Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin İbrahim Tatlıses'ten eleştirilere yanıt: 10 liraya lahmacun mu olur? - Magazin haberleri
    1

    Yaz sezonu başında Bodrum'da bazı beach'lerde 80-120 TL'lik lahmacun fiyatları çok konuşulmuştu. Bu tartışmaya şarkıcı İbrahim Tatlıses de dahil oldu.

    2

    Kendisine ait lahmacun markası olan Tatlıses, bayilerinde tanesi 15 TL'den satılan lahmacunun pahalı bulunmasına isyan etti.

    3

    "BAYİLER SATMAZSA ONLARA DA GÖNDERMEYECEĞİM!"

    Twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yapan 69 yaşındaki şarkıcı, fiyatların düşmeyeceğini belirterek, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

    Lahmacun, Bodrum'da 15 TL'dir. Yiyene de, yemeyene de teşekkürler. Bayiler satmazsa bayilere de lahmacun göndermeyeceğim. Durum budur ve bundan ibarettir! 10 TL'ye lahmacun mu olur? Bu nasıl çarşı, bu nasıl pazar!

    4

    "ÇOK ÜZÜLDÜM"

    Öte yandan İbrahim Tatlıses, 2013 yılında Bodrum'da lahmacun ve ayrandan oluşan mönünün 64 liraya satılmasına tepki göstermişti.

    Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Tatlıses, "Bugün haberlerde lahmacunla ilgili haber gördüm çok üzüldüm. Bir lahmacun ve ayran 64 liraymış! Ayıptır ya, nerede bu yağın bolluğu, Bodrum'da mı? Şahsen ben 50 senedir lahmacun ve ciğer, 30 senedir çiğ köftenin içinde yoğruldum. Ben 'en iyi bilirim' demiyorum ama bilirim. Baba mesleğim! Soğanını yıkayıp acısını alacaksın ki mideyi yakmasın. İsotun kilosunu 5-7 liraya almayacaksın. Onun tadı isot, et, soğan ve hamur... Bu iş öyle kolay değil! 64 liraya lahmacunu bana kimse yediremez! Zaten ona verecek 64 liram da yok. Merak etme Bodrum geliyorum. Yalnız insanları uyandırmak istiyorum. Piyasada 1 lira 80 kuruşa lahmacun var. Kemiksiz etin kilosu 28 lira nasıl olacak?" diye yazmıştı.

    5

    İŞLETMELERE TEPKİ GÖSTERDİ

    Sunucu Özlem Yıldız da geçtiğimiz haftalarda her yıl fahiş fiyatlarla gündeme gelen Bodrum'daki pahalılıktan bahsetmişti. Nişantaşı'nda objektiflere yansıyan Yıldız, işletmelere tepki göstermişti.

    6

    "ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN"

    Ünlü sunucu, konuyla ilgili, "Allah yardımcımız olsun, fiyatlar çok yüksek. Eskisi gibi güzel güzel tatillere, restoranlara gitme devri bitmiş. Her yere hesap-kitap yaparak gidiyoruz. Uzun süre kalacaksam daha ideal yerleri tercih ediyorum. Uçak saatlerine bakıyorum, daha uygun bilet ayarlamaya çalışıyorum." diye konuşmuştu.

    7

    "ÖYLE BİR HESAP GELİRSE ORAYI TERK EDERİM"

    Oyuncu Nilgün Belgün de tatil beldelerindeki fahiş fiyatlarla ilgili, "Ben öyle pahalı yerlere gitmem. Eğer öyle bir hesap gelirse, orayı hemen terk ederim." ifadelerini kullanmıştı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ