Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Seval Akbaba hayatını kaybetti! Seval Akbaba kimdir?

    TRT'de ekranlara gelen Sokak Lezzetleri programının sunucusu Seval akbaba, bir süredir kanserle mücadele ediyordu. Genç sunucu verdiği yaşam mücadelesini bu sabah kaybetti. Kötü haberi, Seval Akbaba'nın yapımcı arkadaşı Tunahan İlbars facebook'tan duyurdu.

    İlbars, Seval Akbaba ile yer aldığı fotoğrafı sayfasında paylaşarak altına şu notu düştü:

    "Bundan bir kaç yıl önce girdi hayatıma. Önce sunucumdu... Sonra, dostum, can yoldaşım, sırdaşım ve kardeşim oldu. Bugün o kardeşimi kaybetmenin tarifsiz acısını yaşıyorum... Bir çok insan için öldükten sonra arkasından güzel şeyler söylenir. Kimi doğrudur, kimi abartıdır. Ancak Seval, şu üç günlük dünyada tanıdığım en temiz, en dürüst ve en iyi insanlardan biriydi. 'Kanatsız melek' tanımı en çok O'na yakışırdı. Belki de bu kirli dünya O'nun gibi melek ruhlu birine fazla geldi. Söylenecek, anlatacak o kadar çok şey var ki... Velhasıl seni hep bu fotoğraftaki gibi hatırlayacağım güzel arkadaşım. O sıcacık, içten, gülen gözlerinle... Hayatımıza hep güzel şeyler kattın, yüce Rabbim de ahirette sana nice güzellikler nasip etsin... Seni çok seviyorum..."

    SEVAL AKBABA KİMDİR?

    Seval Akbaba, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’nden mezun olduktan sonra Zonguldak’ta bir köy okulunda bir buçuk yıl müzik öğretmenliği yapmıştır. İstanbul’a dönme kararı alınca öğretmenlik serüveni yarım kalmıştır. İstanbul’a döndüğünde bir ajansa kayıt olmuş ve reklam oyunculuğu yapmaya başlamış. Birçok reklam filminde oynamış, modellik yapmış. Ardından bir yayınevinde reklam müdürlüğü görevini üstlenmiştir. Bunların haricinde kendi tasarım ajansını kurmuş. Derken bir gün bir yemek programı evine konuk olmuş ve tam beş çeşit yemek yapmıştır. Tarifleri büyük ilgi görmüş. Ve sonunda ait olduğu mesleği bulmuştur. TRT Türk’te yayımlanan “Sokak Lezzetleri” programını sunması için teklif gelmiştir.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ