Son Dakika

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Çankaya Köşkü'nde toplanan Yüksek Askeri Şura, sona erdi. Toplantı 4 saat sürdü. Toplantıda Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanları değişti. 

CUMHURBAŞKANI ONAYLADI

DHA'nın haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Kararlarını onayladı.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ İBRAHİM KALIN'DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kara Kuvvetleri Komutanlığına Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Koramiral Adnan Özbal'ın, Hava Kuvvetleri Komutanlığına Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz'ün atandığını bildirdi.

Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlediği basın toplantısında, Yüksek Askeri Şura Olağan Toplantısı'nda Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli general, amiral ve albaylardan bir üst rütbeye yükseltilecekler, görev süresi uzatılacaklar, kadrosuzluk ve yaş haddinden emeliye sevk edileceklerin durumlarının görüşülerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla karara bağlandığını belirtti.

Yüksek Askeri Şura'da alınan kararları açıklayan Kalın, şunları söyledi:

"30 Ağustos'tan geçerli olmak üzere 6 general/amiral bir üst rütbeye, 61 albay ise general/amiralliğe yükseltilmiştir. 8 general/amiralin görev süreleri bir yıl, 159 albayın görev süreleri ise iki yıl süreyle uzatılmıştır.

30 Ağustos 2017 tarihi itibarıyla rütbe bekleme süresini dolduran 28 general/amiral ile 107 albay kadrosuzluk, bir amiral ise yaş haddini doldurması nedeniyle 1 Eylül 2017 tarihinden itibaren emekliye sevk edilmiştir."

İbrahim Kalın, 30 Ağustos'tan geçerli olmak üzere Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Recep Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal'ın görev sürelerini tamamladıklarını aktararak, verdikleri hizmetlerden dolayı üç komutana teşekkür etti.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in Kara Kuvvetleri Komutanlığına, Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Koramiral Adnan Özbal'ın Deniz Kuvvetleri Komutanlığına, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz'ün Hava Kuvvetleri Komutanlığına 30 Ağustos'tan geçerli olmak üzere atandığını bildiren Kalın, "Yüksek Askeri Şura 2017 yılı Olağan Toplantısı'nda alınan diğer kararlara ilişkin ayrıntılar, Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinde yayınlanacaktır. Bir üst rütbeye yükselen ve görev süreleri uzatılan general, amiral ve albayların yeni rütbe ve görevlerinin millete, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve ailelerine hayırlı olmasını diliyoruz." diye konuştu.

İŞTE KARA, DENİZ VE HAVA KUVVLETLERİNE ATANAN İSİMLER

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na Orgeneral Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na Koramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ise Orgeneral Hasan Küçükakyüz getirildi. 


BAKANLIK, BİR ÜST RÜTBE, TERFİ VE GÖREV SÜRESİ UZATILANLARIN SAYILARINI AÇIKLADI

Yüksek Askeri Şura toplantısı kararlarına göre, 6 general/amiral bir üst rütbeye, 61 albay ise general/amiralliğe terfi etti. 8 generalin görev süreleri bir yıl, 168 albayın görev süreleri ise 2 yıl uzatıldı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, bugün gerçekleştirilen Yüksek Askeri Şura toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görevli general/amiral ve albaylardan bir üst rütbeye yükseltilecekler, görev süresi uzatılacaklar, kadrosuzluk ve yaş haddinden emekliye sevk edileceklerin durumları karara bağlandı.

Buna göre, 30 Ağustos 2017 tarihinden geçerli olmak üzere 6 general/amiral bir üst rütbeye, 61 albay ise general/amiralliğe terfi etti. Kararla 8 generalin görev süreleri bir yıl, 168 albayın görev süreleri ise 2 yıl süre ile uzatıldı.

Açıklamada, "Bir üst rütbeye terfi eden ve görev süreleri uzatılan general/amiral ve albayların, yeni rütbe ve görevlerinin aziz milletimize, Silahlı Kuvvetlerimize ve ailelerine hayırlı olmasını dileriz. Büyük bir özveri ve onurla görev sürelerini tamamlayarak aramızdan ayrılacak olan değerli silah arkadaşlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, aileleri ile birlikte sağlık ve mutluluklar dileriz." ifadelerine yer verildi.

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı

TOPLANTIYA KATILANLAR

Başbakan Yıldırım başkanlığındaki toplantıya, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcıları Bekir Bozdağ, Mehmet Şimşek, Fikri Işık, Recep Akdağ ve Hakan Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal katıldı.

BAŞBAKAN'IN YAŞ'TAKİ AÇILIŞ KONUŞMASI

YAŞ'ın açılış konuşmasını yapan Başbakan Yıldırım şunları söyledi:

"Bölücü terör örgütü ile mücadele, özellikle son bir yıl içerisinde çok başarılı bir şekilde sürdürülmektedir. Özellikle geçen yıl ağustos başında karar verdiğimiz taarruz amaçlı mücadele stratejisi ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile diğer güvenlik birimlerimizin tam bir koordinasyon içerisinde çalışmaları, beklenen sonucu vermiş ve bölücü terör örgütü ile mücadelede çok anlamlı bir seviyeye gelinmiştir."

GÜVENLİK TEHDİTLERİ

"Güney sınırlarımızdaki ülkelerde mevcut olan istikrarsızlık, otorite boşluğu ve iç savaş, terörle mücadelemizin önündeki en büyük tehdittir. Güvenlik esaslı mücadele devam ederken aynı zamanda ekonomik sosyal rehabilitasyon projelerinin hayata geçirilmesi de hayati öneme sahiptir."

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ

"Anayasa değişikliğiyle 94 yıllık yönetim geleneğimizde köklü bir değişikliğe gidilmiştir. Parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş olarak adlandırabileceğimiz bu değişiklik, ülkemizin gelecek yıllarını istikrar ve güven bakımından teminat altına alacaktır. Yeni sistem üniter yapıyı daha da tahkim etmiş, sürekli iktidar, kalıcı istikrarı garanti altına almıştır. Bu değişik ülkemizin bulunduğu zor coğrafyada karşılaşabileceği kritik iç ve dış gelişmelere karşı koyabilmek için çok önemli bir imkan sağlamıştır."

ŞURANIN YENİ ÜYELERİ

Bazı bakanların ilk defa katıldığı şura toplantısında bazı isimler ise yeni görevleriyle masadaki yerini aldı.

Buna göre, daha önce Adalet Bakanı olarak YAŞ'a katılan Bekir Bozdağ, bu kez başbakan yardımcısı unvanıyla toplantıya kaldı. Fikri Işık da daha önce Milli Savunma Bakanı olarak katıldığı toplantıda başbakan yardımcısı olarak görev aldı. Başbakan Yardımcıları Recep Akdağ, Hakan Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise toplantıya ilk defa katıldı.

ANITKABİR'E ZİYARET

Başbakan Binali Yıldırım, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanlarından oluşan heyet, Anıtkabir'i ziyaret etti. Başbakan Yıldırım'ın Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

BAŞBAKAN YILDIRIM DUA ETTİ

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleri, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret etti. Başbakan Yıldırım, saygı duruşunun ardından dua etti.


YILDIRIM, ANITKABİR ÖZEL D
EFTERİ'Nİ İMZALADI

Misak-ı Milli Kulesi'ne beraberindeki YAŞ heyetiyle birlikte geçen Başbakan Yıldırım, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayarak, şunları kaydetti:

"Aziz Atatürk, Yüksek Askeri Şura heyeti olarak huzurundayız. Güçlü temeller üzerine miras bıraktığınız cumhuriyeti muasır medeniyetler hedefine ulaştırmak için kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz. Daha müreffeh, daha güvenli, daha adil, daha özgür bir Türkiye bizim en önemli hedefimizdir. Şehit kanlarıyla yoğrulan bu vatan topraklarını aynı azim ve kararlılıkla koruma, gelecek nesillere emanet etme inancımız her zamankinden daha fazladır. 15 Temmuz 2016 günü yaşanan melun darbe girişimi karşısında milletimizin gösterdiği diriliş ruhu bir kez daha kanıtlamıştır ki bu millet, istiklalinden ve istikbalinden asla vazgeçmeyecek. Dün olduğu gibi bugün de canı pahasına bizi biz yapan değerlerini koruyacaktır.

Milletimiz, 15 Temmuz'daki cesareti ve kahraman duruşuyla tüm dünyaya asla esareti ve vesayeti kabul etmeyeceğini göstermiş ve vatanı namertlere çiğnetmemiştir. Millet iradesinin her türlü vesayetin üzerinde olduğunu bu aziz millet, kanları ve canları pahasına kanıtlamıştır. 15 Temmuz şanlı tarihimizin altın sayfalarına bir destan olarak yazılmıştır. Milli irade adeta tecessüm ederek, demokrasiye ve ülkenin bağımsızlığına sahip çıkmıştır. Krizlerle boğuşan bölgemizde milletimizin işte bu azmi ve iradesi sayesinde ülkemiz, bir istikrar adası olarak varlığını sürdürmektedir. Devletimiz, kendisine yönelecek her türlü tehdidi bertaraf edecek kudrete sahiptir. Bu şuurla 2023 hedefleri doğrultusunda gerçekleştireceğimiz YAŞ toplantısının ülkemize, milletimizi, TSK'ya hayırlı olmasını diliyor; bize bağımsız bir devlet bırakan bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhun şad olsun"

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ise resmi Twitter hesabından, "Bir üst rütbeye yükselen ve görev süreleri uzatılan general/amiral ve albayların yeni rütbe ve görevleri hayırlı olsun" dedi.

GÖREV SÜRESİ BİR YIL UZATILAN VE GÖREVİNE DEVAM KARARI VERİLEN GENERAL VE AMİRALLER

S.NO

RÜTBESİ

ADI VE SOYADI

SİCİL NO.

NASBI

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

KORGENERALLER

1

KORG.

Mehmet DAYSAL

Top.1979-21

2013

2

KORG.

Şeref ÖNGAY

P.1980-3

2014

TÜMGENERALLER

1

TÜMG.

Mehmet ÖZOĞLU

Top.1982-14

2014

2

TÜMG.

Veli TARAKCI

Tnk.1984-3

2014

3

TÜMG.

Sinan YAYLA

Top.1983-139

2014

TUĞGENERALLER

1

TUĞG.

Ufuk DEMİRKILIÇ

Prof.Tbp.1985-57

2010

2

TUĞG.

Celalettin BACANLI

İs.1981-38

2011

3

TUĞG.

Necdet TUNA

P.1980-Per.5

2011

4

TUĞG.

Sıtkı VARLI

Bkm.1982-Ord.17

2012

5

TUĞG.

Tevfik ALGAN

Mu.1984-20

2013

6

TUĞG.

Halil SOYSAL

Top.1985-43

2013

7

TUĞG.

Mustafa GÖNEL

Mu.1986-31

2014

8

TUĞG.

Mustafa OĞUZ

İs.1985-5

2014

9

TUĞG.

Ahmet Ercan ÇORBACI

P.1989-205

2014

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

KORAMİRALLER

1

KORA.

Hasan Şükrü KORLU

Dz.1982-5162

2014

TÜMAMİRALLER

1

TÜMA.

Ahmet İskender YILDIRIM

Dz.1982-5181

2014

2

TÜMA.

Aydın ŞİRİN

Dz.1985-5735

2014

TUĞAMİRALLER

1

TUĞA.

Mithat Kemal ALGÜL

Dz.1990-6594

2014

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

KORGENERALLER

1

KORG.

Nihat KÖKMEN

Hv.Plt.1981-H-42

2014

TÜMGENERALLER

1

TÜMG.

Ali ÇETİNKAYA

1984-6

2013

TUĞGENERALLER

1

TUĞG.

Ahmet BİÇER

Hv.Plt.1991-H-96

2014

2

TUĞG.

İmdat Bahri BİBER

Hv.Kont.İhb.1984-H-25

2014

HİZMET SÜRESİ İKİ YIL UZATILAN 1989 NEŞETLİ ALBAYLAR

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

SIRA

RÜTBE

ADI VE SOYADI

SİCİL NU.

NASBI

1

Alb.

Ayhan SAYGIN

1989-50

2009

2

Alb.

Rafet KILIÇ

1989-63

2008

3

Alb.

Çetin KÖKLÜ

1989-95

2009

4

Alb.

Çağahan YEĞİN

1989-121

2009

5

Alb.

Atila ÖZVAR

1989-141

2011

6

Alb.

Ahmet Yalçın İSKENDER

1989-44

2011

7

Alb.

Dündar Şahin GÜNGÖR

1989-20

2012

8

Alb.

Ahmet NURTAN

1989-144

2012

9

Alb.

İlhan UÇKUN

1989-220

2012

10

Alb.

Hakan TUTUCU

1989-87

2012

11

Alb.

Kemal ÇAKIROĞLU

1989-68

2012

12

Alb.

Olgun ALTUNTAŞ

1989-197

2012

13

Alb.

Şeref KARAOĞLAN

1989-102

2011

14

Alb.

Latif TAŞDELEN

1989-74

2011

15

Alb.

Levent AYIK

1989-213

2012

16

Alb.

Hakan EROĞLU

1988-166

2012

17

Alb.

Özkan ÇAMDERE

1989-174

2012

18

Alb.

Şaban ÖZYILMAZ

1989-191

2012

19

Alb.

Muhammed Said YEŞİLDAĞ

1989-166

2010

20

Alb.

Levent ÖZDİLER

1989-135

2011

21

Alb.

Şenol ZÜMRÜT

1989-147

2010

22

Alb.

Hasan Hüseyin YÜKSEL

1989-150

2012

23

Alb.

Yolaç ERDUR

1989-28

2010

24

Alb.

Sacit SABUNCU

1989-64

2012

25

Alb.

Bilal BEBİŞ

1989-5

2012

26

Alb.

Kubilay ÇAKMAK

1989-44

2011

27

Alb.

Hakan BOZKURT

1989-69

2011

28

Alb.

Sinan AYDEMİR

1989-54

2012

29

Alb.

Aytekin DOĞRAMACI

1989-36

2011

30

Alb.

Ufuk ÖNER

1989-58

2010

31

Alb.

Behiç KUNAÇ

1989-60

2011

32

Alb.

Murat ERKURAN

1989-102

2011

33

Alb.

Zekeriya YALÇIN

1989-149

2010

34

Alb.

Özden ÇELİK

1989-21

2008

35

Alb.

Yüksel KOLCU

1989-70

2012

36

Alb.

Mustafa KARAMAN

1989-17

2009

37

Alb.

İbrahim ÖZYURT

1989-61

2012

38

Alb.

Selçuk ŞARDA

1989-16

2012

39

Alb.

Hüseyin TÜRE

1989-36

2010

40

Alb.

Fikret Rahmi ATALAY

1989-131

2012

41

Alb.

Ahmet Levent TEZEL

1989-139

2012

 

42

Alb.

Fatih Şemsettin GÖKER

1989-118

2011

43

Alb.

Ümit KIYAK

1989-Top.27

2008

44

Alb.

Ahmet KELEŞ

1989-Top.88

2010

45

Alb.

Caner DEMİRCİ

1989-Top.98

2012

46

Alb.

Ümit TATAN

1989-Top.7

2012

47

Alb.

Bilge Tekin ÇAĞLAR

1989-P.183

2012

48

Alb.

Ziya KARABAY

1989-15

2011

49

Alb.

Abdülmennan ŞAYAN

1989-2

2011

50

Alb.

İbrahim Şevki HANCI

1989-18

2010

51

Alb.

Halil ÇİÇEK

1989-33

2009

52

Alb.

Sencer AKYEL

1989-5

2012

53

Alb.

Birol ARSLAN

1989-15

2012

54

Alb.

Kemal ELVAN

1989-35

2011

55

Alb.

Necip BALDEMİR

1989-6

2012

56

Alb.

Seyit TEKİN

1990-Asb.1

2012

57

Alb.

Güray METE

1989-21

2012

58

Alb.

Halil İbrahim BÜYÜKBAŞ

1989-Asb.5

2012

59

Alb.

Fatih KARAGÜLLE

1989-Tnk.55

2012

60

Alb.

İbrahim GÜLER

1989-Mu.31

2011

61

Alb.

Mustafa ÖZLÜ

1989-P.77

2011

62

Alb.

Hakan ALGIN

1989-Top.115

2012

63

Alb.

Mete DENİZ

1989-Top.58

2010

64

Alb.

Metin BÜYÜKÇETİN

1989-P.200

2012

65

Alb.

Zekai KÖKSAL

1989-P.194

2012

66

Alb.

Gazenfer ELVEREN

1989-Tnk.66

2012

67

Alb.

Özcan KARA

1989-P.169

2012

68

Alb.

İsmail ÖZDEMİR

1989-7

2011

69

Alb.

Fatih DÖNMEZ

1989-1

2011

70

Alb.

Mustafa Bilgin BİLGENOĞLU

1989-20

2012

71

Alb.

Selim ALKAN

1989-28

2012

72

Alb.

Erdal ÖNEY

1989-22

2012

73

Alb.

Şenol DİLMEN

1989-Lv.10

2012

74

Alb.

Hakan UYSAL

1989-Lv.21

2011

75

Alb.

Hüsnü YAŞAR

1990-Yd.Lv.5

2011

76

Alb.

Ali Erhan YILDIZ

1989-Lv.3

2012

77

Alb.

Cevat ÖÇAL

1989-Ord.24

2012

78

Alb.

Birgi Hakan ERTÜRK

1989-Top.81

2012

79

Alb.

Adnan OCAK

1989-Ord.18

2011

80

Alb.

Sinan EREN

1989-Ord.4

2009

81

Alb.

Tayfun TÜRKOĞLU

1989-Ord.33

2011

82

Alb.

Kadir EĞRİBOYUN

1989-Ord.21

2012

83

Alb.

Ünal HOŞGÖR

1989-Ord.43

2011

84

Alb.

Öztürk KORKMAZ

1989-Ord.25

2010

85

Alb.

Serdar ALTINTAŞ

1989-Ord.3

2009

86

Alb.

Atila ÖZTÜRK

1989-P.182

2009

 

87

Alb.

Atila ŞEN

1989-P.152

2010

88

Alb.

Mehmet Kamil ALTAN

1989-8

2011

89

Alb.

Ufuk BOZKURT

1989-P.13

2011

90

Alb.

Tunç COŞGUN

1989-P.81

2009

91

Alb.

Ayhan URCAN

1989-Asb.Ulş.4

2012

92

Alb.

Halil İbrahim GÖRKEM

1989-P.160

2012

93

Alb.

Taner KARAKÇI

1989-P.223

2012

94

Alb.

Mustafa Uğur ALICIOĞLU

1989-P.58

2012

95

Alb.

Rafet YALÇIN

1989-18

2012

96

Alb.

Gökhan PARLAKTAŞ

1989-19

2012

97

Alb.

Mustafa ZORAL

1991-5

2012

98

Alb.

Mehmet Tamer AYDIN

1991-52

2011

99

Alb.

Bekir Engin TATCI

1992-Yd.1

2012

100

Alb.

Abdullah İlham ERENÇİN

1991-7

2012

101

Alb.

Mustafa ÜSTÜN

1991-Yd.1

2011

102

Alb.

Abdulmuttalip DÜRER

1989-2

2011

103

Alb.

Salih İlker SAYLAM

1989-5

2011

104

Alb.

Hüseyin AKIŞ

1989-Asb.4

2011

105

Alb.

Semih AKAR

1989-1

2011

106

Alb.

Recep CÖMERT

1989-2

2011

107

Alb.

İlkay ATAY

1990-Yd.1

2011

108

Alb.

Yemini Erdem GÜL

1990-Yd.2

2011

109

Alb.

Mehmet ATASEVER

1989-2

2011

110

Alb.

Adem YILMAZ

1989-2

2012

111

Alb.

Özgür TEKASLAN

1989-3

2009

112

Alb.

Akın ÇAĞLAR

1990-Yd.2

2012

113

Alb.

Hakkı GÜNDÜZ

1989-2

2012

114

Alb.

Faik Metin ÇELİKKALEM

1990-Yd.1

2012

115

Alb.

Yaşar Tuncer BAYSER

1989-3

2012

116

Alb.

Naci KARAKOÇ

1989-2

2012

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

SIRA

RÜTBE

ADI VE SOYADI

SİCİL NU.

NASBI

1

Alb.

Mustafa Turhan ECEVİT

1989-6429

2011

2

Alb.

Hasan ÇANKAYA

1989-6464

2011

3

Alb.

Ercan KİREÇTEPE

1989-6395

2011

4

Alb.

Korkut ŞEN

1989-6480

2010

5

Alb.

Hakan TOLUNGÜÇ

1989-6397

2012

6

Alb.

İlyas GÜLTAŞ

1989-6401

2012

7

Alb.

Gürol AKIN

1989-6412

2012

8

Alb.

Mustafa KARADENİZ

1989-6389

2010

9

Alb.

Aydin SAĞLAM

1989-6371

2010

10

Alb.

Gökhan GÖKTAŞ

1989-6489

2012

11

Alb.

Savaş TUNCER

1989-6430

2012

12

Alb.

Kağan ERKARA

1989-6427

2011

13

Alb.

Murat GÖRGÜN

1989-6368

2012

 

14

Alb.

Oktay ŞERİFOĞLU

1989-6447

2012

15

Alb.

Halil TEMELLİ

1989-6455

2012

16

Alb.

Metin TURHAN

1989-0005

2011

17

Alb.

Levent CANDAN

1989-6396

2010

18

Alb.

Ali ŞAHİN

1989-6478

2012

19

Alb.

Mehmet EKİN

1989-6413

2010

20

Alb.

Mete TEZ

1992-0012

2009

21

Alb.

Duygu TEZ

1991-0009

2009

22

Alb.

Ayhan BALIKÇI

1990-0010

2012

23

Alb.

Saltuk TARHAN

1990-0008

2010

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

SIRA

RÜTBE

ADI VE SOYADI

SİCİL NU.

NASBI

1

Alb.

Selim KARSAVURANOĞLU

1989-H-136

2011

2

Alb.

Osman Sezai GÖK

1989-H-79

2012

3

Alb.

Mehmet TEZCAN

1989-H-170

2012

4

Alb.

Barış SAYIN

1989-H-69

2012

5

Alb.

Bülent BİCAN

1989-A-8

2012

6

Alb.

Birol CİVELEK

1989-H-65

2012

7

Alb.

Ali İNCİ

1989-H-12

2012

8

Alb.

Alper SEÇKİN

1989-H-164

2012

9

Alb.

İsmail ÖREN

1989-H-131

2012

10

Alb.

Ahmet KILIÇ

1989-A-2

2012

11

Alb.

Hakan GÖKMEN

1989-H-128

2011

12

Alb.

Aziz DEMİREL

1989-H-109

2012

13

Alb.

Cengiz UYSAL

1989-H-142

2011

14

Alb.

Hakan ZEREN

1989-H-122

2012

15

Alb.

Aziz Kasım KAPTAN

1989-A-1

2009

16

Alb.

Yaşar ÖZDEMİR

1990-Y-3

2011

17

Alb.

Kemal ÖZKAN

1989-H-160

2012

18

Alb.

Mehmet Ali AL

1990-Y-3

2012

19

Alb.

Alparslan ÇONGARLI

1990-Y-1

2012

20

Alb.

Mustafa Kemal AKKUŞ

1991-F-33

2012

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI GENERAL TERFİ LİSTESİ

S.NO

RÜTBESİ

ADI VE SOYADI

SİCİL NO.

1

TUĞG.

METİN TOKEL

Top.1983-70

2

KUR.ALB.

MUAMMER ALPER

1987-143

3

KUR.ALB.

ALTAN ER

1990-Top.112

4

KUR.ALB.

İSMAİL ŞANLI

1988-1

5

KUR.ALB.

ZORLU TOPALOĞLU

1985-16

6

KUR.ALB.

RASİM YALDIZ

1985-33

7

KUR.ALB.

MEHMET ÖZEREN

1989-59

8

KUR.ALB.

ÖZKAN ULUTAŞ

1989-62

9

KUR.ALB.

SELÇUK YAVUZ

1990-33

10

KUR.ALB.

SAMİ YÜKSEL

1988-18

11

KUR.ALB.

MAHMUT ALTUN

1989-118

12

KUR.ALB.

TUNCAY ALTUĞ

1988-3

13

KUR.ALB.

MUSTAFA ERKAL KUZUOĞLU

1989-94

14

KUR.ALB.

ERSİN KAYA

1989-Top.41

15

KUR.ALB.

TANER UYSAL

1988-39

16

KUR.ALB.

TANER SAĞIROĞLU

1990-8

17

KUR.ALB.

ÖZDEMİR ŞAN

1985-86

18

KUR.ALB.

ALPER ESER

1989-48

19

P.ALB.

MEHMET KİP

1987-209

20

P.ALB.

TAMER ATAY

1988-52

21

P.ALB.

DAVUT ALA

1991-29

22

P.ALB.

HAKAN ÖZTEKİN

1991-4

23

P.ALB.

KEMAL KIRIŞ

1989-258

24

P.ALB.

AYDOĞAN BUDAKÇI

1986-67

25

P.ALB.

HAKAN YİĞİTTÜRK

1987-168

26

P.ALB.

MUSTAFA BARUT

1988-228

27

P.ALB.

ERSİN ALTAY

1988-56

 

28

TNK.ALB.

ENGİN CANDAŞ

1988-28

29

TNK.ALB.

UĞUR BÜLEND ACARBAY

1985-38

30

TOP. ALB.

SEBAHATTİN TÜRKER

1987-172

31

TOP.ALB.

AHMET İBİŞ

1989-66

32

KR.HVCL.ALB.

OSMAN DİRMENCİOĞLU

1990-Top.181

33

İS.ALB.

MEHMET RİFAT ALKAN

1986-28

34

MU.ALB.

ZAFER YAŞAR CELEP

1986-33

35

ULŞ.ALB.

NURETTİN KUTLUYUVA

1985-3

36

BKM.ALB.

İSMAİL AMANVERMEZ

1986-Ord.4

37

MÜH.ALB.

OSMAN ALP

1985-Hrt.2

38

MLY.ALB.

AHMET YÜZBAŞIOĞULLARI

1990-3

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI AMİRAL TERFİ LİSTESİ

S.NO

RÜTBESİ

ADI VE SOYADI

SİCİL NO.

1

TUĞA.

TAYYAR ERTEM

1983-5341

2

TUĞA.

KADİR YILDIZ

1984-5582

3

KUR.ALB.

AYHAN TÜRKER KOÇPINAR

1991-6697

4

KUR.ALB.

YALÇIN ÖZKÜTÜK

1991-6765

5

KUR.ALB.

AYHAN GEDİK

1990-6573

6

KUR.ALB.

ŞAFAK DURUER

1991-6745

7

KUR.ALB.

YAVUZ KILIÇ

1992-6926

8

KUR.ALB.

AYKUT MANİOĞLU

1990-6530

9

KUR.ALB.

İLKER ÖZKAN

1993-7126

10

KUR.ALB.

MUSTAFA KAYA

1992-6907

11

KUR.ALB.

MEHMET CEM OKYAY

1990-6576

12

KUR.ALB.

HAKAN ERCAN

1992-6957

13

DZ.ALB.

TANER GÜN

1988-6171

 

14

DZ.İKM.ALB.

FİKRET ESİN

1988-6181

15

DZ.MÜH.ALB.

RECEP ERDİNÇ YETKİN

1991-6692)

16

DZ.MÜH.ALB.

MEHMET SARI

1991-6685

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI GENERAL TERFİ LİSTESİ

S.NO

RÜTBESİ

ADI VE SOYADI

SİCİL NO.

1

KORG.

ATİLLA GÜLAN

1980-132

2

TÜMG.

MEHMET ÖZLÜ

1984-30

3

TUĞG.

REHA UFUK ER

1984-40

4

PLT.KUR.ALB.

OĞUZ OKUYUCU

1993-4

5

PLT.KUR.ALB.

YAŞAR KADIOĞLU

1989-45

6

PLT.KUR.ALB.

FİDAN YÜKSEL

1987-16

7

PLT.KUR.ALB.

ÖZKAN EDİP AKGÜLAY

1993-128

8

HV.P.KUR.ALB.

NECATİ GÜNDÜZ

1989-24

9

HV.SS.ALB.

COŞKUN UÇARCILAR

1988-137

10

HV.KONT.ALB.

BEKİR ERDAL ÖZGENÇ

1988-23

11

HV.İSTH.ALB.

BÜLENT ÇETİN

1991-110

12

HV.UÇB.ALB.

GÜRHAN ERGÜRHAN

1991-104

13

HV.İKM.ALB.

SADIK UYGUR

1992-241


Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 02 Ağustos 2017 Çarşamba 22:01
    hayırlı olsun
  • Misafir 02 Ağustos 2017 Çarşamba 21:09
    Hayırlı olsun herkese.Bu ülkeye ayskta tutan askerdir.Allahtan tek dileğim bedeli askerlik cıkmasın
  • Misafir 02 Ağustos 2017 Çarşamba 20:54
    bedelli bekliyoruz
Tüm yorumları göster(70)
Kalan karakter : 2000
adblock
Adblocker kullanıyorsunuz.

Değerli okurumuz,
Farkında olarak veya olmayarak Adblocker (Reklam Engelleyici) kullanarak sitemizi ziyaret etmektesiniz. Habertürk olarak size en hızlı, en doğru ve en tarafsız haberleri sunmak için büyük bir ekiple çalışıyor ve yılda yüz binlerce haber üretip beğeninize sunuyoruz. Bizim de bu kapsamda maliyetlerimizi karşılayabildiğimiz tek gelir kalemimiz, internet reklamları.

Elimizden geldiğince bu reklamların sizi rahatsız etmemesi için azami özen göstermeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda haberturk.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bunun karşılığında gösterdiğimiz reklamları okuma deneyiminizi rahatsız etmeyecek şekilde azaltacağımıza söz veriyoruz.