Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Gaziosmanpaşa'daki Kazım Karabekir Mahallesi 840'ıncı sokakta bulunan bir markete soygun girişiminde bulunuldu. Edinilen bilgiye göre, iki maskeli zanlı, motosikletle marketin önüne geldi. Ellerinde uzun namlulu silahlarla markete giren zanlılar, kasiyerlerden kasayı boşaltmasını istedi.

İHA'nın haberine göre, ihbar üzerine olay yerine polis ekipleri geldi. Ön kapıda bulunan zanlı, polisin 'dur' ihtarına karşın, önce güvenlik kamerasının monitörüne ve sağa sola rastgele ateş etti. Daha sonra silahını yere atan zanlı, marketin önüne mahallelilerin toplanması üzerine kalabalıktan faydalanıp hızla olay yerinden kaçtı. Diğer zanlının ise arka kapıdan kaçtığı öğrenildi.

Zanlıları bulmak için bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, olay yerinde özel harekat polisleri de hazır bulundu. Marketin etrafı boşaltılırken, geniş bir alan şeritlerle kapatıldı.
Olay esnasında marketin önünden geçtiğini kaydeden Aziz Menteş, "Biz aşağıda marketin önünden geçiyorduk. Şansa şuradan bir polis aracı geçiyordu. Ağabeyler polislere burada hırsız olduğunu söyledi. Biri yukarı doğru kaçtı, diğeri içerideydi ne oldu bilmiyorum. Ellerinde uzun namlulu silah vardı. Ateş ederken gördüm. İçeri girerken, 'Sökül paraları, kasaları aç' diye bağırıyorlardı" diye konuştu.

Güvenlik kameralarını inceleyen ve parmak izlerine ulaşan polisler, zanlıların yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı.