Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Bilgi Yaşam Feraye isminin anlamı nedir? Feraye ne demek, Kuran'da geçiyor mu? Feraye isminin analizi
    1

    Feraye ismi genellikle kız çocukları için tercih edilen isimler arasında yer almaktadır. Birbirinden güzel anlamlara sahiptir. Hem kulağa hoş gelmesi hem de kolay telaffuz edilmesi sebebiyle anne ve baba adaylarının ilgisini çekmektedir. Feraye isminin anlamı, Feraye ne demek, Feraye Kuran’da geçiyor mu, Feraye isminin analizi nedir? İşte, merak edilen detaylar.

    Feraye İsminin Anlamı

    İsimler anlamlarıyla bir bütün oluşturmaktadır. Bir ismi tanımlayan en önemli detay anlamıdır. Bu sebeple de anne ve baba adayları anlamlı ve akılda kalıcı isimler araştırmaktadır. İsimlerin karakter üzerinde de etkisi olduğu yönünde görüşler bulunmaktadır. Bu sebeple isim belirlerken anne ve baba adayları titizlikle davranmaktadır. Çocuklarına güzel anlamlar taşıyan isimler vermek isterler. Kötü anlamlar taşıyan isimler tercih edilmez. Genellikle internetten yardım alınmaktadır. İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte isimlerin anlamlarına erişim de kolaylaşmıştır. Feraya ismi güzel anlamlar taşıyan isimlerden biridir. TDK’da yer alan bilgilere göre, Feraya isminin anlamları şunlardır:

    • Bilim, hikmet, ilim.
    • Ay ışığı, ayın parlaklığı.
    2

    Feraye Ne Demek?

    Anne ve baba adayları yeni doğacak çocuklarına isim seçerken özenle davranmaktadır. Genellikle ince eleyip sık dokumaktadırlar. Kimi zaman isim belirleme zorlayıcı olabilmektedir. Sayısız seçenek arasından uygun ismi bulmak isterler. Ancak ismin anlamı kendisi kadar önemli bir detaydır. Bazı ebeveynler geleneksel isimleri tercih ederken bazıları modern ve pek duyulmayan isimlere yönelmektedir. Bazı ebeveynler ise anne ve babasının ismini çocuklarına koymak isterler. Feraye ismi hem kulağa hoş gelen hem de kolay söylenen bir isimdir. Bu sebeple de anne ve baba adaylarının dikkatini çekmektedir. Feraye ismi; bilim, hikmet, ilim, ay ışığı, ayın parlaklığı anlamlarına gelmektedir.

    3

    Feraye Kuran’da Geçiyor Mu?

    Anne ve baba adayları çocuklarına isim belirlerken farklı kıstaslara öncelik verebilir. Kimi ismin kökeni üzerinde durmaktadır. Toplumumuzda farklı kökenli isimler bulunmaktadır. Bazıları ismin kolay telaffuz edilmesine dikkat etmektedir. Kimi ebeveynler ise ismin manevi değeriyle ilgilenmektedir. İsmin İslam âlemi açısından önemli bir yere sahip olmasına dikkat ederler. Bu sebeple de genellikle Kuran’da yer alan isimleri seçmeye özen gösterirler. Ancak Kuran’da yer almasa da birbirinden güzel anlamlar taşıyan isimler bulunmaktadır. Feraye ismini çocuğuna koymayı düşünen anne ve baba adayları ismin Kuran’da geçip geçmediğini araştırmaktadır. Feraye ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmemektedir ancak Feraye ismini koymak caizdir. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla Feraye ismini çocuğunuza koyabilirsiniz.

    4

    Feraye İsminin Analizi Nedir?

    İsim analizi son yıllarda öne çıkan konulardan biridir. Pek çok kişi isim analizinin ne olduğunu araştırmaktadır. İsim analizi, ismin olumlu ve olumsuz özelliklerini listelemektedir. Bir nevi karakter tahlili görevini üstlenir. Kendi isminizin ya da merak ettiğiniz bir ismin özelliklerine isim analizi yardımıyla erişebilirsiniz. Bazı ebeveynler çocuklarına isim koymadan önce isim analizinden yardım almaktadır. Çocuğuna Feraye ismini koymaya hazırlanan anne ve baba adayları ismin analizini merak etmektedir.

    Barışçıl bireylerdir. Oldukça ileri görüşlü olduklarını söyleyebiliriz. Hayatları için bir amaç belirler ve bu amaç doğrultusunda hareket ederler. Yardımseverlikleriyle tanınırlar. Başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarının önüne koyarlar. Şefkatli ve sevgi doludurlar. Sorumluluklarının bilincindedir.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ