Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

ÖSYM tarafından düzenlenen Ortaöğretim ve Ön Lisans düzeyinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı için başvurular ne zaman alınacak? Adaylar internet üzerinden başvuruları nasıl yapacak? 2016 KPSS başvuruları hakkında merak edilenleri haberimizden inceleyebilir, KPSS Ön Lisans'a başvuru yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

KPSS ÖN LİSANS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Kamu Personel Seçme Sınavı(KPSS) Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılacak sınav için başvurular 9-24 Ağustos 2016 tarihleri arasında alınacak. Sınavlar, 22-23 Ekim 2016'da gerçekleştirilecek. Bu sınavın sonuçları ise 10 Kasım 2016 tarihinde açıklanacak.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer verilen duyuruya göre, 2016 KPSS'nin ön lisans düzeyinde 22 Ekim 2016'da, ortaöğretim düzeyinde 23 Ekim 2016'da, 2016-KPSS ortaöğretim/ön lisans kapsamında uygulanacak din hizmetleri alan bilgisi testi (DHBT 2016) ise 6 Kasım 2016'da yapılacak.

Sınava başvurma işlemleri, DHBT'ye ortaöğretim veya ön lisans düzeyinde katılacaklar hariç, 9-24 Ağustos 2016'da olacak.

KPSS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Adayların başvurudan önce sınav ücretini yatırmış olmaları gerekiyor. Sınav ücretini yatırmak başvuru için yeterli olmayacak. Sınav ücretini yatırmış olduğu halde başvurusunu kılavuzda/duyuruda belirtildiği şekilde tamamlamayan adayların, başvurularını süresi içinde tamamlamaları gerekiyor. Başvuru işlemini belirtildiği şekilde tamamlamayanlar sınava katılamayacak.

Bireysel olarak İnternet aracılığıyla başvuru hakkı olan adaylar, başvuru/sınav ücretini yatırdıktan sonra ÖSYM'nin internet sayfasında "2016e KPSS Bireysel Başvuru" başlıklı alandan buradaki açıklamalar doğrultusunda işlemlerini yaparak başvurularını tamamlayacaklardır.

DİKKAT:  Başvurunun tamamlanması için "Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı." açıklamasının mutlaka görülmesi ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünün, yazıcıdan alınarak başvurunun diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklanması gerekmektedir.