Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Yapılan son değerlendirmelere göre; yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına giren ülkemizde kuzey, iç ve batı kesimlerde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Marmara, Kuzey ve iç Ege, Batı Karadeniz, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Çorum ve Kırıkkale'nin kuzey çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 

İL İL HAVA DURUMUNU HABERTURK.COM'DAN ÖĞRENİN

Hava sıcaklığının yurdun doğu kesimlerinde artmaya devam etmesi, batı kesimlerde 3 ila 6 derece azalması bekleniyor. Ülke genelinde güney ve güneybatı yönlerden esecek rüzgarın, bugün Marmara ve Kuzey Ege'de kısa süreli fırtına (50-70 km/saat), Güney Ege ve İç Anadolu'nun güney ve batısında kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

HAFTASONU HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, haftasonu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi hariç tüm yurtta çok bulutlu ve yağışlı hava hakim olacak.

BAZI İLLERDE BEKLENEN HAVA SICAKLIKLARI

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı  26
Adana: Parçalı ve çok bulutlu 30
Antalya: Parçalı, yer yer çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
Erzurum: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 21
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 33