Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

İdlib'de düzenlenen hava ve topçu saldırılarında 34 askerimizin şehit olmasının ardından gündemi değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını eleştirdi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a yönelik "Daha cenazeler defnedilmeden bu nasıl konuşmadır, bu nasıl kahkahadır. Neyin nesidir, hangi amaçla yapıyor bunu? Derdi benim. Arkadaş benden ne istiyorsun sen" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şehitler tepesi ifadelerine de atıfta bulunarak, "Şehitler tepesi boş kalmayacak diyor. Ben buradan bütün milletime söz veriyorum. Millet ittifakının iktidarında şehitler tepesi boş kalacak. Hiçbir askerimizin tırnağına zarar gelmeyecek. Yazık günah değil mi askerimize?" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

"Olayı duyduğum andan itibaren ben ve arkadaşlarım neler yapabilirizi oturup konuşuyoruz. Daha şehitlerimiz toprağa verilmedi ama bugün Erdoğan'ın yaptığı konuşmada beni derinden yaraladı.

 

 

"DERDİ BENİM, BENDEN NE İSTİYORSUN SEN"

Daha cenazeler defnedilmeden bu nasıl konuşmadır, bu nasıl kahkahadır. Neyin nesidir, hangi amaçla yapıyor bunu? Derdi benim. Arkadaş benden ne istiyorsun sen. Yüreği yanan bir insanım. Acımız var.

"MİLLET İTTİFAKININ İKTİDARINDA ŞEHİTLER TEPESİ BOŞ KALACAK"

Şehitler tepesi boş kalmayacak diyor. Ben buradan bütün milletime söz veriyorum. Millet ittifakının iktidarında şehitler tepesi boş kalacak. Hiçbir askerimizin tırnağına zarar gelmeyecek. Yazık günah değil mi askerimize? Türkiye'nin başına bu belayı niye açtınız kardeşim ya?

Bari millete bir baş sağlığı dileyin. Bu meclis niye var? Meclis toplansın. Erdoğan gelsin Meclis'e bir açıklama yapsın. Niye gelmiyor?

Emin olun çok üzgünüm. Hepimizin başı sağolsun. Kahraman ordumuzun her bireyini kucaklıyorum. Çocukları orada olan annelerle ben konuşuyorum. Hiç kimsenin tırnağına zarar gelmesini istemeyiz. Tuzun koktuğu yerde ne söylenir."