Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

2014 yılından beri şirketin Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Burak Ç. Kızılhan, lisans eğitimini Londra’daki University of Hertfordshire’da Elektrik–Elektronik Mühendisliği üzerine yaptı.

Burak Ç. Kızılhan, yine Londra’da bulunan Brunel University’de Mühendislik Yönetimi alanında master’ını tamamladı. Harvard Business School’da Finans alanında Executive eğitimini tamamlayan Kızılhan, profesyonel hayatına da İngiltere’de Schneider Electric’te başladı. 2010 yılında AE Arma-Elektropanç'ta İş Geliştirme Müdürlüğünün ardından Orta Doğu-Kuzey Afrika (MENA) operasyonlarının başında yer alan Kızılhan, 2014 yılından bu yana şirketin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstleniyordu.

Ortadoğu'nun en prestijli yayın kuruluşlarından Construction Week'in belirlediği, bölgenin en etkili 100 ismini kapsayan Power 100 listesinde, listedeki en genç iş adamı ve Türkiye'yi temsil eden iki Türk'ten birisi olma ünvanına sahip olan Kızılhan, “Gelecek vaat eden 20 yönetici” listesinde de üst üste 4 kez yer aldı. Kızılhan, Fortune Türkiye'nin düzenlediği “En Başarılı 40 Yaş Altı 40 Yönetici” 2016 listesinde de 38. sırasında yer aldı.