Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Fiskos Kayahan'ın kızı Beste Açar evleniyor! İşte nikah tarihi! - Magazin haberleri
    1

    Merhum sanatçı Kayahan'ın kızı Beste Açar, bir süredir Bodrum'da yaşıyor. Eğitmeni olduğu bilinçaltı temizlik sistemi üzerine çalışmalar yürüten Açar, özel hayatı ile ilgili samimi açıklamalar yaptı.

    EVLİLİK KARARI ALDILAR

    Beste Açar, deprem tahmin uzmanı sevgilisi Oksal Erev ile 2 Şubat 2022’de hayatını birleştireceklerini duyurdu. Şubat ayında sade bir nikahla dünyaevine girecek olan çift, yazın da düğün yapmayı planlıyor.

    2

    "BU TARİHİ ENERJİYE BAKARAK BELİRLEDİM"

    Deprem tahmin uzmanı Oksal Erev ile evlilik kararı aldıklarını anlatan Açar, "Arkadaşlığın, dostluğun bir başka versiyonu ile açığa çıktığı, çok keyifli, çok güzel bir ilişki var. Bununla ilgili de 02 Şubat 2022 tarihinde, tarihi ben enerjiye bakarak belirledim. İşimi kullandım burada. Bodrum’da böyle bir karar aldık. İki ay kaldı. Böyle güzel bir nokta koymak istiyoruz." diye konuştu.

    3

    "DÜĞÜN YAZIN OLACAK"

    2 Şubat’ta sade bir nikahla dünyaevine gireceklerini, düğünü ise yaz aylarında yapmayı planladıklarını dile getiren Beste Açar, "Kışın soğuk hatta bazı yerlerde kar bile yağıyor şubat ayında. Böyle küçük resmi bir tören... 'Evet, evet' deyip, sonrası yazın..." ifadelerini kullandı.

    "KELİMELERİN ÖTESİNDE BİR KİŞİ"

    Sevgilisi ile ilgili de konuşan Açar, "Kendisini aslında beni takip eden bir kişi, takipçilerim biliyor. Kendisi deprem tahmin uzmanı. Çok güzel bir kişiliği var. Pati aşığı, çok güzel gitar çalıyor, çok güzel şarkı söylüyor. Çok neşeli, çok keyifli... Daha neler söyleyebilirim? Kelimelerin ötesinde. Gerçekten öyle... Çok güzel bir kalbi var. 'Altın gibi bir kalbi var' derler ya... Öyle birisi..." dedi.

    4

    EREV: ÇOK MUTLUYUM

    Oksal Erev ise çok mutlu olduğunu dile getirerek, "Çok keyifli. Ne zamandan beri beklediğim, mutlu bir olaydı. 'Hayırlı olsun' diyelim. Kesinlikle çok mutluyum. Her şey çok güzel gidiyor ve huzurluyum..." şeklinde konuştu.

    5

    ESKİ HALİNDEN ESER YOK!

    Öte yandan bir dönem merhum sanatçı Kayahan'ın eski eşi İpek Açar ile yaşadığı 'soyadı' polemiği ile gündeme gelen Beste Açar, estetik modasına uymuştu. Yüzünü gerdiren ve kaş şeklini değiştiren Açar, son görüntünü Instagram'dan paylaşmıştı.

    6

    DEĞİŞİMİ ŞAŞIRTTI

    Beste Açar'ın değişimini takipçilerini şaşırtmıştı. Ünlü isim, sosyal medya hesabından yayınladığı gönderi ile değişimini gözler önüne sermişti.

    7

    "SOYADI" POLEMİĞİ

    Beste Açar ile İpek Açar, yine karşı karşıya gelmişti. Daha önce mal paylaşımında sıkıntı yaşayan ikili, bu kez 'soyadı' polemiği yaşamıştı.

    Sosyal medya hesabından oğlunun, dedesi Kayahan'ın mezarı başındaki duygusal anlarını paylaşan Beste Açar, rüyasında babası ile iletişim kurduğunu ifade etmişti. 47 yaşındaki Açar, Kayahan'ın kendisine, "İpek Hanım soyadımı evlendiği için hiçbir yerde ne tek başına, ne de şimdiki beyefendinin eşinin soyadının önünde kullanmasın, iznim yoktur." dediğini dile getirmişti.

    8

    "ARTIK BABAMIN SOYADINI KULLANMASIN"

    Ardından sözlerine devam eden Beste Açar, "İpek Hanım’dan artık babamın soyadını kullanmamasını buradan da rica ediyorum. İki soyadı istiyorsa, kızlık soyadını kullanabilir." demişti.

    9

    İPEK AÇAR'DAN YANIT: BEN BÖYLE OLMASINI İSTİYORUM!

    Açar'ın açıklamaları karşısında suskunluğunu bozan İpek Açar, isyan etmişti. Ünlü isim, sosyal medya hesabından yayınladığı gönderide şu ifadelere yer vermişti:

    Artık çok yoruldum. Bana yapılan bu şiddeti de esefle kınıyorum. Yeter! Kayahan Bey ile 22 yıl aynı hayatı paylaştık, çok güzel bir aile kurduk ve dünya tatlısı da bir evladımız var. Maalesef sonuna kadar savaşmamıza rağmen kendisini kaybettik. Nurlar içinde uyusun inşallah. Her daim anılarımızda ve kalbimizde.

    Yüce Rabbim bana yeniden mutluluğu nasip etti ve yüreği pırlanta olan bana ve aileme değer veren benim de çok değer verdiğim eşim Alper Kömürcü ile evlendim. Gözümden sakındığım evladımın, eşimin ve ailemin bana yapılan bu şiddetten ötürü üzülmelerini ve kırılmalarını asla istemem.

    Ev konusuna gelince; tüm bakımlarını, çatısını ve bahçesini yaptırdığımız kısacası maddi, manevi tek başımıza sahip çıktığımız bu yere, ustaların başında durmak için aile olarak gittik. Bunun hesabını da kimseye verecek değilim. Yıkılmasına, harap olmasına gönlümüz el vermedi, vermeyecek. Son nefesime kadar da Kayahan Bey'in bıraktıklarına sahip çıkmaya devam edeceğim.

    'Öbür dünyada olan babamla konuştum ve mesajlarını iletiyorum.' diye şuursuz bir açıklama yapan şahsa son sözüm; Türkiye Cumhuriyeti'nin bana verdiği yeni kimlikte de olduğu gibi ölene kadar evladımla aynı soyadını taşıyacağım! Ben böyle olmasını istiyorum. Bu konu ile ilgili başka bir açıklama da yapmayacağım. Saygılarımla...

    10

    BESTE AÇAR: BUNLAR BABAMIN DUYGULARI

    İpek Açar'ın bu sözlerinin ardından babasının kabristanının başında verdiği pozu yayınlayan Beste Açar, şunları söylemişti:

    Babam... Bunlar benim duygularım değil, hepsi babamın. Esefle de babam seni kınıyor. Olayların içinden sıyrılmak için kaç kişi bu açıklamayı yazdınız onu da biliyorum. Kılıf bu sefer uymuyor ne yazık ki... Paylaşımlarında sevgi altında sevgisizlik… Çok yazık. Açıklamamın 'Şuursuz açıklama' olduğundan bahseden ipek Tüter Kömürcü Hanım'a cevabım...

    Babam yattığı yerde huzurlu değil. İnançlarına ve fikirlerine yaptığın saygısızlık... Babama saygı ve yaşatmak için kullandığını söylediğin soyadını kullanmana asla babamın izin vermeyeceğini en iyi bilenlerden olduğu halde inat etmenin altında ki neden nedir? Babam senin babacığın gibi bir meslek grubunda olsaydı da yeniden evlendiğinde kullanır mıydın?

    11

    Gömeç'teki evin masraflarına gelince; orada eve bakan Nihat Bey, babamın avukatı ve muhasebecisinin bu zamana tüm giderlerini, payım olan 8/3 bölümünü ödediğimin faturaları ve avukatlarımızın yıllardır yazdığı bilgi mailleri ve senin de olduğun WhatsApp grubumuz da var. Orada kimlerin kaldığının görüntü ve ses kayıtları var. Bu önemli değil zaten, sen biliyorsun.

    Babamın da izniyle eve bulduğum alıcıları da geçtiğimiz ay parayı çok az bulduğunuz için geri çeviren siz İpek Tüter Kömürcü… Son konuşmamızda 'Yarın son günün olduğunu bilsen bu paraya satar mıydın?' dedim. 'Evet' demiştin ancak bir şeyleri yapmak için ölmek gerekmiyor...

    Babam da her şeyini bırakıp, gitti. Sen de, ben de öyle gideceğiz. Benim tarafımda hiçbir şeyi inkar etmeden serbest bırakmak zamanı şimdi. Profesyonelce yaklaşmaktan vazgeçip, sizi kendiniz olmaya davet ediyorum. Yalan söylemek kendini inkar etmektir. İpek Açar'ı hesabından da hayatından da sil lütfen. Büyük ustaya olan sevgi ve saygından... Kendin neysen, onlarla kal.

    12

    2015'TE VEFAT ETTİ

    İpek Açar ve Kayahan, 1999'da nikah masasına oturmuştu. İkili, kızları Aslı Gönül'ü 2000 yılında kucaklarına almıştı. Ancak usta sanatçı, 3 Nisan 2015'te hayatını kaybetmişti.

    13

    4 YIL SONRA EVLENDİ

    İpek Açar, Kayahan'ın ölümünden 4 yıl sonra 13 Eylül 201'da müzisyen sevgilisi Alper Kömürcü ile nikah masasına oturmuştu.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ