Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Eğitim Van'ın Çatak ilçesinde bir eğitim meleği: Meltem Çelik
    1

    Van'ın Çatak İlçesi Yukarı Narlıca Mahallesi İlkokulu'nda 3 yıl önce göreve başlayan İzmirli öğretmen 25 yaşındaki Meltem Çelik, öğrencileri ve halkın 'Eğitim meleği' oldu.

    2

    Klimalı evde büyüyen Meltem öğretmen ilk kez gördüğü tezekle sabah erkenden sınıfın sobasını yakın öğrencilerini bekliyor.

    3

    Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nü bitirdikten sonra Çatak'a 40 kilometre uzaklıktaki 3 derslikli 3 öğretmenin bulunduğu Yukarı Narlıca Mahallesi İlkokulu'na atanan Meltem Çelik, ilk kez soba ve tezekle burada karşılaşırken soba yakmayı da öğrencilerinden öğrendi.

    4

    Yukarı Narlıca Mahallesi İlkokulu'na 3 yıl önce atanan İzmirli öğretmen 25 yaşındaki Meltem Çelik, aynı derslikte 2'inci ve 3'üncü sınıfta okuyan 14 öğrencisine zor koşullarda eğitim veriyor.

    5

    Meltem öğretmen havaların soğumasıyla birlikte her sabah erken kalkıp sınıfının sobasını yakıyor. Tezek ve sobayı ilk kez burada gördüğünü belirten Meltem Çelik, şöyle dedi:

    6

    "İzmir'de klimalı bir evde büyüdüm. Klimayla ısındım, klimayla serinledim. Ailemin tek çocuğuyum. Bursa'da üniversite okudum. Mezun olunca ilk olarak Yukarı Narlıca Mahallesi'ndeki bu okula atandım. Buraya gelince farklı bir dünya ile karşılaştım.

    7

    Soba, tezek, kevenle tanıştım. Havalar burada soğumaya başladı. Ben her sabah kalkıp öğrencilerim üşümesin diye soba yakıyorum. Soba yakmayı da öğrencilerimden öğrendim. Sobayı her sabah tezek, keven ile tutuşturuyorum. Buralar çok güzel çok mutluyum. Köyümü ve öğrencilerimi çok seviyorum."

    8

    ÖĞRENCİLERİN VE VELİLERİN UMUDU OLDU

    Öğrenciler ve köylüler tarafından çok sevilen ve büyük bir zevkle öğretmenlik yaptığını belirten Meltem öğretmen, ders saatleri dışında da öğrencileriyle ilgilenip aile ziyaretleri yapıyor.

    9

    Ailelerle görüşüp çocukların okula devam etmelerini sağlayan Meltem öğretmen, hem öğrencilerin hem velilerin umudu oldu. Özellikle kız çocuklarının okuması için çaba gösteren Meltem öğretmen, "Öğrenciler bazen okula geliyor bazen gelmiyordu. Ben ailelerle görüşmeler yaparak çocukların eğitiminin önemine dikkat çektim. 3 yıl içinde çok sayıda öğrenci hiç aksatmadan okula devam etmeye başladı" dedi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ