Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi İş-Yaşam Gökhan Öğüt, Mobil Dünya Kongresi'ni değerlendirdi - İş-Yaşam Haberleri

    Bu yılki kongrenin temasının 'Mobil Her Şeydir' olarak belirlendiğine dikkat çeken Öğüt, "Bugün olduğu gibi gelecekte de her şey mobil, mobil de her şey olacak. Mobili her şey yapan her yere gidebilmesi. Biz de 1 Nisan 2016 günü 4.5G'yi Türkiye'nin dört bucağına taşıyarak mobilin bu gücünü göstereceğiz" dedi.

    Dünyanın en büyük mobil teknoloji etkinliği olarak bilinen Mobil Dünya Kongresi için Barselona'da bulunan Vodafone Türkiye CEO'su Gökhan Öğüt kongreyi değerlendirdi.

    Kongrenin bu yılki temasının 'Mobil Her Şeydir' olarak belirlendiğini söyleyen Öğüt, "Yaşamımızın her anında mutlaka bir mobil teknoloji var. Mobil, artık sadece bağlantılı olmayı ifade etmiyor, her şeyi kapsıyor, kim olduğumuzu bile tanımlar hale gelmiş durumda. Mobil Dünya Kongresi'nin ana temasında da vurgulandığı gibi, artık her şey mobil, mobil de her şey olacak" dedi.

    Vodafone olarak, dijitalleşmenin dönüştürücü gücüne inandıklarını ve geleceği, dijitalleşmenin şekillendireceğini düşündüklerini kaydeden Gökhan Öğüt, "Mobili her şey yapan her yere gidebilmesi. Bu gücüyle mobil genişbant, yaşamımızın her saniyesine nüfuz edecek, her fırsatta karşımıza çıkacak, yaşam biçimlerimizi değiştirecek" diye konuştu.

    Türkiye'nin de mobil değişimde tarihi bir adım atarak 4.5G için gün saydığını kaydeden Gökhan Öğüt, "Aslında biz de hep hayalini kurduğumuz bağlantısız hayata doğru daha emin adımlarla gidiyoruz. 1 Nisan sabahı yepyeni bir teknolojiye uyanacağız. Vodafone olarak biz de Türkiye'nin en ücra köşelerine kadar müşterilerimizi bu son teknoloji ile tanıştırmak için gün sayıyoruz. Böylelikle 2010 yılından bu yana 5 kıtada 20 ülkede sunduğumuz 4G ve üstü teknolojileri Türkiye'deki müşterilerimize sunacağız. Mobil Dünya Kongresi'nde örneklerini de gördüğümüz üzere 4.5G, hemen ardından 5G'yi ve nesnelerin internetini de getirecek. Nesnelerin interneti ile herkesin bir dokunuşla istediği bilgiye ulaşacağı, yaşamın her zaman her yerde çok hızlı ve kesintisiz akacağı bir geleceği yaşayacağız" dedi.

    İHA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ