Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Teknoloji Mobil ULAK için ilk siparişi Türk Telekom verdi - Teknoloji Haberleri

    Türk Telekom, 4.5G teknolojilerinde yerli üretimi destekleme vizyonu doğrultusunda ilk adımı attı ve Ar-Ge iştirakinin de ortak olduğu 4.5G milli baz istasyonu projesi ULAK için ilk siparişi 17 Şubat 2016 Çarşamba günü imzaladı.

    Türkiye’de yerel üretimi desteklemek üzere önemli bir adım atan Türk Telekom, verdiği siparişle Nisan ayı itibari ile başlayacak 4.5G dönemi öncesi Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkı sağlamayı amaçlıyor.

    ASLAN: İLK OLMANIN GURUNU YAŞIYORUZ

    Türk Telekom CEO’su Rami Aslan: “Yerli üretimi destekleme ve Türkiye’nin dijital dönüşümünü gerçekleştirme vizyonumuz ile 4.5G’ye uyumlu yerli baz istasyonu projesi ULAK’ın ortağı olma gururuna ek olarak, ASELSAN ve NETAŞ ile geliştirdiğimiz bu ilk yerli baz istasyonu için sipariş veren ilk operatör olmanın da gururunu yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

    Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yerli üretimi desteklemek adına Türk Savunma Sanayi sektörünün en önemli projelerinden biri olan ve Ar-GE iştirakimizin de ortak olduğu ULAK için sipariş veren ilk şirket biz olduk. 213 bin kilometrelik fiber altyapımız ve sahip olduğumuz, 4.5G için kritik öneme sahip frekanslarımızla Nisan ayında başlayacak 4.5G’nin lideri olacağız. Bu sorumlulukla sektörümüze yön veren adımlar atmayı sürdürüyoruz. ULAK projesine verdiğimiz destek ve ilk sipariş veren operatör olmamız bu vizyonun en önemli göstergelerinden biridir. Türkiye’de yerli üretimi desteklemek ve cari açığın düşürülmesine katkı sağlamak adına çok önemli gördüğümüz bu proje, milyonlarca kullanıcıya hizmet veren gelişmiş teknolojik altyapımıza destek verecek ve hizmet kalitemizi daha da yükseltecektir.”

    "YATIRIMLARIMIZIN SONUÇLARINI GÖRDÜĞÜMÜZ İÇİN MUTLUYUZ"

    ULAK projesinin, Türkiye’de 4.5G’nin milli imkan ve kaynaklarla hayata geçirilmesi için büyük önem taşıdığına dikkat çeken Aslan, açıklamasını şu sözleri ile sürdürdü:

    “Türk Telekom olarak hem teknolojimiz hem de yatırımlarımızla Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etmekten ve yıllardır yaptığımız yatırımların sonuçlarını görmekten dolayı gururluyuz. Sadece projede aldığımız rol ile değil, sektörde örnek teşkil etmesi gereken ilk siparişle de yerel üretime sürekli olarak destek olmaya devam ediyoruz.”

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ