Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa İşte Deniz Seki'nin yakalanma öyküsü (Habertürk) | Son dakika haberleri

    Nihat ULUDAĞ-Mustafa ŞEKEROĞLU-Müslim SARIYAR/İSTANBUL - HT MAGAZİN

    Uyuşturucu kullanmak ve satmaktan hapis cezasına çarptırıldıktan sonra hakkında yakalama kararı çıkarılan ve 6 aydır aranan ünlü şarkıcı Deniz Seki, İstanbul Hadımköy’de saklandığı evde gözaltına alındı.

    Uyuşturucu kullanmak ve satmak suçlarından kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve 6 aydır polis tarafından aranan ünlü şarkıcı Deniz Seki, Hadımköy’deki Alkent 2000 Sitesi’nde saklandığı evde yakalandı. Deniz Seki’nin sevgilisi olan ev sahibi Faruk Salman da gözaltına alındı. Polisi karşısında görünce büyük şaşkınlık yaşadığı öğrenilen Seki, gözaltına alındıktan sonra sağlık raporu için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

    Geceyi Emniyet Müdürlüğü’nde geçirecek olan Seki’nin, bugün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde hâkim karşısına çıkarılması bekleniyor. Deniz Seki, hakkındaki yakalama kararının yüzüne okunmasının ardından tutuklanarak cezaevine gönderilecek. Seki’nin sevgilisi Salman hakkında ise, “suçluyu gizlemek”ten işlem yapılacağı bildirildi.

    REÇETESİZ İLAÇ ŞOKU

    İstanbul Narkotik Şube nezarethanesine konulan Seki, bazı sağlık sorunları için ilaç kullanması gerektiğini söyleyerek polislerden ilaçlarının alınmasını istedi. Bunun üzerine narkotik polisi Seki’den kullanmak istediği ilaçların reçetesini sordu. Uzun süredir firarda olan Seki reçetesinin olmadığını söyleyince yeniden hastaneye sevk edildi. Sağlık kontrollerinin ardından reçete yazılan Seki, yeniden Narkotik Şube nezarethanesine konuldu.

    EN AZ 2.5 YIL DAHA YATACAK

    “Uyuşturucu temin etmek” suçlamasıyla 2 Şubat 2009’da tutuklanan Deniz Seki, 220 gün hapis yattıktan sonra 24 Ekim 2009’daki ilk duruşmasında tahliye edildi. Devam eden davada Özel Yetkili İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından, “kokain satın alıp içmek” ve “başkalarına uyuşturucu temin etmek” suçlarından 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezasının Yargıtay’da onanması üzerine 30 Mayıs 2014’te hakkında yakalama kararı çıkarılan Deniz Seki, ortadan kayboldu. Ancak firariyken hukuki mücadelesini sürdürmeye devam etti. Önce “kadın hastalıkları” nedeniyle kanser olma riski bulunduğunu belirterek infazının ertelenmesini talep etti. Adli Tıp Kurumu, Seki’nin hastalığının cezaevinde kalmasına engel olmadığı yönünde rapor hazırlayınca, infazın ertelenmesi talebi reddedildi. Seki’nin avukatları, bu sefer de adil yargılama hakkının ihlal edildiği gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi’ne ve Adalet Bakanlığı’na başvurdu. Ancak bu başvuru henüz sonuçlanmadı.

    3.5 yıl daha hapis yatacak olan Seki, cezasının son 1 yılında denetimli serbestlikten yararlanabilecek.

    Yakalandığında üzerinde beyaz tişört, siyah ceket bulunan ve güneş gözlüğü takan Deniz Seki, gazetecilerin soruları üzerine “Suçsuzum. Çok büyük haksızlığa uğradım. Daha da bir şey sormayın” dedi. Vakıf Gureba Hastanesi’ne sağlık kontrolüne götürülen Faruk Salman’ın ise tansiyonunun yükseldiği ve müşahede altına alındığı öğrenildi.

    POLİSİ GÖRÜNCE AĞLADI

    PEKI ünlü şarkıcı nasıl yakalandı. İşte detaylar:

    İstanbul Narkotik Şube ekipleri, 30 Mayıs’tan bu yana kayıp olan Seki’ye ulaşamayınca, yakın çevresini mercek altına aldı. Sevgilisi Faruk Salman başta olmak üzere tüm yakınlarının ev ve işyerlerini takibe alan polis, tüm ihtimalleri değerlendirdi.

    Salman’ın, Alkent 2000 Sitesi’ne zaman zaman gidip geldiğini tespit eden polis, evi 24 saat izlemeye başladı. Seki’nin evde olabileceği ihtimalini değerlendiren polis, operasyon için düğmeye bastı. Eve baskın yapan polislere kapıyı Faruk Salman açtı. Polisleri karşısında görünce Seki’nin sinirlerinin boşaldığı ve ağlamaya başladığı öğrenildi.

    AŞKI UĞRUNA CEZA ALACAK

    Deniz Seki yakalandığında, yanında çocukluk aşkı ve nişanlısı işadamı Faruk Salman vardı. İki ay önce çevresine Deniz Seki’ye olan aşkının bittiğini söylediği iddia edilen 2 çocuk babası Faruk Salman Seki ile birlikte yakalandığı için ceza alabilir. Salman, “Tutuklu hükümlü ve suç delillerini bildirmeme” suçlamasıyla 1 yıla kadar hapis istemiyle yargılanabilecek. Çocukken sevgili oldukları ortaya çıkan Deniz Seki ile Faruk Salman’ın ilişkisi, Seki’ni tahliyesinin ardından yeniden başlamış, ikili 31 Aralık 2012 tarihinde yılbaşı gecesi nişanlanmıştı.

    4 YERDE SAKLANMIŞ

    Deniz Seki’nin, 4 ayrı yerde saklandığı ortaya çıktı.

    1- Seki, 30 Mayıs’taki yakalama kararı açıklandığında sevgilisiyle Tarabya’da bir evde kalıyordu.

    2- İki sevgili buradan Tekirdağ’da bulunan bir yazlık eve gitti.

    3- 1.5 ay sonra sevgililer, Beylikdüzü’nde bir dairede kalmaya başladı.

    4- Seki yaklaşık 2 aydır da Hadımköy’deki Alkent sitesinde kalıyordu.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ