Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Edirne'nin Üyüklütatar Köyü'nde tavuk çiftliğinde sahte içki üretimi yapan 4 şüpheli yakalandı. Çiftlikte piyasaya sürmeye hazırlanan 636 şişe sahte içki ele geçirdi.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Edirne merkeze bağlı Üyüklütatar Köyü'nde bir tavuk çiftliğinde İstanbul'dan gelen bir ekip tarafından sahte rakı ve votka üretilip satıldığı yönünde ihbar aldı. Bunun üzerine Jandarma köydeki tavuk çiftliğine bu sabah saatlerinde baskın düzenledi.

Jandarma düzenlediği baskında satışa hazır piyasa değeri 50 bin lira omlan 636 şişe sahte rakı ve votka ele geçirdi. Sahte içki üretiminde kullanılan ekipmanlara el konuldu. Edirne Jandarma Komutanlığı ekipleri sahte içki üretiminde çalışan 3'ü çocuk toplam 8 kişiyi gözaltına aldı.

Şüphelilerden 17 yaşındaki C.A. ile yaşındaki O.K. ve 13 yaşındaki F.A. ile çiftlikte bekçi olarak çalışan 61 yaşındaki Şaban Kılıç tutuksuz yargılanması için serbest kalırken, diğer şüpheliler, 57 yaşındaki Kemal Niman, 28 yaşındaki Aykut Kılıç, 37 yaşındaki İlhami Yılmaz, 48 yaşındaki Ersin Beşo Suluh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak Edirne Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

DHA