Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İstanbul'dan Ayvalık'a tatile gelen Erhan ve Bilal Aytekin kardeşler, bugün saat 16.00 sıralarında, Sarımsaklı Plajı'ndan, bir sürat motorunun vincine bağlanmış olan ve havaya karşı direnç gösteren paraşütün hızla havalanmasıyla yapılan su sporu olarak bilinen parasailinge birlikte bindi.

Bilentur Mevkisi'ne geldiklerinde, aniden çıkan şiddetli rüzgar nedeniyle halatı kopan paraşüt havada kontrolsüz bir şekilde uçmaya başladı. İki kardeşi taşıyan paraşüt önce Gürgen Sitesi Küme Evleri'ndeki bir binanın çatısına çarpıp, aynı sitedeki Cahit Kızıl'a ait evin balkonuna düştü. Ağır yaralanan ve aslen Elazığlı oldukları öğrenilen Erhan ve Bilal Aytekin kardeşler, çevredekilerin çağırdığı ambulans ve jandarma ekipleri tarafından Ayvalık Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Buradaki ilk müdahalenin ardından durumu daha ağır olan Erhan Aytekin Edremit Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. İki kardeşin tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

Olay anında alışverişten döndüğü öğrenilen paraşütün balkonuna düştüğü evin sahibi Cahit Kızıl'ın eşi Muzaffer Kızıl, "Havada paraşütün iplerinin birbirine dolarak geldiğini gördüm. Daha ne olduğunu anlayamadan bir gürültü duyuldu. Balkondan parçalar düştü. Paraşüt evimin balkonuna düştüğünü farkettim. Hemen balkona koştuğumda iki genci kanlar içinde buldum. komşularda hemen yardıma koştu. Jandarma ve iki ambulans geldi. yaralı gençleri götürdü. İnşallah bir an evvel sağlıklarına kavuşurlar" dedi. Jandarma, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

DHA