Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
AA

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta,  yaklaşan referandumla ilgili hazırlıkları sürdürdüklerini, anayasa değişikliğini millete en iyi şekilde anlatmak için çaba sarf edeceklerini söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin teşkilatlara yayımladığı bir genelge olduğuna işaret eden Usta, şöyle konuştu:

"O genelgede bizim kendimizin müstakil olarak kampanyamızı sürdüreceğimizi ve kendi argümanlarımızla tabanımıza ve Türk milletine konuyu anlatacağımızı ifade ediyordu ancak Sayın Başbakanın 'Ortak program yapılabilir' şeklinde birkaç defa beyanatı oldu. Bundan sonraki aşamada ne olur bilmiyorum ama büyük ölçüde biz kendi programımızı kendimiz uygulayacağız. Öyle olacağını zannediyorum."

Başbakan Yıldırım'ın AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda "bozkurt işareti" yapmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Usta, espirili bir şekilde "Sayın Başbakan'a 'Aramıza hoş geldiniz.' diyorum. Aklın yolu bir. Yani bozkurt işareti yapması gayet güzel. Belki de yıllardır içerisinde biriken özlemi açığa vurmuş olabilir." dedi.

Yıldırım'ın, bozkurt işaretini doğru şekilde yapıp yapmadığına ilişkin Usta, "Fena değildi hareket ama tabii kürsünün altından biraz çalıştı öncesinde Sayın Başbakan fakat sonunda güzeldi hareket, iyiydi. Biraz heyecanlıydı yalnız. O heyecanını ben gördüm, hissettim yani Sayın Başbakan'da." değerlendirmesinde bulundu.