Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Adana'da masaj cinayetinin sonucu belli oldu

    Adana'da, babası çalışmak için yurt dışında bulunduğu sırada annesine masaj yaptığını öğrendiği kişiyi tüfekle öldürdüğü iddia edilen sanık hakkında müebbet hapis istemiyle hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi.

    Yenibey Mahallesi Eminağa Caddesi'nde kardeşinin kirvesi Ali Arıcı'yı (28) 23 Ekim'de tüfekle ateş ederek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Ümit S. (24) hakkındaki soruşturma tamamlandı.

    Cumhuriyet savcısının, Ümit S. hakkında "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis istemiyle hazırladığı iddianame, Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

    İddianamede, Antalya'da yaşayan Ümit S'nin eşiyle Adana'ya ailesini ziyarete geldiği, aile içinde sohbet ederken kardeşi K.A'nın "Kirvemiz Ali Arıcı, babam yurt dışına çıktığında devamlı evimize gelip annemin beline, bacaklarına masaj yapıyormuş, sırtına bardak çekiyormuş, sabaha karşı evden çıkıp gidiyormuş, bu durumu babamın bana anlatmasıyla öğrendim." dediği aktarıldı.

    Kardeşinin bu sözleri üzerine Ümit S'nin sinirlenerek "Böyle bir şey olmaz, Ali Arıcı namusumuza leke sürdü, onu öldüreceğim." şeklinde beyanına da yer verilen iddianamede, sanığın Arıcı'yı telefonla arayıp buluşmak istediğini söylediği belirtildi.

    İddianamede, Ümit S'nin, kahvehane önünde maktulle buluşmaya gittiği belirtilerek, sanığın burada bir tanıdığıyla konuştuğu sırada Arıcı'yı tüfekle ateş ederek öldürdüğü kaydedildi.

    Cinayete neden olduğu öne sürülen annenin ifadesinde ise maktul Arıcı ile aralarında yanlış anlaşılacak bir ilişkinin olmadığı, onu kardeşi gibi gördüğünü ifade ettiği de iddianamede yer aldı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ