Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem TBMM Başkanı Kahraman: Hafızasını kaybeden millet, onurunu kaybetmiştir

    TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Hafızasını kaybeden millet, onurunu kaybetmiştir." dedi.

    "Sultan 2. Abdulhamid Han ve Dönemi Uluslararası Sempozyumu"nun kapanış oturumu, Dolmabahçe Sarayı'nda yapıldı.

    Kapanış oturumunun ardından konuşan Kahraman, hakikatin, bazı insanların gözünü kör ettiğini dile getirerek, "Aydın münevver olmalı. Aydın olmak kolay değil." diye konuştu.

    İsmail Kahraman, tarihi hafızanın önemine işaret ederek, "Hafızasını kaybeden millet, onurunu kaybetmiştir. Bizim padişahımız. Bizim insanımız, bizim tarihimiz. Sevsek ne olur? Sen ondan nasıl bahsedersin? Niye bahsetmeyelim? Hele bir onu inceleyin. O zaman göreceksiniz. İnsan bilmediğinin düşmanı olur. Bir bilin. Tarihimizi sevmemiz lazım." ifadelerini kullandı.

    Kahraman, konuşmasını şöyle sürdürdü:

    "Şimdi Ali Yazıcı'ya ne diyeceğiz? Cumhurbaşkanımızın, bir dünya liderinin yaveri. 15 kere, koordinatlarını soruyor uçağın. Tayyip Bey gibi bir insanı düşürecek. Şimdi buna gafil mi diyeceğiz? Gelin buna hain diyelim. GATA'ya ne isim kondu? Sultan Abdülhamid? Ne diyorlar? Nasıl konur? Nasıl konmaz? O kurdu? Onun ismi veriliyor. Bu tarihten korkaklığı ve ürkekliği kaldırmalıyız. Ben inanıyorum ki bizde satılmış değil aldatılmış çoktur. Sizler de bunlara hain diyin."

    AA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ