZDURMA KAMPANYASINA DESTEK

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi tüm döviz tasarruflarını Türk lirasına çevirme kararı aldı. 

  Konuyla ilgili detayları kamuoyuyla paylaşan mali işlerden sorumlu İBB Genel Sekreter Yardımcısı Eyyüp Karahan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile bağlı kuruluşlar İSKİ ve İETT'nin yanı sıra iştirak şirketlerinin toplam 41 milyon 753 bin 334 dolar, 455 bin 824 euro ve 393 sterlini Türk lirasına çevrilmiş olacak" dedi. IHA

 • 6 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  6 | 37

  PTT'DEN TL KARARI

  PTT, 172 milyon dolarını TL'ye çevirdi.

 • 7 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  7 | 37

  THY'DEN TL KARARI

  THY'den yapılan açıklamaya göre, dolar üzerinden uygulanan Türkiye çıkışlı Umre ücretleri, bugün itibarıyla TL olarak uygulanmaya başladı. Türk Hava Yolları'nın bu yönlü girişimiyle, dönem ve kullanılan seferlere göre vergi dâhil Türkiye çıkışlı Umre ücretleri TL cinsinden uygulanacak.

  Açıklamada şöyle denildi:

  "Türk Lirasına çevrilen ücret uygulaması çerçevesinde, biletlemeyle ilgili cezai sürecinde değişiklik/iade ve no-show (yolcunun rezervasyonu yaptırmış olduğu hâlde uçuşa gelmemesi)- TL olarak uygulanabilmesine yönelik gerekli tüm düzenlemeler tamamlandı."

 • 8 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  8 | 37

  MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINDAN  TL KARARI

  Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayi Destekleme Fonu'na ait 262.7 milyon dolar ve 31.3 milyon euronun bugün itibarıyla Türk lirasına çevrildiğini duyurdu. 

  Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımızın 'dövizden Türk Lirası’na dönüş çağrısı' çerçevesinde, Bakanlığımıza bağlı Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın kullanımında olan Savunma Sanayii Destekleme Fonu'na ait 262.7 milyon ABD doları ile 31.3 milyon euro bugün itibarıyla Türk Lirası'na çevrilmiştir" denildi.

 • 9 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  9 | 37

  TSE'NİN DÖVİZ BİRİKİMİ LİRAYA ÇEVRİLDİ

  Türk Standardları Enstitüsünce (TSE), kurumun döviz cinsi varlıklarının tamamının Türk lirasına çevrildiği bildirildi.

  TSE'den yapılan yazılı açıklamada, ekonomi ve Türk lirası üzerindeki baskı ve spekülasyonlara karşı vatandaşlar tarafından tepki olarak geliştirilen "doları bozdur" kampanyasının etkili bir şekilde devam ettiği belirtildi.

  Bu çerçevede Kurumun dolar ve avro cinsi yabancı nakit varlıklarının tamamının bozdurularak Türk lirasına çevrildiği ifade edildi. AA

 • 10 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  10 | 37

  4,5G İHALESİNDE TL KARARI

  4.5G ihalesini kazanan operatörler 2017 Nisan ayındaki 657 milyon euro tutarındaki son taksit ödemesini TL cinsinden yapacak.

  Konu hakkında bilgi sahibi bir yetkili, "4.5G ihalesini kazanan operatörler önümüzdeki yıl Nisan ayındaki son taksit ödemeleri olan 657 milyon euroyu, Türk Lirası cinsinden ödeyecek" diye konuştu.

 • 11 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  11 | 37

  DOĞALGAZ DAĞITIM İHALELERİNDE TL DÖNEMİ

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), doğalgaz dağıtım ihalelerine dolar yerine Türk Lirası cinsinden çıkma kararı aldı. AA

 • 12 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  12 | 37

  ÖZELLEŞTİRME İDARESİNDEN "TL" KARARI

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığından yapılan açıklamada, "Türkiye’nin kendi milli parasını kullanma politikası çerçevesinde, bundan böyle ihalelerimiz Türk lirası ile gerçekleştirilecektir. Süreci devam eden tüm ihalelerimizde ihale bedeli, teminat bedeli ve diğer tüm ödemelerde Türk lirasına geçiş prosedürü yapılacaktır" denildi. AA

 • 13 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  13 | 37

  NATA HOLDİNG’DEN ERDOĞAN'IN ÇAĞRISINA DESTEK

  Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AVM yatırımcılarına yaptığı çağrıya destek vermek amacıyla dövizle yapılan kira sözleşmelerini Türk lirasına dönüştürme kararı aldıklarını bildirdi.

 • 14 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  14 | 37

  Alınan kararın Türkiye ekonomisine katkı sağlaması temennisinde bulunan Tanık, şunları kaydetti:

  "Cumhurbaşkanı'mızın yapmış olduğu çağrıya sessiz kalmak istemedik ve kendi bünyemizde bu sürece yapabileceğimiz destek hususunda hızlı ve keskin bir karar aldık. Tüm AVM'lerimizdeki kiracılarımız dolar ya da avro ile yapılmış kira kontratlarını Türk lirası olarak değiştirebilecekler. Bu karar, kiralaması yeni başlamış AVM projelerini de kapsıyor. Birlik ve beraberliğimiz her zamankinden daha önemli."

 • 15 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  15 | 37

  Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yastık altındaki dövizinizi bozdurun" çağrısına uyarak sadece Türk Lirası kullanacaklarını açıkladı. LASİAD'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  "Dünya Piyasalarında yaşanan dalgalanma sonucu, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin para birimleri ciddi zarar görmekte ve değer kaybetmektedir. Hiçbir finansal krizimiz olmamasına rağmen, ABD, AB ve küresel aktörlerin ülkemize yönelik yaptıkları algı operasyonları, siyasi, ekonomik ve finansal operasyonlar neticesinde, paramızın değer kaybetmesine seyirci kalamayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak; LASİAD olarak bundan böyle her türlü finansal işlemimizde Türk Lirasından başka para kullanmayacağız".

 • 16 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  16 | 37

  İSTANBUL TİCARET ODASI VE İŞTİRAKLERİ YURTİÇİ ALIMLARINI SADECE 'TL' İLE YAPACAK

  İTO Başkanı İbrahim Çağlar, "Türk Lirası tıpkı bayrağımız gibi milli beraberliğimizin sembolü, insanımızın alın terinin karşılığıdır. Bu hassasiyeti dikkate alarak Sayın Cumhurbaşkanımızın TL kullanımı çağrısını sonuna kadar destekliyoruz. Türk Lirası'nın arkasındaki asıl rezerv 78 milyonun alın teridir. O alın terinin bir damlasının bile boşa gitmesine izin vermeyeceğiz. Reel sektörü destekleyecek tedbirleri bir an önce hayata geçirirken, yerli üretimimizi milli paramızla gerçekleştirmek, tüketim ve tasarrufumuzu da TL ile yapmaktan başka yolumuz yok" diye konuştu.

 • 17 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  17 | 37

  DİYANET

  Diyanet İşleri Başkanlığı, hac ve umre ücretlerini Türk lirası üzerinden tahsil edilmesine karar verdi. Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamada, başkanlığın hac ve umre ücretlerinin Türk lirası olarak tahsil edilmesine yönelik geniş kapsamlı çalışmasını tamamladığı belirtildi.

  Açıklamada, "Buna göre Başkanlığımız 5 Aralık 2016 tarihinden itibaren hac ve umre ücretlerinin Türk lirası üzerinden tahsil edilmesine karar vermiştir." bilgisi verildi. AA

 • 18 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  18 | 37

  BORSA İSTANBUL

  Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Borsa İstanbul'un bugünden itibaren tüm nakdi varlıklarının Türk lirasına (TL) çevrilmesine ve TL hesaplarında tutulması kararına ilişkin, "Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın açıklamalarının bir karşılığı olarak ihtiyacımız olmayan TL dışı para birimi varlıklarımızı Türk lirasına çevirerek finans çevrelerine örnek olmak istedik." dedi. AA

 • 19 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  19 | 37

  TMSF

  TMSF, alacakların tahsilatında ve bundan sonraki satışlarda yabancı para kullanılmayacağı, işlemlerin Türk lirası ile yürütüleceği duyurdu.

  Kurumdan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "TMSF, bankacılık sektörünün sigorta kurumudur ve vatandaşlarımızın bankalardaki bireysel tasarruflarının sigortacısı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye ekonomisine duyduğumuz güvenin bir göstergesi olarak, alacaklarımızın tahsilatında ve bundan sonraki satışlarımızda yabancı para kullanılmayacak, işlemler Türkiye'nin egemenliğinin bir parçası olan Türk lirası ile yürütülecektir". IHA

 • 20 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  20 | 37

  PTT

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT AŞ'nin, dövizlerin Türk lirasına dönüştürülmesi işleminde herhangi bir komisyon almayacağını ve döviz bozduracaklara yüzde 10 kargo indirimi uygulanacağını bildirdi. Ayrıca döviz bozduracak müşterilerin havale işlemlerinde yüzde 10 indirim yapılacak. AA

 • 21 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  21 | 37

  İHKİB

  İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına destek vermek amacıyla Birlik hesaplarındaki döviz varlıklarını TL'ye çevirdiklerini bildirdi. Hikmet Tanrıverdi yaptığı yazılı açıklamada, ön görülemeyen kur hareketlerinin Türkiye ekonomisine zarar verdiğine dikkat çekerek, yıllardır savundukları gibi TL'nin kullanım alanının artırılması gerektiğini söyledi. IHA

 • 22 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  22 | 37

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk Lirası kullanılması yönündeki çağrısı, Japon dünya devi Toshiba'da da yankı buldu. Toshiba Turkey CEO'su Hiroshi Tani, "Türkiye'yi ve TL'yi destekliyoruz, özel sektör ihalelerimizde de TL'yi kullanmaya başladık" dedi.

 • 23 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  23 | 37

  Dolara karşı oluşturulan toplumsal tepki sürerken, elektronik alanda faaliyet gösteren dünya devi Toshiba'dan da Türkiye'ye destek geldi.

 • 24 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  24 | 37

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Dövizlerinizi bozdurun, Türk Lirası'na çevirin' çağrısı hem vatandaşta hem de iş dünyasında geniş yankı bulurken, TOSHİBA Türkiye CEO'su da kararı desteklediğini söyledi.

 • 25 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  25 | 37

  Toshiba Turkey Tıbbi Sistemler Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Hiroshi Tani, "Türkiye'yi ve Türk Lirası'nı destekliyoruz. Biz zaten Türkiye'de iç alım ihalelerine TL ile katılıyorduk. Ancak çağrıların ardından özel sektörde de müşteriden talep gelmesi durumunda TL fiyatı veriyoruz. Toshiba olarak Türkiye'yi destekliyoruz" dedi.

 • 26 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  26 | 37

  RUSYA, ÇİN VE İRAN'LA ALIŞVERİŞTE YERLİ PARA KULLANILACAK

  Rusya, Çin ve İran'la yapılacak alışverişlerde yerli paranın kullanılması için görüşmeler yaptıklarını söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

  "Başbakan, yarın (Pazartesi) akşam Rusya'ya gidiyor. Bunları konuşacak. Onlardan bir şey alıyorsak onların parasıyla, onlar bizden alırken bizim paramızla alacaklar. Merkez Bankalarına talimatı verdik. Bu oyunlar tutmayacak. Bu oyunların karşısında kendi oyunumuzu oynacağız."

 • 27 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  27 | 37

  AVM'LERDEN ERDOĞAN'IN ÇAĞRISINA DESTEK

  Armada Alışveriş Merkezi ile Panora Alışveriş Merkezi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk lirası kullanılması yönündeki çağrısına destek vermek amacıyla kira sözleşmelerini Türk lirasına dönüştürme kararı aldı.

  Söğütözü İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Panora AVM'nin ortaklarından Rifat Hisarcıklıoğlu, yaptığı açıklamada, Erdoğan'ın AVM kiralarının döviz yerine Türk lirası ile yapılması çağrısına kayıtsız kalmadıklarını ifade etti. AA

 • 28 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  28 | 37

  ESNAFLARDAN "DÖVİZİNİ BOZDUR" KAMPANYASI

  100 DOLAR BOZDURANA, 1 KİLO HAMSİ BEDAVA

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, doların 3,5 lirayı bulması üzerine, dövizi olan vatandaşların bozdurup, Türk Lirası'na ve altına yatırım yapmaları yönündeki davetine Akyurtlu balıkçı esnafı Doğan Arıkan da destek verdi. Akyurt'ta 5 yıldır esnaflık yapan Arıkan, bu çağrıya sessiz kalmayıp, destek verdiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı: "Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozmak için bizim de küçük bir katkımız olsun dedik. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın dediği gibi dolarını ve eurosunu bozduran vatandaşımıza bizde hamsi bedava" DHA

 • 29 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  29 | 37

  ZÜCCACİYECİDEN, 300 DOLAR BOZDURANA HEDİYE KAMPANYASI

  Sandıklı ilçe merkezinde dededen kalma 40 yıllık züccaciye dükkanını işleten Cevat Bulut, dolar bozdurma kampanyasına destek amacıyla 300 dolar bozdurana hediye kampanyası başlattı. Bulut, bankadan 300 dolar bozdurarak makbuzunu kendisine getirenlere dükkanından çeşitli züccaciye eşyaları hediye etme kampanyasını işyerinin camına astığı pankartla duyurdu. Pankarta, "1 dolar için vatanını satanlara dolarını bozdurarak darbeni vur. En az 300 dolar bozdur hediyeni al" yazdıran Bulut, 20 gün sürdüreceği kampanya kapsamında 300 dolar bozduranlara kahve takımı, tencere takımı ve çeşitli hediyeler vereceğini söyledi. DHA

 • 30 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  30 | 37

  200 DOLAR BOZDURANA YEMEK BEDAVA

  Gaziantep’teki bir lokanta sahibi, 200 dolar bozdurup makbuzunu getirenlere istediği yemeği bedava veriyor. Lokanta işletmecisi Mustafa Çolak, Cumhurbaşkanının çağrısına destek verdiklerini belirterek, “Doların yükselmesinden dolayı çok sıkıntımız var. 200 dolarını bozup makbuzunu bize getirene istediği yemeyi bedava veriyoruz. Bu kampanyamızın tüm ülkede ses getirmesini istiyoruz. Dolar çok yükseliyor, buna bir önlem almamız lazım. Biz bu durumdan çok şikayetçiyiz. Cumhurbaşkanımızın dolar ile ilgili açıklamasına destek veriyoruz. Bir hafta içinde makbuzu ile birlikte 10-15’e yakın vatandaş geldi. Onlara yemeği bedava verdik. Diğer esnafların da bize destek vermesini bekliyoruz" diye konuştu. IHA

 • 31 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  31 | 37

  300 DOLAR BOZDURANA TIRAŞ BEDAVA

  Elazığ'da 300 dolarını bozana tıraş, 100 dolarını bozana ise balık-ekmek bedava.

 • 32 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  32 | 37

  DÖVİZ BOZDURANLARA EKMEK VE KAHVALTI BEDAVA

  Bingöl’ün Genç ilçesindeki esnaflar, dolarını bozdurup makbuzunu getiren vatandaşlar için çeşitli kampanyalar başlattı. Bazı esnaflar, makbuz getiren vatandaşlara bedava kahvaltı, bazıları ise bir hafta boyunca ekmek veriyor. IHA

 • 33 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  33 | 37

  DÖVİZİNİ BOZDURANA YEMEK BEDAVA

  Doların bozdurulması yönündeki çağrılara kayıtsız kalmayan Trabzonlu Yüksel Usta Lokantası İşletme Sahibi Yüksel Yıldırım, Türk parasının değerlenmesi için 500 dolar ve euroyu bozdurup fişini getiren vatandaşlara ücretsiz yemek veriyor. IHA

 • 34 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  34 | 37

  DOLARINI BOZDURANA TIRAŞ BEDAVA

  Iğdırlı kuaför, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına destek vermek için en az 250 dolarını Türk lirasına çeviren herkese ücretsiz saç sakal tıraşı yapmak için kampanya başlattı. IHA

 • 35 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  35 | 37

  DOLARINI BOZDURANIN DÜĞÜNÜNDE ÜCRETSİZ SAHNE ALACAKLAR

  Tasavvuf müziği alanında faaliyet gösteren "Anka" ilahi grubu, 5 bin dolar bozdurarak makbuzunu getiren çiftlerin düğününde ücretsiz sahne alacak. AA

 • 36 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  36 | 37

  ESNAFTAN DÖVİZ BOZDURANA ÇİĞ KÖFYE İLE AYRAN BEDAVA

  Tokat'ın Turhal ilçesinde bir esnaf, döviz bozduranlara ücretsiz olarak çiğ köfte ile ayran veriyor. AA

 • 37 Esnaflardan "dövizini bozdur" kampanyası, Dolara savaş açan kurumlar
  37 | 37

  500 DOLAR BOZDURANA BIÇAK BEDAVA

  Trabzon'daki dükkanında, yüzlerce çeşit Sürmene bıçağı satan Atakan Berk 500 doları bozdurana bıçak hediye ediyor. AA


Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!
2000
 • Misafir 06 Nisan 2018 Cuma 16:45
  Teşekkür ederiz.
Kalan karakter : 2000
adblock
Adblocker kullanıyorsunuz.

Değerli okurumuz,
Farkında olarak veya olmayarak Adblocker (Reklam Engelleyici) kullanarak sitemizi ziyaret etmektesiniz. Habertürk olarak size en hızlı, en doğru ve en tarafsız haberleri sunmak için büyük bir ekiple çalışıyor ve yılda yüz binlerce haber üretip beğeninize sunuyoruz. Bizim de bu kapsamda maliyetlerimizi karşılayabildiğimiz tek gelir kalemimiz, internet reklamları.

Elimizden geldiğince bu reklamların sizi rahatsız etmemesi için azami özen göstermeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda haberturk.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bunun karşılığında gösterdiğimiz reklamları okuma deneyiminizi rahatsız etmeyecek şekilde azaltacağımıza söz veriyoruz.