Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Son Dakika

Vuhan Haberleri, Güncel Vuhan haberleri ve Vuhan gelişmeleri

 • DSÖ uzmanı yazdı: Vuhan'da ne öğrendik?

  Dünya, 23 Şubat 2021

  DSÖ uzmanı yazdı: Vuhan'da ne öğrendik?

  Koronavirüsün kökenini araştırmak için Vuhan'a giden DSÖ ekibinin Avustralyalı uzmanı Dominic Dwyer, İngiliz The Guardian gazetesine izlenimlerini yazdı. Dwyer, virüsün yüksek ihtimalle bir hayvan aracılığıyla yayıldığını söyledi. Öte yandan Dwyer, çalışmaları boyunca edindikleri en önemli dersin 'saygı ve güven ilişkisi' kurmak olduğunu belirtti.

 • Kovid-19'un kökenini araştıran DSÖ uzmanlarından yeni bulgu!

  Dünya, 15 Şubat 2021

  Kovid-19'un kökenini araştıran DSÖ uzmanlarından yeni bulgu!

  Koronavirüsün kökenini araştırmak için Vuhan'a giden DSÖ uzmanlarından Peter Ben Embarek, CNN televizyonuna yaptığı açıklamada, virüsün Aralık 2019'da Vuhan'da yaygın şekilde dolaştığını bunun yeni bir bulgu olduğunu söyledi. Embarek, o tarihte bölgedeki salgının düşünülenden daha büyük olduğuna dair bulgular topladıklarını söyledi.

 • Vuhan'a giden DSÖ ekibinden çarpıcı iddia!

  Dünya, 14 Şubat 2021

  Vuhan'a giden DSÖ ekibinden çarpıcı iddia!

  Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kökenini araştıran Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) heyeti uzmanları, Çin'in salgının nasıl ve ne zaman yayılmaya başladığını belirlemelerine yardımcı olabilecek "ilk vakalara ait ham bilgileri vermediğini" iddia etti.

 • DSÖ'den kritik Çin iddiası!

  Dünya, 13 Şubat 2021

  DSÖ'den kritik Çin iddiası!

  Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kökenini araştıran Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) heyeti uzmanları, Çin'in salgının nasıl ve ne zaman yayılmaya başladığını belirlemelerine yardımcı olabilecek "ilk vakalara ait ham bilgileri vermediğini" iddia etti.

 • DSÖ ekibinden virüsün kökenine ilişkin 4 senaryo!

  Dünya, 11 Şubat 2021

  DSÖ ekibinden virüsün kökenine ilişkin 4 senaryo!

  Koronavirüsün kökenlerini araştırmak için, virüsün çıkış merkezi Çin'in Vuhan kentine giden DSÖ uzmanları çalışmaları sonucunda henüz net bir bulguya ulaşamadıklarını belirtti. Associated Press ise DSÖ ekibinin çalışmaları 4 senaryo üzerinde durduklarını açıkladı

 • ABD, DSÖ'nün Vuhan verilerini 'detaylı' inceleyecek

  Dünya, 10 Şubat 2021

  ABD, DSÖ'nün Vuhan verilerini 'detaylı' inceleyecek

  Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) "Vuhan'daki bir laboratuvardan sızma ihtimalinin olmadığını" beyan eden Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) uzmanının raporunu yakından inceleyeceklerini ancak kendi bağımsız verilerini toplayıp sonuca varmak istediklerini açıkladı.

 • Kovid-19 ilk kez orada görülmüştü! DSÖ'den flaş açıklama!

  Dünya, 07 Şubat 2021

  Kovid-19 ilk kez orada görülmüştü! DSÖ'den flaş açıklama!

  Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kökenini araştıran Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) heyeti, virüsün Vuhan'daki gıda pazarından kaynaklandığına dair kanıt bulunmadığını bildirdi.

 • Vuhan'a giden DSÖ ekibinden şaşırtan açıklama!

  Dünya, 05 Şubat 2021

  Vuhan'a giden DSÖ ekibinden şaşırtan açıklama!

  Yeni tip koronavirüsün (Covid-19) ortaya çıkış merkezi Çin'in Vuhan kentinde incelemelerini sürdüren Dünya Sağlık Örgütü’nün İngiliz üyesi Dr. Peter Daszak, daha önce kimsenin görmediği veriler bulduklarını söyleyerek, "Veriler bizi virüsün laboratuvardan yayıldığı tezlerine götürecekse, verileri takip edeceğiz" dedi.

 • DSÖ'den açıklama: Tespit etmek zor!

  Dünya, 05 Şubat 2021

  DSÖ'den açıklama: Tespit etmek zor!

  Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Çin'e gönderilen uzman ekibin koronavirüsün (Covid-19) kökenini tespit etme ihtimalinin zor olduğunu duyurdu.

 • DSÖ heyeti Vuhan'daki laboratuvarı ziyaret etti

  Dünya, 03 Şubat 2021

  DSÖ heyeti Vuhan'daki laboratuvarı ziyaret etti

  Yeni tip koronavirüsün kökenlerini araştırmak üzere salgının ortaya çıktığı Çin'in Vuhan kentine giden Dünya Sağlık Örgütü heyeti Viroloji Enstitüsü laboratuvarına ziyarette bulundu.

 • DSÖ'den Vuhan Viroloji Enstitüsü laboratuvarına ziyaret

  Sağlık, 03 Şubat 2021

  DSÖ'den Vuhan Viroloji Enstitüsü laboratuvarına ziyaret

  Yeni tip koronavirüsün (Covid-19) kökenlerini araştırmak üzere salgının ortaya çıktığı Çin'in Vuhan kentine giden Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) heyeti Viroloji Enstitüsü laboratuvarına ziyarette bulundu

 • DSÖ heyetinin Vuhan'daki koronavirüs incelemeleri devam ediyor!

  Dünya, 02 Şubat 2021

  DSÖ heyetinin Vuhan'daki koronavirüs incelemeleri devam ediyor!

  Dünya Sağlık Örgütü heyeti, yeni tip koronavirüsün kökenini araştırmak için salgının çıktığı Vuhan’da Hayvan Hastalıkları Merkezinde incelemelerde bulundu.

 • DSÖ ekibi virüsün ortaya çıktığı pazarda!

  Dünya, 31 Ocak 2021

  DSÖ ekibi virüsün ortaya çıktığı pazarda!

  Koronavirüsün kökenlerini araştırmak için salgının merkezi Vuhan'a giden Dünya Sağlık Örgütü ekibi, virüsün ortaya çıktığı iddia edilen gıda pazarına gitti.

 • DSÖ ekibi, Vuhan'daki saha çalışmalarını sürdürüyor

  Sağlık, 30 Ocak 2021

  DSÖ ekibi, Vuhan'daki saha çalışmalarını sürdürüyor

  Yeni tip koronavirüsün (Covid-19) kökenlerini araştırmak üzere, salgının çıktığı Çin’in Vuhan kentine giden Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ekibi ikinci hastane ziyaretini gerçekleştirdi

 • Vuhan'dan tepki! Tüm gün ağlamamızı mı bekliyorsunuz?

  Dünya, 29 Ocak 2021

  Vuhan'dan tepki! Tüm gün ağlamamızı mı bekliyorsunuz?

  Koronavirüsün ortaya çıktığı Vuhan'da, koronavirüs karantinasının yıl dönümünde hayatın normale dönmüş olması tüm dünya tarafından konuşuldu. Vuhanlılar bu haberlere karşı çıkarken, Vuhan'da yaşayan bir kişi "Ne yapmamızı bekliyorsunuz? Tüm gün ağlamamızı mı? sözleriyle tepki gösterdi.

 • DSÖ'nün Vuhan'daki koronavirüs soruşturması başladı!

  Dünya, 28 Ocak 2021

  DSÖ'nün Vuhan'daki koronavirüs soruşturması başladı!

  Dünya Sağlık Örgütü'nün koronavirüsün kökenlerini araştırmak üzere Çin'in Vuhan kentine yolladığı heyet, 14 gün süren karantina sürecini tamamlayarak

 • Vuhan'da 1 yılda neler değişti?

  Dünya, 25 Ocak 2021

  Vuhan'da 1 yılda neler değişti?

  Koronavirüs ortaya çıktığı Vuhan'da hayat bir süredir normal seyrinde devam ediyor. Vuhan, koronavirüsle mücadele için 76 günlük sıkı bir tecrit altına alınmıştı. Sıkı karantina günlerinin üzerinden 1 yıl geçmişken, Vuhan'da neler değişti?

 • Vuhan'daki ilk karantinanın birinci yılı!

  BBC, 23 Ocak 2021

  Vuhan'daki ilk karantinanın birinci yılı!

  Bundan bir yıl önce, 23 Ocak 2020'de koronavirüs salgınının başladığı düşünülen Çin'in Vuhan kentinde ilk karantina uygulaması başladı. Ocak ayından Haziran'a kadar, Wuhan kenti ülkenin geri kalanından tamamen tecrit edildi. Ülkeye büyük bir maliyeti olan bu uygulamanın virüs salgınına karşı etkili ve başarılı bir yol olduğu artık kanıtlanmış görünüyor.

 • Vuhan'daki bilim insanlarından kritik itiraf!

  Dünya, 17 Ocak 2021

  Vuhan'daki bilim insanlarından kritik itiraf!

  Koronavirüsün çıkış yeri Çin´in Vuhan kentindeki laboratuvarda çalışan bilim insanları, koronavirüs bulaşmış yarasalara ev sahipliği yapan bir mağarada numune toplarken ısırıldığını itiraf etti.

 • Çin'de yeni virüsün ortaya çıktığı Çin'in Vuhan kentinde neler yaşanıyor?

  BBC, 23 Ocak 2020

  Çin'de yeni virüsün ortaya çıktığı Çin'in Vuhan kentinde neler yaşanıyor?

  Çin'den dünyaya yayılan 2019-nCoV koronavirüsünün ortaya çıktığı kent olan Vuhan'da olağanüstü önlemler alındı. Türkiye'nin Pekin Büyükelçiliği de ülkeye seyahat etmeyi düşünenler için almaları gereken önlemlerin listesini yayımladı. Vuhan kentinin özelliklerini ve alınan önlemleri inceledik.

 • ABD, Vuhan'daki vatandaşlarını tahliye edecek

  Sağlık, 26 Ocak 2020

  ABD, Vuhan'daki vatandaşlarını tahliye edecek

  Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, Vuhan'da yaklaşık 1000 Amerikan vatandaşı olduğu tahmin ediliyor. ABD'nin, Vuhan'daki vatandaşlarını ve diplomatlarını, yeni tip koronavirüsü (2019-nVoC) salgını nedeniye tahliye edeceği belirtildi

 • ABD, Vuhan'daki personel ve vatandaşlarıın tahliye etti!

  Dünya, 30 Ocak 2020

  ABD, Vuhan'daki personel ve vatandaşlarıın tahliye etti!

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, ABD vatandaşlarına Çin ve özellikle Vuhan bölgesine gitmemesi uyarısında bulundu.

 • Li Venliang: Vuhan'daki virüsü duyuran doktorun ölümü ülkede tepkilere yol açtı

  BBC, 07 Şubat 2020

  Li Venliang: Vuhan'daki virüsü duyuran doktorun ölümü ülkede tepkilere yol açtı

  Çin'in Vuhan kentinden dünyaya yayılan koronavirüsü teşhis ederek meslektaşlarına yönelik ilk uyarıyı yapan doktor Li Venliang'ın ölümü ülkede tepkilere yol açtı. Çin sosyal medyasında en fazla paylaşılan etiketler "Vuhan hükümeti Dr. Li Venliang'a bir özür borçlu" ve "İfade özgürlüğümüzü istiyoruz" oldu. İki etiket de kısa süre içinde sansürlendi.

 • Koronavirüs - Çin medyası: Doktorlar ve hemşireler virüs yüzünden Vuhan’a saçlarını kazıtarak gidiyor

  BBC, 11 Şubat 2020

  Koronavirüs - Çin medyası: Doktorlar ve hemşireler virüs yüzünden Vuhan’a saçlarını kazıtarak gidiyor

  Çin Komünist Partisi'nin yayın organı China Daily gazetesi, Twitter hesabında Şaanşi'den Vuhan'a giden 20 kadar doktor ve hemşirenin toplu halde saçlarını kısmen ya da tamamen kazıtma görüntülerini yayımladı. Koronavirüs salgını Vuhan kentinde başlamıştı.

 • Vuhan'da son 24 saatte sadece 1 yeni vaka!

  Dünya, 17 Mart 2020

  Vuhan'da son 24 saatte sadece 1 yeni vaka!

  Yeni tip koronavirüs salgınının ortaya çıktığı Çin'in Vuhan kentinde son 24 saatte yalnızca 1 yeni vaka tespit edildiği bildirildi.

 • Vuhan'da 48 saatte 2 yeni vaka!

  Dünya, 18 Mart 2020

  Vuhan'da 48 saatte 2 yeni vaka!

  Yeni tip koronavirüs salgınının merkezi olarak bilinen Çin'in Vuhan kentinde son 48 saatte yalnızca 2 yeni vaka tespit edildiği açıklandı. Öte yandan, Çin Sağlık Bakanlığı ülke genelinde 13 yeni vakanın tespit edildiğini duyurdu.

 • Fotoğraflarla Vuhan'da koronavirüs sonrası normale dönmeye başlayan hayat

  BBC, 08 Nisan 2020

  Fotoğraflarla Vuhan'da koronavirüs sonrası normale dönmeye başlayan hayat

  Koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'in Vuhan şehri, yaklaşık 3 aylık karantinanın ardından 'dış dünyaya' açılıyor. Kentin havalimanı, tren istayonları ve karayolları açılırken, bazı fabrikalarda da işbaşı yapıldı. Fotoğraflarla Vuhan'da normale dönmeye başlayan yaşam...

 • Vuhan'da korkutan salgın araştırması!

  Dünya, 30 Aralık 2020

  Vuhan'da korkutan salgın araştırması!

  CNN'de yer alan haberde Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nin araştırmasına yer verildi. Araştırmada, yeni tip koronavirüsün Çin'in Vuhan kentinde ilk ortaya çıktığında yarım milyon kişiye bulaşmış olabileceği ileri sürüldü.

 • Vuhan'dan mesaj: Alışsanız iyi olur!

  Dünya, 05 Ocak 2021

  Vuhan'dan mesaj: Alışsanız iyi olur!

  Yeni yıla birçok ülke kısıtlamaların gölgesinde girerken, Vuhan'daki kalabalık yılbaşı kutlamaları dünyanın dikkatini çekmişti. Global Times'ın, "Kalabalık kutlamalara alışsanız iyi olur" başlıklı haberinde, Çin'in deneyimlerinden faydalanılması gerekildiği ifade edildi.